Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, Bumer napisał:

Proszę.  Nazwałeś kogoś idiotą. Dokonałeś oceny.  Weź kartkę i  po jednej stronie zapisz swoje osiągnięcia, po drugiej tego "idioty". Zapisz: wykształcenie, zajmowane stanowiska, nagrody, no i to co niektórym przesłania cały świat, stan posiadania. Porównaj. Śmiem twierdzić, że porównanie wyjdzie podobnie jakbyś oglądając mecz niezadowolony z wyniku nazwał Lewandowskiego czy Grosickiego łamagą.  

I to ma być niby argument ? I ten niby taki wielki strateg, wszechstronnie wykształcony posiadający wielki majątek jest tak wielki, że dał się podporządkować jednemu małemu właścicielowi kota  ? Jakim trzeba być idiota aby wierzyć Mateuszkowi ? Jego nic nie interesuje oprócz swojego coraz dłuższego nosa. On nie ma żadnej strategii ani pieniędzy aby zrekompensować straty więc uwalnia biznes świąteczny poświęcając biznes zimowy. Jednak moje zdanie jest takie, górale się upomna o swoje a wtedy będzie się działo.... i bardzo dobrze...

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fredek321 napisał:

Galerie handlowe praktycznie nie mają wpływu na zachorowania.

Nikt tak naprawdę nie zna prawy bo się o tym nam nie mówi. Przepraszam za żródło bo to Onet ale tam jest wywiad z jakimś lekarzem od nas, który twierdzi, że "duże supermarkety to te miejsca gdzie ludzie głównie się zarażają". Potem są jakieś dane z Brytyjskiego NHS o 18,8% wszystkich potwierdzonych przypadków pochodzi z dużych sklepów. Powołują się też na badania naukowe z Bostonu o 20% przypadkach z galerii. 

Cytat

Czyli tak naprawdę wielkopowierzchniowe sklepy są obecnie głównym miejscem, gdzie ludzie zarażają się SARS-CoV-2.

No i jak do tego teraz podejść i komu zaufać jak są tak dwie rozmijające się teorie. Z czego nie wykluczam, że masz rację. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Bumer napisał:

Proszę.  Nazwałeś kogoś idiotą. Dokonałeś oceny.  Weź kartkę i  po jednej stronie zapisz swoje osiągnięcia, po drugiej tego "idioty". Zapisz: wykształcenie, zajmowane stanowiska, nagrody, no i to co niektórym przesłania cały świat, stan posiadania. Porównaj. Śmiem twierdzić, że porównanie wyjdzie podobnie jakbyś oglądając mecz niezadowolony z wyniku nazwał Lewandowskiego czy Grosickiego łamagą.  

Andrzej, to jest manipulacja. To, o czym piszesz, nie świadczy o niczym. 

Chcesz przykłady w drugą stronę? Proszę: George Foreman, sportowiec. Sean Quinn, bankier. 

Obydwaj mieli narody, wykształcenie, a wreszcie fortuny, fortuny dużo większe iii?... i je stracili, czy byli głupcami? 

Jak to mówił Forest Gump: "Poznasz głupiego po czynach jego". 

Kropka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jusik2002 napisał:

I to ma być niby argument ? I ten niby taki wielki strateg, wszechstronnie wykształcony posiadający wielki majątek jest tak wielki, że dał się podporządkować jednemu małemu właścicielowi kota  ? Jakim trzeba być idiota aby wierzyć Mateuszkowi ? Jego nic nie interesuje oprócz swojego coraz dłuższego nosa. On nie ma żadnej strategii ani pieniędzy aby zrekompensować straty więc uwalnia biznes świąteczny poświęcając biznes zimowy. Jednak moje zdanie jest takie, górale się upomna o swoje a wtedy będzie się działo.... i bardzo dobrze...

Dobrze że ty masz przemyślaną strategię. Podziel się nią z innymi, może zostaniesz nowym premierem, albo przynajmniej zapiszesz się w historii jako drugi Grabski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, zaj napisał:

Kumulacja ferii oznacza kumulację w Jednym okresie wszystkich wyjazdów - narciarskich, saneczkarskich, łyżwiarskich, ogólno-turystyczno-pijackich i wszelkich innych, co jest niezwykle niekorzystne ze względu na powszechny tłok w tym czasie w kurortach (cierpią turyści) i wszędzie jak również krótki bardzo krótki wysoki sezon co jest bolączka dla branży. Pod względem organizacyjnym i ekonomicznym nie do obrony. W erze pandemii taki tłok jest dodatkowo szkodliwy - wieksze nagromadzenie ludzi wszędzie sprzyja zarażeniom.

