Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 9.10.2017 o 08:58, leitner napisał:

W tym sezonie ruszy połączenie Kaniówki z Kotelnicą! Na razie brak większego info

Takie info pojawiło się w Gazecie Krakowskie dziś:

Białka Tatrzańska buduje trasę z Kaniówki na Banię

W narciarskim kurorcie powstaje ostatni brakujący stok, który łączy ośrodki: Kotelnica i Kaniówka. 400-metrowy wyciąg orczykowy będzie gotowy jeszcze w grudniu. Zamknie on system 16 km tras.

Ta wiadomość zapewne ucieszy wszystkich narciarzy. Już w najbliższym sezonie uruchomiony zostanie ostatni, brakujący, wyciąg, który połączy wszystkie istniejące w Białce Tatrzańskiej ośrodki narciarskie. Dzięki niemu miłośnicy białego szaleństwa będą mogli dojechać (systemem wyciągów i tras) z Kotelnicy Białczańskiej na Kaniówkę. To oznacza, że bez odpinania nart pokonają ponad 16,5 kilometra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Za dwa, trzy lata - jeżeli wszystko będzie w Szczyrku OK, wtedy będzie można coś powiedzieć o ich szansach. Ja Szczyrku nie skreślam pod względem możliwości powtórzenia sukcesu komercyjnego Białki, chociaż dla miłośników Skrzycznego byłoby lepiej, aby to jednak Białka ściągała jak największą ilość narciarzy :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, WojtekM napisał:

Za dwa, trzy lata - jeżeli wszystko będzie w Szczyrku OK, wtedy będzie można coś powiedzieć o ich szansach. Ja Szczyrku nie skreślam pod względem możliwości powtórzenia sukcesu komercyjnego Białki, chociaż dla miłośników Skrzycznego byłoby lepiej, aby to jednak Białka ściągała jak największą ilość narciarzy :) 

Na ten czas wypada mi się tylko zgodzić z WojtkieM. Prawie co roku jeżdżę w Białce i okolicach "taryskipass",  ale zdarzyło mi się również być i w Szczyrku 2 krotnie. Najogólniej można powiedzieć tak: góra ładna, potencjał jest, ale do Białki miało się to tak jak Polonez (niby duży) do Toyoty Auris i tyle. Natomiast teraz jak Słowacy się za to wzięli, to za 2 lata pewnie będzie HIT Sezonu, już w tym sezonie będzie o niebo lepiej, bez tych "wyrwijrączek". Także sądzę że do poziomu Białki dobiją, a nawet przebiją z czasem, bo mają większy potencjał. Najwyższy szczyt w Białce ma ok 930m, a w Szczyrku 1200m, poza tym Białka "dotarła" już do Kaniówki i w zasadzie chyba wyczerpała możliwości połączeń stoków, wyciągami, chyba wyźeźbili tam wszystko co mogli, z tych górek, a ma być jeszcze jedna trasa ale to w przyszłym sezonie. Szczyrk natomiast ma jeszcze sporo do zrobienia, ale fajnie że taki super ośrodek powstanie przynajmniej ruch się trochę lepiej rozłoży - mam nadzieję - iż że część gości z Białki odpłynie do Szczyrku. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, prez7 napisał:

 poza tym Białka "dotarła" już do Kaniówki i w zasadzie chyba wyczerpała możliwości połączeń stoków, wyciągami, chyba wyźeźbili tam wszystko co mogli, z tych górek, a ma być jeszcze jedna trasa ale to w przyszłym sezonie.

Ależ nie. Jeszcze został Rusiński a potem już cała Bukowina stoi otworem a stamtąd na Słowację to tylko rzut beretem... :D

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem przewaga Białki nie jest taka pewna już w tym sezonie. Szczyrk już na dzień dzisiejszy ma 6 wyprzęganych kanap. Białka też 6 (łącznie z tym po drugiej stronie ulicy) oraz 5 starych, głównie bardzo krótkich do 500m. Zdolność przewozowa obydwu ośrodków jest więc podobna. Trzeba pamiętać, że licząc przepustowość, nie daje to pełnego obrazu, bo kolejka o długości 300m, nawet jeśli ma przepustowość 2400 os/h, to zapełnia się już przy kilkuset jeżdżących narciarzach, a w Szczyrku narciarze rozjadą się po 40km tras i może być przez to wrażenie pustki, ale to będzie tylko wrażenie.

