Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Niedziela - wtorek w Białce, pogoda i warunki jak marzenie, trasy trzymały się dzielnie do zakończenia (mojego), czyli godz. 15-16, choć w poniedziałek od południa i we wtorek jak na moje odczucie nieco zbyt mroźno, a trasy nie pozwalają się rozgrzać na poważnie. W niedzielę do 10.30/11.00 od odbicia do odbicia na 2 i 6a (1-ka była i raczej będzie zamknięta, usypali tam góry śniegu, slalom i gigant ustawili we wtorek na części 2ki), potem nieco więcej ludzi, ale ponieważ nie zjeżdżam do IV więc nie odczuwam za bardzo. Pon-wt mniej towarzystwa, ale podobnie omijam IV i jak się okazało, to był doby pomysł. W poniedziałek i wtorek nieco utrudnili 6a, sypnęli trochę śniegiem, powstały z czasem niezbyt wymagające górki i rynienki, rozumiem, że to sposób na powiększenie pokrywy śnieżnej na tej trasie, a że rano nie ratrakują, to efekt był jak wyżej. Właściwie we wszystkie dni wjazd na 6/6a od strony podgrzewanej kanapy na Jankulowski luźny.   Natomiast już drugi raz złapałem ich na fałszu. Na stronie było info o otwarciu jednej trasy biegowej co okazało się nieprawdą - wszystkie dni sypali tam śnieg. Rok temu w marcu było podobnie, ale wówczas otwarte "na papierze" były wszystkie, za to żadnych warunków do jazdy, choć w kasie zapewniali moją żonę, że jak najbardziej trasy przygotowane. Na szczęście CNB Klikuszowa stanęła na głowie i po kilkudniowych roztopach odbudowała się.      

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ZdolnyŚlązak napisał:

Witam

no to gdzieś tam mijaliśmy się na trasach🙂

Rano nie ratrakują? wszystkie trasy były rano jak marzenie, wszystkie wyratrakowane i trzymały bardzo długo dobre warunki, ja schodziłem ok. 13 warunki dalej były bardzo dobre.

 

 

Witaj,

miałem na myśli górną część 6a do połączenia z 6, której na zdjęciu nie ma, pewnie była trasa była ratrakowana wieczorem, a potem najprawdopodobniej posypali nowym śniegiem (na górnej części 6 też zrobili podobnie, ale rzadziej tam jeździłem, dalej od wyciągu:), raczej niemożliwe, by ok. 9.30/9.45 było już tak dużo sypkiego, w nocy było mroźno (a rok temu w marcu miałem tam czysty sztruks); ale jak pisałem, nie było to uciążliwe, choć "strażnicy muld" i spowalniacze szybko się pojawili (IMHO przejazd do Jankulowskiego jest nieszczęściem tej trasy,  patrząc po liczbach, ilu jedzie do Pasieki, a ilu wraca na Kotelnicę, wolą się przemęczyć na 6/6a niż jechać górą płaską nartostradą) 

rozmawiałem przy kolejce ze ślązakiem - miłośnikiem Head'a, ale z Tarnowskich Gór, więc Górny Ś,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, ZdolnyŚlązak napisał:

Witam

nie te rejony, ja okolice Wrocławia🙂

Wpadłem do Białki pierwszy raz w życiu, głównie z uwagi na to, że na Dolnym Śląsku przy ostatniej odwilży trasy sporo podupadły. W Szklarskiej Porębie padły wszystkie trasy, nawet Puchatek, 4,5 km czerwona Lolobrygida w tym sezonie jeszcze nie ruszyła. W Czarnej Górze (Stronie Śląskie) też warunki mocno się pogorszyły (teraz już jest lepiej ale Proca tez w tym roku jeszcze nie ruszyła). Nawet w Zieleńcu, który według mnie jest jest ośrodkiem podobnym do Białki, pojawiły się spore przetarcia pomiędzy poszczególnymi trasami. Świeradów trzymał w miarę warunki, no ale tam jest tylko jedna 2,5 km trasa.  

