Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, Mitek napisał:

Czyli masz sporo różnych informacji z pierwszej, drugiej ręki. Więcej niż przeciętny narciarz, porównywalnie ze mną. Za informację dziękuję, chętnie zrewanżuję się przy okazji. Cieszę się, że Czarny Groń uważasz za dobrze zarządzany - jesteśmy do do tego zgodni. To może być przykład dla małych ośrodków.

Jeżeli chodzi o śnieżenie to tak się składa, że mam wiadomości z pierwszej ręki, które miałem okazję weryfikować na stoku w Białce, Szczawniku i w Myślenicach - ten sam człowiek był tam dyrektorem. Nigdy nie byłem w Zawoi czy Ujsołach ale bardzo lubię nieduże, kameralne ośrodki. Chętnie wymienię uzupełnię wiedzę dotyczącą funkcjonowania ośrodków.

Z tego co się orientuję to Andrzej Bachleda nigdy nie był właścicielem ani nie zarządzał żadnym ośrodkiem narciarskim ale mogę się mylić.

Każdy ma jakieś info tak samo jak masz ty odnośnie tych trzech ośrodków. Napisałeś o utrzymaniu stoku a nie tak dawno na Chełmie w Myślenicach ratowali stok prawie po błocie od strony kolei. Nawet byłem pod wrażeniem jak im to wyszło bo góra była tragiczna. Odniosłem to do Białki gdzie nie ma nawet o czym rozmawiać w tej kwestii odnośnie trudności utrzymania stoku. 

Ujsoły nie są narciarskie ale mogły być a w zasadzie Złatna. To tu miała być kiedyś stacja z Lipowskiej do Złatnej Huty. Było by grubo. Kiedyś byłem przeciw ale po tym jak wygląda obecnie południowy stok Lipowskiej to szkoda, że ekologii postawiły na swoim. Zawoja nadal czeka na ruch PKL. 

Tak, uważam Czarny Groń za wzorowo zarządzany ośrodek a zwłaszcza naśnieżania i utrzymania stoku. Słowackie bęcwały mogły by się tam wiele nauczyć bo nie jest wytłumaczeniem, że są sporo więksi. 

W sprawie Andrzeja Bachledy to poprzednicy wyjaśnili. Z tego co wiem Siepraw to był jego autorski pomysł. Nie jest samodzielnym właścicielem. 

@kotek z wzajemnością choć co za zdziwienie, że się z Krakusem nie lubicie, że tak napiszę. A żeby pisać to trzeba coś merytorycznie napisać a nie w sumie o niczym. Na razie wiem, że masz prawdopodobnie 56 lat. Fajnie i serdeczne życzenia dobicia do setki i więcej.  

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
4 godziny temu, moruniek napisał:

Białka odpaliła armaty.

Pytanie czy to test, czy też górale wiedzą coś więcej na temat odmrażania naszej rzeczywistości covidowej AD2020. Co prawda nasz premier zapowiedział odmrażanie gospodarki po 29.11, tyle że cmentarze też miały być otwarte na 1.11 😀

Pozdrawiam Was wszystkich będąc w nadziei

WB

Edytowane przez WujB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeśli wyjazd narciarski jest istotą życia człowieka, to rozumiem dlaczego niejaki marek-kapica wali mi tak niepochlebną reakcję. Chcę przypomnieć, że nie tylko nartami Polska żyje. Ja także szykowałem się na ten sezon po marnym, zbyt wcześnie zakończonym poprzednim.  Mam nadzieję jednak na poprawę sytuacji i że skorzystam z cieszenia się jazdą, bo obecnie czasu ci u mnie pod dostatkiem, a i chęci są.  Co do ferii, może lepiej rozgonić szkoły w diabły i dać sobie spokój z nauczaniem? Ile wówczas byłoby czasu na labę, narty również. A strat by nikt nie zauważył. I tak, jak widać,  cała ta nauka  psu na budę.  A poza tym zauważcie, nigdzie nie uczą przeklinania, a jak widać damy jakoś zapoznały się z tą dziedziną i nawet hasła propagandowe  z takich słów tworzą jako wizytówkę. Minister ogłosił że w tym roku wypuści następny rocznik durniów, bo złagodzi o 30% wymogi na egzaminach, które i tak były niezbyt wysokie. 

Szkoda tego sezonu, źle się zapowiada, jak na razie. Rząd szuka grosza gdzie się da. Ograniczenie wyjazdów na narty to oszczędność, bo gotówka zostaje na kontach. Co prawda indywidualnych, ale premier bankowiec, oraz minister finansów, umieją  wykorzystać prywatne zasoby gotówki . ( poczytajcie sobie o walucie pod nazwą nowy szekiel).  Z pewnością sezon nie będzie taki do jakich przyzwyczailiśmy się. Mam nadzieję że możliwa będzie jazda na nartach. Może modne będą jednodniowe wyskoki na narty, bez noclegów, knajp, dancingów i basenów? Na to po cichu liczę patrząc na kamerki pokazujące rozpoczęcie śnieżenia stoków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Bumer napisał:

