Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3.12.2019 o 14:25, Mitek napisał:

Cześć

W rejonie podhalańskim jedyne trudniejsze trasy jakie znam to Nosal (z góry oczywiście), trasy z Kasprowego oraz Harenda. Reszta to trasy przyjazne dla każdego narciarza. \

Natomiast wszystkim mającym problem ze zbyt małym nachyleniem i ogólnie, którym trasy w Białce czy innym Jurgowie nie pozwalają na rozwinięcie pełni narciarskiego kunsztu polecam post Krzysztofa Moruńka z uzupełnieniem, że na trasie FIS 2 odbywają się (chyba jeszcze) zawody juniorskie w narciarstwie szybkościowym a przy okazji nieoficjalne mistrzostwa polski amatorów i rekord tej trasy wynosi ponad 130 km/h.

Problemem Białki nie jest jakość i ilość tras koledzy.

Pozdrowienia

Zgadzam się. Białka "bez tłumów" to świetna stacja i każdy tam sobie naprawdę dobrze pojeździ.

Problemem Białki jest za to "kompletny brak radości z jazdy" spowodowany zagęszczeniem na stokach i (też) wyciągach.

Byłem jednakże w Białce "bez ludzi", pogoda była co prawda parszywa, ale jeździło się doprawdy świetnie. Są też trasy (zwłaszcza przy orczykach) trudniejsze.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobił się ruch w temacie Białki, to trochę dorzucę od siebie.

Białka z założenia, ale i z powodu wielkości górek, nigdy nie będzie przeznaczona dla narciarzy, którzy mają zacięcia do jeżdżenia po czarnych trasach. I stawianie braku tego typu tras jako zarzutu, jest trochę zabawne. Przecież ośrodek jest nastawiony na rodziny, na narciarzy którzy pojeżdżą ze trzy godziny jazdy, kolejne dwie posiedzą w knajpie a po południu wymoczą się w termach. Za wszystko odpowiednio płacąc.

Trochę to tak, jak by rodziny z dziećmi pojechały na Harendę albo Nosal (gdyby góra działa), i zaczęli narzekać, że stromo.

Każdy ośrodek ma swoją specyfikę a przez to swoją klientelę. Jeżeli komuś nie odpowiada, niech znajdzie taki który mu będzie pasował.

Z frekwencji w Białce, ale i na przykład w nowym Szczyrku, widzę, że ośrodki które stawiają na narciarzy rekreacyjnych, nie na "prawdziwych" jeżdżących po trasach sportowych, wychodzą finansowo na swoje. Z resztą całe otoczenie ośrodków również. Mówię o noclegach, knajpach itd. 

A co do tras, to moje ulubione to 2a -> 2b, oraz 10. Na rozgrzewkę 7, 8, 8a. Całkiem fajna jest druga część 2c, tam, gdzie się zaczynają zakręty.

I jeszcze taki postulat na koniec mojego wpisu. Zróbcie połączenie z Rusinem. Karnet wspólny już jest, tyko jeszcze łącznik z Kaniówki.

Edytowane przez jaca10
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.12.2019 o 16:01, Przemekc1 napisał:

Mi też się jest osobiście trudno zgodzić z poglądem, że białka ma jakieś całkiem beznadziejne trasy. 1 i 2 są w porządku, 6 też, ale to tylko z rana, bo potem tam trwa wielka walka o życie. Osobiście lubię z samego rana uderzyć na trasę 10, niby jest to niebieska, ale szeroka i całkiem przyzwoite nachylenie. Część osób nie wie chyba, że tam jest parking i można podjechać, więc przez pierwszą godzinę można się dosyć konkretnie najeżdzić zanim ludzie startujący z centrum się tam przeniosą. A jak się robi za dużo ludzi to akurat można zrobić sobie przerwę i korzystająć z tego, że jest teraz wspólny karnet uderzyć na czarną górę albo jurgów. Do tego co by nie mówić warunki w jaki trasy są przygotowane to jest pierwsza klasa.

Zapodasz jakaś mapką dojazdu?

Raz próbowałem i stanęliśmy po drodze tracąc tylko godzinę  :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to google nie wyznacza dalej tej trasy, ale to tutaj:

https://goo.gl/maps/5ox8fPYSM4uiBQat5

Droga jest asfaltowa i bardzo dobrze utrzymywana, zresztą tam jest całkowicie płasko. Parking jest spory i ja nigdy nie miałem tam problemu zaparkować, ale tak jak mówię zawsze jestem tam na start.

Edytowane przez Przemekc1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie jak masz kwaterę w Bukowinie to można podjechać na parking na Jankulakowskim Wierchu przy górnej stacji Pasieka Express - wystarczy powyższą mapkę przesunąć ciutkę na zachód. Wady tego parkingu to przy dodatniej temperaturze błocko na parkingu i dojazd gruntową - ale bardzo dobrze utwardzoną - drogą. A no i kończysz jeżdżenie na nartach wjazdem, a nie zjazdem - ja jakoś tego nie lubię:-)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, stevcio napisał:

Czesc, powoli sie zbliza moj wyjazd do Bialki, 22-27 grudnia.

Teraz tak patrze na pogode a tu po 6 stopni ma byc. Jak z Waszego doswiadczenia taka jazda wyglada? Zamkna stoki, czy snieg sie utrzyma?

Zazwyczaj trafialem na minusowe temperatury.

Utrzyma się. Jeśli nie zdarzy się jakaś grudniowa mega wiosna będą otwarte wszystkie trasy. Zresztą większość otworzą już pewnie w najbliższy weekend. Plus 6 stopni to jeszcze nie taka temperatura żeby wszystko stopniało.