Warunki w Białce,  przez te dwa dni co jeździłem, według mnie to rewelacja. Masa śniegu. Cały czas pracują armatki, i nie śnieżą jak w większości ośrodków na trasę i narciarzy tylko tworzą hałdy z boku tras. Trasy przygotowane bez zarzutu. Zjeździłem ośrodek wzdłuż i wszerz i nigdzie nie znalazłem ani śladu żadnych przetarć, wystającej trawy, kamieni itp. Jeździłem na 4 h  do 13.00 i trasy trzymały bardzo dobrze, szczególnie czerwone, 6, 6a i 1 i 2. Na pewno na moje  dobre wrażenie wpłynęła tez mała ilość narciarzy i super pogoda (mrozik ok -7C z rana plus słońce). Tak, że moje indywidualne odczucia z tych dwóch dni pobytu  co do tego ośrodka są tylko na plus🙂. Tylko jeździć, póki ferii nie ma🙂

Ja też uważam, że Białka to świetna stacja, ale... poza głównym sezonem: świętami, okresem noworocznym, feriami i słonecznymi weekendami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tresor napisał:

Z tym, że w odróżnieniu od innych dużych ośrodków (nie wymienię nazwy;)), jak już celniesz to pojeździsz po wszystkich możliwych trasach z metrem śniegu pod nartą.

Zgadza sie. A argument że w Białce są stoki mało wymagające od "innych dużych ośrodków" ;)  jest nie trafiony - nie ma nieciekawych górek.. są tylko żle dobrane narty... np. na płaskim dobrze sie biegówki sprawdzają ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Lexi napisał:

Zgadza sie. A argument że w Białce są stoki mało wymagające od "innych dużych ośrodków" ;)  jest nie trafiony - nie ma nieciekawych górek.. są tylko żle dobrane narty... np. na płaskim dobrze sie biegówki sprawdzają ;)

Biegałeś czy fantazjujesz? Zobaczyłbyś, jakie łatwe te biegówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Ja też uważam, że Białka to świetna stacja, ale... poza głównym sezonem: świętami, okresem noworocznym, feriami i słonecznymi weekendami.

będzie gorzej, przy Bani nowy dźwig, czyli nowy hotel, najwyższy czas sypać nowe górki i podwyższać istniejące, tak o drugie tyle, może jakiś przeszczep z Austrii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Keler napisał:

będzie gorzej, przy Bani nowy dźwig, czyli nowy hotel, najwyższy czas sypać nowe górki i podwyższać istniejące, tak o drugie tyle, może jakiś przeszczep z Austrii?

Z Czarną Górą zrobiło się to samo. Kiedyś sportowa (nieco niszowa) stacja, dziś hotel na hotelu, apartamenty, baseny, chyba brakuje jeszcze kasyna, ale co się odwlecze... A narciarsko: od lat nie włączają ostatnich (czarne) tras, bo za trudne i za trudny wyciąg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Z Czarną Górą zrobiło się to samo. Kiedyś sportowa (nieco niszowa) stacja, dziś hotel na hotelu, apartamenty, baseny, chyba brakuje jeszcze kasyna, ale co się odwlecze... A narciarsko: od lat nie włączają ostatnich (czarne) tras, bo za trudne i za trudny wyciąg...

Wyciag ten sam co do czerwonej, chyba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Nie, pisałem o tym na końcu (Tarapoma - szybki talerzyk). Z niego są dwie trasy, ta trasa na samym końcu jest na bank czarna. Generalnie trasy E i F chyba (licząc od A).

 

Są czerwone (od kilku lat, bo wcześniej faktycznie były oznakowane na czarno). I moim zdaniem powinny zostać czerwone, jak jest teraz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, koliber napisał:

Są czerwone (od kilku lat, bo wcześniej faktycznie były oznakowane na czarno). I moim zdaniem powinny zostać czerwone, jak jest teraz.

Tylko raz udało się mi pojeździć na E i F. Rzeczywiście raczej zdecydowanie czerwone, a nie czarne.

Podobno w planach jest tam naśnieżanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Że co???

W innych miejscach się robi osobne "jazda dzienna" i "jazda wieczorna" - jest przerwa (1-2 godz.) na ratrakowanie. W Beskidzie Śląskim to dziś już norma.

W Zielencu ratrakuja cześć tras, a inne chodzą, po co tracić te dwie godziny na zamknięcie stoków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Z Czarną Górą zrobiło się to samo. Kiedyś sportowa (nieco niszowa) stacja, dziś hotel na hotelu, apartamenty, baseny, chyba brakuje jeszcze kasyna, ale co się odwlecze... A narciarsko: od lat nie włączają ostatnich (czarne) tras, bo za trudne i za trudny wyciąg...

Ostanie trasy dwie były odpalone w ubiegłym sezonie. Musi spaść min pół metra śniegu, żeby je uruchomili.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...