No jeśli wyjazd narciarski jest istotą życia człowieka, to rozumiem dlaczego niejaki marek-kapica wali mi tak niepochlebną reakcję. Chcę przypomnieć, że nie tylko nartami Polska żyje. Ja także szykowałem się na ten sezon po marnym, zbyt wcześnie zakończonym poprzednim.  Mam nadzieję jednak na poprawę sytuacji i że skorzystam z cieszenia się jazdą, bo obecnie czasu ci u mnie pod dostatkiem, a i chęci są.  Co do ferii, może lepiej rozgonić szkoły w diabły i dać sobie spokój z nauczaniem? Ile wówczas byłoby czasu na labę, narty również. A strat by nikt nie zauważył. I tak, jak widać,  cała ta nauka  psu na budę.  A poza tym zauważcie, nigdzie nie uczą przeklinania, a jak widać damy jakoś zapoznały się z tą dziedziną i nawet hasła propagandowe  z takich słów tworzą jako wizytówkę. Minister ogłosił że w tym roku wypuści następny rocznik durniów, bo złagodzi o 30% wymogi na egzaminach, które i tak były niezbyt wysokie. 

Szkoda tego sezonu, źle się zapowiada, jak na razie. Rząd szuka grosza gdzie się da. Ograniczenie wyjazdów na narty to oszczędność, bo gotówka zostaje na kontach. Co prawda indywidualnych, ale premier bankowiec, oraz minister finansów, umieją  wykorzystać prywatne zasoby gotówki . ( poczytajcie sobie o walucie pod nazwą nowy szekiel).  Z pewnością sezon nie będzie taki do jakich przyzwyczailiśmy się. Mam nadzieję że możliwa będzie jazda na nartach. Może modne będą jednodniowe wyskoki na narty, bez noclegów, knajp, dancingów i basenów? Na to po cichu liczę patrząc na kamerki pokazujące rozpoczęcie śnieżenia stoków.

Widząc co sie swieci, zacząłem kompletować sprzęt na skitoury. Na razie zamówione narty i foki, bo w adventure sport chyba im tak siadła sprzedaż, ze deski z dodatkowym kodem rabatowym -60 proc; a pasujące foki -48 proc. Moze sie skończyć bowiem, jak z trenazerami rowerowymi, ze do dzisiaj wcale niełatwo je kupić.

Sorki za odbieganie od zasadniczego tematu. 
 

Wracajac z kolei na właściwe tory - gestorzy ośrodków narciarskich maja trudny orzech do zgryzienia. Naśnieżanie stoków kosztuje mega dużo pieniędzy. W takiej Białce to setki tysięcy złotych. Rząd raczej wysyła sygnały, ze to moze być nietrafiona „inwestycja”... Z drugiej strony brak śnieżenia od pierwszego momentu kiedy sie da, biorąc pod uwagę nasze zimy, moze spowodować obudzenie sie z przysłowiowa ręka w nocniku. Tak źle, a tak niedobrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znam życie to na pewno jakąś pomoc właściciele wyciągów dostaną... Z kolei taka Białka nie ma prawa beczeć bo od nastu lat mają najdłuższy sezon i obłożenie. Śpią na pieniądzach. Prawdziwy kłopot mają małe ośrodki, małe miejscowości z taką samą bazą hotelową czy ogólnie noclegową. Zresztą skoro śnieżą i tak się palą po tej informacji to też o czymś świadczy. Niektórzy nie śnieżą bo na razie szkoda puszczać pieniądze w błoto. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumulacja ferii oznacza kumulację w Jednym okresie wszystkich wyjazdów - narciarskich, saneczkarskich, łyżwiarskich, ogólno-turystyczno-pijackich i wszelkich innych, co jest niezwykle niekorzystne ze względu na powszechny tłok w tym czasie w kurortach (cierpią turyści) i wszędzie jak również krótki bardzo krótki wysoki sezon co jest bolączka dla branży. Pod względem organizacyjnym i ekonomicznym nie do obrony. W erze pandemii taki tłok jest dodatkowo szkodliwy - wieksze nagromadzenie ludzi wszędzie sprzyja zarażeniom.

Ta decyzja sprawia ze usta same składają się do przekleństw. Jeśli Herold Dobrej Zmiany może rzeczowo wyjaśnić geniusz stojący za jej podjęciem - zamieniam się w słuch!

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferie nie są kumulowane po to by skumulować ruch turystyczny, ale po to by tego ruchu zakazać. Krótsze ograniczenia wolnościowe to też niższe ewentualne odszkodowania. Okres ferii to ma być okres narodowej kwarantanny. Tylko, że ja nie za bardzo widzę w tym jakąkolwiek logikę działań. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, koliber napisał:

 Mógłbyś uzasadnić?

Proszę.  Nazwałeś kogoś idiotą. Dokonałeś oceny.  Weź kartkę i  po jednej stronie zapisz swoje osiągnięcia, po drugiej tego "idioty". Zapisz: wykształcenie, zajmowane stanowiska, nagrody, no i to co niektórym przesłania cały świat, stan posiadania. Porównaj. Śmiem twierdzić, że porównanie wyjdzie podobnie jakbyś oglądając mecz niezadowolony z wyniku nazwał Lewandowskiego czy Grosickiego łamagą.  

Edytowane przez Bumer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, WojtekM napisał:

A wystarczyło nie kraść  .... pam pam pam .... taka była to melodia ...

Załóżmy że była, i załóżmy że była to prawda. Ale się skończyła, gdzieś na początku marca. Chyba zauważyłeś że Polska jest teraz inna? Europa też się zmieniła, bo coś się wydarzyło co utrudnia nie tylko wyjazdy na narty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...