Ta decyzja sprawia ze usta same składają się do przekleństw. Jeśli Herold Dobrej Zmiany może rzeczowo wyjaśnić geniusz stojący za jej podjęciem - zamieniam się w słuch!

 

Nie wiem dlaczego zakładasz że otworzą hotele i pensjonaty. Raczej wygląda na to że w ferie wszyscy posiedzą w domach. Problemu z tłokiem na stokach nie powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwo wieszać internetowym mądralom psy na decydentach,a dopiero z perspektywy będzie można ocenić słuszność lub nie decyzji.Ileś krajów bogatszych i lepiej zorganizowanych od nas ,Szwecja czy Izrael,miota sie od sciany do sciany.Eksperci wydają sprzeczne opinie w wielu kwestiach,przypomnijmy sprawę masek.Napisanie generalnych ograniczeń,by czasem w detalach nie kłóciły się ze zdrowym rozsądkiem jest niemozliwe,bo każdy powie,że on chciał tylko na dzień na pusty w tygodniu orczyk na Słotwinach,a ta reszta niech się kłębi w Sylwestra w knajpie na Szymoszkowej i na sylwestrowych Krupówkach.Ale że pewnie te posty doładowują  ego,o ile lepiej od nich byśmy rządzili,gdyby dano nam BORowca i teczkę-niech będzie i tak...

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marboru napisał:

Andrzej, to jest manipulacja. To, o czym piszesz, nie świadczy o niczym. 

Chcesz przykłady w drugą stronę? Proszę: George Foreman, sportowiec. Sean Quinn, bankier. 

Obydwaj mieli narody, wykształcenie, a wreszcie fortuny, fortuny dużo większe iii?... i je stracili, czy byli głupcami? 

Jak to mówił Forest Gump: "Poznasz głupiego po czynach jego". 

Kropka. 

Każdy z tych ludzi coś zrobił, zaistniał. Nie bierz tylko kasy za wyróżnik mądrości czy głupoty. Nikt nam nie daje uprawnień do oceny innego człowieka. Jeśli sami sobie je przyznajemy, popełniamy błąd. Błąd dobrego wychowania i dobrych manier. Nie znalazłeś się w jego skórze aby wiedzieć dlaczego zrobił tak czy siak. Możesz kimś gardzić, twoja sprawa, ale powstrzymaj się od publicznego wyrażania takiej opinii, bo możesz kogoś ranić czy choćby mylić się. "Poznasz głupiego po czynach jego", ale i mądrego. Nie wiem czym się kieruje obecny rząd wprowadzając ograniczenia czy inne rekompensaty. Mam nadzieję że ktoś o tym myślał i analizował skutki. Mam nadzieję. Za pewien czas przyjdzie pora na rozliczenie działań rządu, dokonanie analizy i podsumowań. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Bumer napisał:

Nikt nam nie daje uprawnień do oceny innego człowieka.

I tu się mylisz. Oceniać polityków, a zwłaszcza rządzących trzeba zawsze. W szczególności nieudolnych, przez decyzje których ludzie tracą życie i zdrowie. Tracą też pracę i chleb. 

To właśnie dzieje się teraz. I o tym tutaj mowa. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, marboru napisał:

I tu się mylisz. Oceniać polityków, a zwłaszcza rządzących trzeba zawsze. W szczególności nieudolnych, przez decyzje których ludzie tracą życie i zdrowie. Tracą też pracę i chleb. 

To właśnie dzieje się teraz. I o tym tutaj mowa. 

I dlatego możemy każdego z nich nazywać idiotą?  Bo ich decyzje nam się nie podobają? To może lepiej już tupać nóżkami. A oceny dokonamy przy następnych wyborach. I jeszcze,  o stracie pracy, chleba i zdrowia coś wiem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Bumer napisał:

Dobrze że ty masz przemyślaną strategię. Podziel się nią z innymi, może zostaniesz nowym premierem, albo przynajmniej zapiszesz się w historii jako drugi Grabski. 