Co się będzie działo na tych trasach to pewnie wiesz, skoro byłeś. Zresztą obszerne dyskusje na ten temat są już w tym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, stevcio napisał:

Czesc, powoli sie zbliza moj wyjazd do Bialki, 22-27 grudnia.

Teraz tak patrze na pogode a tu po 6 stopni ma byc. Jak z Waszego doswiadczenia taka jazda wyglada? Zamkna stoki, czy snieg sie utrzyma?

Zazwyczaj trafialem na minusowe temperatury.

Bardziej przejmowałbym się temperaturą w nocy a ta ma być -2 i niżej. Poza tym prognozy najczęściej podają dane dla miejscowości, a wyciągi zaczynają się wyżej. Jeździłem już w takich warunkach tam i jeśli jest w miarę solidna baza, to będzie OK. Tylko musisz jeździć od rana, przerwa na obiadek i wyjść na nocne jeżdżenie jak mróz złapie znów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Czekam na połączenie Kotelnicy z Rusinskim !!!

Ciekawe czy za rok to zrobią ,bo narazie na podhalu od dwóch lat nic sie nie dzieje. Może też wymienią ten marznący wyciąg "Kotelnica I" na gondle 10-osobową . Była by to alternatywa zimą dla narciarzy, co nie lubią "Kotelnicy Xpress" i fajna atrakcja latem dla turystów i rowerzystów 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, lika napisał:

Jedyne co robią to zasysają pod wspólny karnet.

Ale to o czym piszesz (Kaniówka-RusinSki) samo w sobie się nasuwa.

Ktoś zorientowany ile w linii prostej Kaniówka - Koziniec?

 

Screenshot_2020-01-04-20-36-39.png

Mapy google pokazuja tyle 🙂

Edytowane przez Pawelwis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Pawelwis napisał:

 

Screenshot_2020-01-04-20-36-39.png

Mapy google pokazuja tyle 🙂

Sporo. Marzy mi się Project Impossible Kaniówka Koziniec Ski, nad domami. Taki COS-BSA bis. Gondola ofkoz.

Albo Kotelnica - Grapa.

Na Rusin będzie jednak realne, 800 m krzesła plus trasa z ewentualną kładką nad szosą.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, lika napisał:

Sporo. Marzy mi się Project Impossible Kaniówka Koziniec Ski, nad domami. Taki COS-BSA bis. Gondola ofkoz.

Albo Kotelnica - Grapa.

Na Rusin będzie jednak realne, 800 m krzesła plus trasa z ewentualną kładką nad szosą.

Dokładnie , 

Pewnie będzie kładka .

Pamiętam jak otwierali kolej Remiaszów i mialem szczęscie usiąśc w krzesełku z instruktorami (mieli chyba jakiesz szkolenia, bo byla to nowa trasa) . Oni już troche podśmiechując romawiali między soba "...kurczę fajnie by było gdyby z tego miejsca poprowadzono gondolki na Grapę i Koziniec..."

 

Problemem jest jednak chaotyczna zabudowa wsi podhalańskich. Nigdzie nie da się poprowadzic kolejki, bo wszędzie się pobudowali 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, leitner napisał:

Niedawno mówiło się jeszcze całkiem poważnie o gondoli na Grapę. Póki co oczywiście pomysł zawieszony 

Serio ?

Ale jako łacznik Z Kotelnica/Kaniówka ? Bo jeśli tak , to ja nie mam pojecia gdzie ją można bylo wcisnąc, bo chyba nie nad domami 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Cosworth240 napisał:

W temacie połączenia Rusin-Ski z Kotelnica - do tanga trzeba dwojga, a z tego co wiem Rusin-Ski nie bardzo kwapi sie do łączenia tych dwóch ośrodków... technicznie jest to stosunkowo proste.

Kropla drąży skałę. Jakiś czas temu mówiło się, że nie są zainteresowani do wejścia w Tatry Super Ski, a w tym sezonie już śmiga u nich wspólny karnet. W ubiegłym roku akurat nie byłem na Rusińskim ale były doniesienia o niższej frekwencji niż w poprzednich latach. Po wizycie przez dwa ostatnie dni, mogę spokojnie powiedzieć, że chętnych do jazdy nie brakowało:). Jeżeli więc nie będzie jakiś wielkich problemów z gruntami, czy innymi sprawami formalnymi, połączenie jest pewnie kwestią czasu. A wtedy będzie to już naprawdę poważny ośrodek narciarski.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, tresor napisał:

Kropla drąży skałę. Jakiś czas temu mówiło się, że nie są zainteresowani do wejścia w Tatry Super Ski, a w tym sezonie już śmiga u nich wspólny karnet. W ubiegłym roku akurat nie byłem na Rusińskim ale były doniesienia o niższej frekwencji niż w poprzednich latach. Po wizycie przez dwa ostatnie dni, mogę spokojnie powiedzieć, że chętnych do jazdy nie brakowało:). Jeżeli więc nie będzie jakiś wielkich problemów z gruntami, czy innymi sprawami formalnymi, połączenie jest pewnie kwestią czasu. A wtedy będzie to już naprawdę poważny ośrodek narciarski.

Niby tak, ale póki co istnieje w Bukowinie przekonanie, ze na tym połączeniu bardziej zyska Białka niż Rusin-Ski. Pożyjemy, zobaczymy. Osobiście bardzo bym sobie życzył takiego połączenia ośrodków.

Tymczasem niech Rusiński przynajmniej na dobry początek połączy własne trasy przy swoich krzesłach ... 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...