Edytowane przez koliber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, koliber napisał:

Moim zdaniem przewaga Białki nie jest taka pewna już w tym sezonie. Szczyrk już na dzień dzisiejszy ma 6 wyprzęganych kanap. Białka też 6 (łącznie z tym po drugiej stronie ulicy) oraz 5 starych, głównie bardzo krótkich do 500m. Zdolność przewozowa obydwu ośrodków jest więc podobna. Trzeba pamiętać, że licząc przepustowość, nie daje to pełnego obrazu, bo kolejka o długości 300m, nawet jeśli ma przepustowość 2400 os/h, to zapełnia się już przy kilkuset jeżdżących narciarzach, a w Szczyrku narciarze rozjadą się po 40km tras i może być przez to wrażenie pustki, ale to będzie tylko wrażenie.

Białka ma jedną rzecz, której nie ma Szczyrk i jeszcze przez pewien czas nie będzie miał - wyrobioną markę rodzinnego ośrodka. O przebudowie i nowych kanapach w Szczyrku wie relatywnie niewiele osób. Dla tych, którzy zaglądają na fora internetowe, temat jest znany. Jednak zdecydowana większość narciarzy nie zagląda i zwyczajnie nie wiedzą wiele o modernizacji, albo nawet nic o niej nie wiedzą. I w tym roku znowu wybiorą jakiś "sprawdzony" ośrodek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, WojtekM napisał:

Białka ma jedną rzecz, której nie ma Szczyrk i jeszcze przez pewien czas nie będzie miał - wyrobioną markę rodzinnego ośrodka. O przebudowie i nowych kanapach w Szczyrku wie relatywnie niewiele osób. Dla tych, którzy zaglądają na fora internetowe, temat jest znany. Jednak zdecydowana większość narciarzy nie zagląda i zwyczajnie nie wiedzą wiele o modernizacji, albo nawet nic o niej nie wiedzą. I w tym roku znowu wybiorą jakiś "sprawdzony" ośrodek.

Cześć

I miejmy nadzieję, że ta sytuacja utrzyma się jak najdłużej.

Pozdrowienia

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przecież jest jeszcze demokracja (przynajmniej jak na razie) i każdy może jeździć gdzie chce i jak chce.

I niech Ci co kochają Białkę tam zostaną, najlepiej jak najdłużej.

I na koniec taka dygresja: Szczyrk może nie ma takiej renomy jak Białka, ale Białka nigdy nie będzie miała tego co ma Szczyrk!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mifilim napisał:

Ależ nie. Jeszcze został Rusiński a potem już cała Bukowina stoi otworem a stamtąd na Słowację to tylko rzut beretem... :D

Ale da się tak że zjeżdżasz i wjeżdżasz kolejnym dobudowanym wyciągiem ? Czy też masz na myśli kolejną stację w portfolio Tatryski ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wszystkie Białki i Szczyrki jakoś w tym roku piszczą z wrażenia przed Tatrami, gdzie sezon freeridowy zaczął się na dobre już 2 tygodnie temu. Nie wiem czy wiecie, ale obecnie już jest zjeżdżanie z Kasprowego do Kuźnic, a w ostatni weekend ludzie zjeżdżali też z Zawratu (zbocze 40 st).

Tatry górą w tym sezonie. :)

P.S. Chodzi gondola :P

Edytowane przez MarioJ
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, koliber napisał:

Moim zdaniem przewaga Białki nie jest taka pewna już w tym sezonie. Szczyrk już na dzień dzisiejszy ma 6 wyprzęganych kanap. Białka też 6 (łącznie z tym po drugiej stronie ulicy) oraz 5 starych, głównie bardzo krótkich do 500m. Zdolność przewozowa obydwu ośrodków jest więc podobna. Trzeba pamiętać, że licząc przepustowość, nie daje to pełnego obrazu, bo kolejka o długości 300m, nawet jeśli ma przepustowość 2400 os/h, to zapełnia się już przy kilkuset jeżdżących narciarzach, a w Szczyrku narciarze rozjadą się po 40km tras i może być przez to wrażenie pustki, ale to będzie tylko wrażenie.

Dobra, a system naśnieżania też taki dobry jest w Szczyrku ?  W zeszłym roku jeździłem na COS'ie. Na dole zjeżdźając do dwójki już były przetarcia i wystające korzenie ect,  także w sumie to jeździłem później tylko do czwórki, a tam robił się mały tłok, SON wtedy olałem ze względu na "wyrwijrączki"

Nie zrozum mnie źle, Szczyrk po wzięciu sprawy w ręce przez TMR (wiem oni wzięli dawny SON i wybudowali tam już nowy zbiornik do naśnieżania, ale ja traktuje Szczyrk jako jedną całość) jest skazany na sukces. Już w tym roku z tego co widzę/czytam między innymi na Skionline będzie mega postęp, co mam nadzieję empirycznie sprawdzić, ale nie zdążał zrobić wszystkiego w 1 rok, co Białka robiła latami.