Ja jej nie muszę mieć ale to Pinokio zechciał zostać premierem wiec on ja musi mieć. Za co bierze pieniądze ? Chodzi o to aby brać odpowiedzialność za swoje działania a jeszcze nigdy nie usłyszałem od tego barana aby ją brał na siebie. Odszedł z banku bo dobrze wiedział ,że Polska to trochę większe przedsiębiorstwo jak WBK i będzie można dobrze zarobić....... 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Bumer napisał:

Proszę.  Nazwałeś kogoś idiotą. Dokonałeś oceny.  Weź kartkę i  po jednej stronie zapisz swoje osiągnięcia, po drugiej tego "idioty". Zapisz: wykształcenie, zajmowane stanowiska, nagrody, no i to co niektórym przesłania cały świat, stan posiadania. Porównaj. Śmiem twierdzić, że porównanie wyjdzie podobnie jakbyś oglądając mecz niezadowolony z wyniku nazwał Lewandowskiego czy Grosickiego łamagą.  

Po pierwsze nie ja, tylko inny forumowicz. A po drugie, prosząc o uzasadnienie, miałem oczywiście na myśli uzasadnienie decyzji Premiera (którą - jak mniemam - uważasz za słuszną, skoro nie zgadzasz się z krytyką).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, koliber napisał:

Po pierwsze nie ja, tylko inny forumowicz. A po drugie, prosząc o uzasadnienie, miałem oczywiście na myśli uzasadnienie decyzji Premiera (którą - jak mniemam - uważasz za słuszną, skoro nie zgadzasz się z krytyką).

Zmartwie ciebie, nie uważam decyzji premiera za słuszna.  Nie wiem czym się kierował,  nie wiem kto mu doradzał,  mam tylko nadzieje ze jego intencje były dobre. Mam nadzieję. 

  • Like 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Bumer napisał:

Zmartwie ciebie, nie uważam decyzji premiera za słuszna.  Nie wiem czym się kierował,  nie wiem kto mu doradzał,  mam tylko nadzieje ze jego intencje były dobre. Mam nadzieję. 

Ale kity w tym wątku pociskasz. Kto tu chce czytać taką ukryta propagandę obecnej władzy ? 

To jest temat o Białce !

Admin tutaj jedzie ?

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, zaj napisał:

Kumulacja ferii oznacza kumulację w Jednym okresie wszystkich wyjazdów - narciarskich, saneczkarskich, łyżwiarskich, ogólno-turystyczno-pijackich i wszelkich innych, co jest niezwykle niekorzystne ze względu na powszechny tłok w tym czasie w kurortach (cierpią turyści) i wszędzie jak również krótki bardzo krótki wysoki sezon co jest bolączka dla branży. Pod względem organizacyjnym i ekonomicznym nie do obrony. W erze pandemii taki tłok jest dodatkowo szkodliwy - wieksze nagromadzenie ludzi wszędzie sprzyja zarażeniom.

Ta decyzja sprawia ze usta same składają się do przekleństw. Jeśli Herold Dobrej Zmiany może rzeczowo wyjaśnić geniusz stojący za jej podjęciem - zamieniam się w słuch!

 

Jaką kumulację?

Przecież dzieci mają ferie do końca grudnia, a potem mają następne ferie, a potem jak się skończą to pewnie będą jeszcze jedne ferie, albo przynajmniej nauka zdalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Plywak napisał:

Jak to mówią? Nadzieja matką ...

Ale co możesz zrobić? Wyzywać od najgorszych obnażając swój poziom, jak to niektórzy frustraci robią? Tupać nóżkami, wypisywać jakieś niestworzone rzeczy, idiotyzmy, obrażać ? Nie mój poziom, po prostu staram się postępować rozsądnie. Rozsądnie to znaczy racjonalnie. Co mi da zajmowanie się sprawami na które nie mam wpływu? Co mi da krytyka rządu za rozdawnictwo które realizuje kosztem całych rzeszy społeczeństwa? Co mi da zwracanie uwagi na chamskie i  rynsztokowe zachowanie  tu na forum? Widocznie teraz to taka norma. Każdy z jakiejś rodziny pochodzi, ktoś go wychował, choć to słowo mi jakoś nie pasuje, nauczył, ukształtował.  

Edytowane przez Bumer
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...