Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ta jasne.... Jako, że trasy wyznaczał mój znajomy, następnym razem pogadam żeby mi dał znać jak będzie ganiał po lesie... Pomogę mu malować słupki na kolorowo :)

Dokładnie 781,42 m, różnica poziomów 144,30 m, średnie nachylenie 18,83%

18,83% - to szybka niebieska lub naciągana czerwona .... więc jest fajnie - szkoda że tylko 800 metrów ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie czepiam tylko stwierdzam fakt na podstawie moich obserwacji i wiedzy. A to że nie protestują to ja się jak najbardziej cieszę.

Pozdrawiam.

Proste, mają zakaz wstępu do Białki bo Górale z okolic się nie cackają i ciupagi mają naostrzone.

tak na poważnie, wszyscy są za : Gmina, miejscowi robią kasę ,nadrzędne dobro jest zachowane - czytaj dajcie żyć w górach plus paragrafy eko ogranietę przez spółkę , nie ma brzęczących miejscowych "debili" więc "ekosmrodki" jedyne co by sobie zrobiły to ... zafundowałay sobie kulig za liną traktora !!!!

Ps: w Szczyrku jest taki CYRK z eko smrodami, ponieważ część ludzi tam mieszkających jest zdecydowanie przeciwna Narciarstwu i dlatego tam jest taki CYR !!!! jest poparcie społeczne .....

Edytowane przez jodek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno mnie zadziwia. Gdzie są ekooszołomy :confused::. Gdziekolwiek w innych zakątkach jak się coś buduje to protestują. A w Białce nie. Ciekawe.

Pozdrawiam.

A przeciw czemu niby mieliby protestować - to nie jest jakiś szczególny obszar górski, leśny etc.

Ot, parę pagórków, pól ornych, pastwisk, nieużytków, drzewa typu zagajniki, czyli w sumie nic ... ;-)

Niezależnie od sympatii/antypatii do zielonych - to jednak nie przekreślajmy całkowicie wszelkiego sensu ich jakiegokolwiek działania :)

Jest różnica między górami, lasami, parkami - a jakimś tam płaskowyżem, de facto dość mocno zaludnionym, zabudowanym, zurbanizowanym ...chyba powinno być zruralizowanym(?) ;-)

http://goo.gl/maps/0Emx3

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste, mają zakaz wstępu do Białki bo Górale z okolic się nie cackają i ciupagi mają naostrzone.

tak na poważnie, wszyscy są za : Gmina, miejscowi robią kasę ,nadrzędne dobro jest zachowane - czytaj dajcie żyć w górach plus paragrafy eko ogranietę przez spółkę , nie ma brzęczących miejscowych "debili" więc "ekosmrodki" jedyne co by sobie zrobiły to ... zafundowałay sobie kulig za liną traktora !!!!

Ps: w Szczyrku jest taki CYRK z eko smrodami, ponieważ część ludzi tam mieszkających jest zdecydowanie przeciwna Narciarstwu i dlatego tam jest taki CYR !!!! jest poparcie społeczne .....

jodek1, Ty chyba na wszystko chcesz mieć odpowiedź.... Ale to gajowy1 jest bliższy prawdy, i to nawet sporo bliższy... "Głupi ma zawsze... ?" (to nie o Tobie...)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jodek1, Ty chyba na wszystko chcesz mieć odpowiedź.... Ale to gajowy1 jest bliższy prawdy, i to nawet sporo bliższy...

mylisz się - a czym różnią się inne miejsca ? Szczególnie - Szczyrk i jego okolice ?

Przecież to wszystko co tam widzisz to lasy nasadzeniowe .... to samo dotyczy Zakopiańskich dolin, które ucierpiały ostatniej zimy.....

w okresie powojennym był urodzaj na sadzonki świerka/sosny i to tyle ..... normalną zasadą w "polityce" leśnej jest stosowanie wyrębu starego drzewostanu i nasadzenie nowego ..... Natura 2000 to nie jakiś demon w Polsce tym programem ochrony objęte jest 20% kraju.

ps: akurat temat jest w kręgu moich zainteresowań.... sam ze swojej działki wycinałem kilkadziesiąt świerków / sosen o średnicy na wysokości metra w granicach 50-90cm .... (40-60 lat)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Białka T. budowa kolei Jakulakowski 2014.08.18

W Białce Tatrzańskiej trwają prace przy budowie kolei krzesełkowej Jakulakowski oraz nowej trasie, która nabiera już ostatecznego kształtu.

Zaczęły się także prace na przeciwległym stoku, gdzie stanie kolej Remiaszów

Tu możecie obejrzeć zdjęcia z placu budowy

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JC na facebook'owym fanpage'u wspominał, że przy okazji tourne po stacjach narciarskich w miniony weekend odwiedził rownież Rusiń-ski. Zapytałem pod wpisem czy na tym wyciągu w Bukowinie dzieje się coś nowego ale bez odzewu. Ktoś coś wie o nowych inwestycjach na tej małej stacji ?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JC na facebook'owym fanpage'u wspominał, że przy okazji tourne po stacjach narciarskich w miniony weekend odwiedził rownież Rusiń-ski. Zapytałem pod wpisem czy na tym wyciągu w Bukowinie dzieje się coś nowego ale bez odzewu. Ktoś coś wie o nowych inwestycjach na tej małej stacji ?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Z tego co się dowiedziałem, to przed tym sezonem nowe krzesło nie zostanie wybudowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się dowiedziałem, to przed tym sezonem nowe krzesło nie zostanie wybudowane.

A wiadomo na który sezon jest planowana?

W ostatnim sezonie obok karczmy stało jako mniemam jako zachęta sześcioosobowe krzesło (z siedzeniami zaprojektowanymi przez Porsche) firmy BMF i optymistycznie myślałem że to już ten sezon. Z resztą pisali też o tym Słowacy http://www.lanovky.sk/?page=rep&id=825

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy wielkie rozczarowanie w Bukowinie na Rusinskim. Zeszłej zimy hucznie zapowiadali nowe krzesło i przyłączenie do skipasu TatrySki. Sąsiednia Białka jak widać ostro pracuje ale jeszcze latem słyszałem i czytałem że już tej zimy miałybyć dwa krzesła i jeszcze talerzyk aby połączyć się z Kaniówką. Teraz wiemy że będzie to rok 2016. Także na Podhalu tradycyjnie jedno krzesło co rok, a jeszcze nie tak dawno mówiło się o sporej inwestycji na Galicowej Grapie w Poroninie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

To "je neuweżitelne",że na takich "plaskatych" górkach takie krzesła i trasy powstają.:stupid:

Gdyby tak naszą Trójwieś beskidzką udało się połączyć siecią tras i wyciągów.:rolleyes::

Coś na wzór BiałkiT.,Kaniówki,i Bukowiny.

A w Istebnej,Koniakowie,Jaworzynce nie takie "plaskate" górki są jak w rejonie BT.

Może od Złotego Gronia jakaś zaraza się zacznie rozprzestrzeniać.:angel: Oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...