Generalnie mnie to cieszy bo będę miał kolejny ośrodek narciarski do wyboru na najwyższym poziomie jeżeli chodzi o zbudowaną infrastrukturę, ale o lepszych właściwościach zjazdowych jeżeli tak można powiedzieć. Uznanie i ocena dla danej stacji wg mnie nie bierze się z niczego, choćby była to super góra o super walorach zjazdowych jaką jest np niedoinwestowany Kasprowy albo Pilsko gdzie od lat panuje "kiła i mogiła",  tylko z tego ile dana stacja zainwestowała w swoją infrastrukturę wyciągi, system naśnieżania, parkingi etc, a ta w Białce do tej pory była,  nie boję się powiedzieć,  jedna z najlepszych w Polsce. Do tej pory bo szykuje się powoli nowy Król i ja to widzę, ale obiektywnie patrząc, do tej pory,  nie mogę odmówić Białce palmy pierwszeństwa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kibicuję Szczyrkowi, bo im więcej dobrych ośrodków, tym mnie narciarzy przypadających średnio na jeden.

Jeszcze w zakresie Szczyrk vs Białka w sezonie 2017/2018: nie wiem jak będzie wyglądała baza noclegowa w Szczyrku w tym sezonie oraz nie wiem, czy i jak poradzą sobie z korkami, parkingami w Szczyrku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Białka jeszcze trochę pozostanie na pierwszym miejscu jeśli chodzi o najlepsze ON w Polsce (pod względem infrastruktury). Szczyrk goni i będzie gonił, ale Białka będzie się dalej rozwijać. W obecnych czasach ośrodek, który się nie rozwija, tak naprawdę się
cofa. Prędzej czy później wskoczy jeszcze jakiś ośrodek, który będzie walczył o pierwsze miejsce w tym rankingu. Naśnieżanie Białka ma najlepsze i nie wiem czy SON ich przegoni. Im bardziej płaskie trasy, tym łatwiej jest naśnieżać ;)

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MarioJ napisał:

Te wszystkie Białki i Szczyrki jakoś w tym roku piszczą z wrażenia przed Tatrami, gdzie sezon freeridowy zaczął się na dobre już 2 tygodnie temu. Nie wiem czy wiecie, ale obecnie już jest zjeżdżanie z Kasprowego do Kuźnic, a w ostatni weekend ludzie zjeżdżali też z Zawratu (zbocze 40 st).

Tatry górą w tym sezonie. :)

P.S. Chodzi gondola :P

No bo Bóg już nie mógł na to patrzeć - 

"No zbudują w końcu ten system naśnieżania  na tym Kasprowym,  czy będą tak ględzić i ględzić w koło ???! A niech tam! Dobra macie w tym roku gratis !!! Bo jak patrze na to z góry, to mnie krew zalewa !!! "

Się zlitował i sypnął z nieba :) i będzie można jeździec w tym roku już od grudnia i na Gąsienicowej i zapewne na Goryczkowej :)  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, leitner napisał:

 Naśnieżanie Białka ma najlepsze i nie wiem czy SON ich przegoni. Im bardziej płaskie trasy, tym łatwiej jest naśnieżać ;)
 

Przede wszystkim, im krótsze trasy, tym łatwiej naśnieżyć, a w SON połączono teraz krótkie odcinki orczyków w dłuższe.

Stromizną się trasy z Hali Skrzyczeńskiej do Soliska nie różnią - wydawały się trudniejsze, bo do tej pory były węższe, ale jak policzycie średnie nachylenie, to wyjdzie podobnie jak w Białce. Cała Hala Pośrednia podobnie. Mimo to, wydaje mi się, że  nie ma aż tak wielkiego znaczenia kto ma lepszy system naśnieżania - uważam, że jak już Szczyrk ruszy, to przed 30 marca też nie będzie miał ani jednego dnia przestoju z powodu braku warunków. Mogę się mylić, ale tak na 90%.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minutes ago, leitner said:

Moim zdaniem Białka jeszcze trochę pozostanie na pierwszym miejscu jeśli chodzi o najlepsze ON w Polsce (pod względem infrastruktury). Szczyrk goni i będzie gonił, ale Białka będzie się dalej rozwijać. W obecnych czasach ośrodek, który się nie rozwija, tak naprawdę się
cofa. Prędzej czy później wskoczy jeszcze jakiś ośrodek, który będzie walczył o pierwsze miejsce w tym rankingu. Naśnieżanie Białka ma najlepsze i nie wiem czy SON ich przegoni. Im bardziej płaskie trasy, tym łatwiej jest naśnieżać ;)

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
 

Białka ma jeden plus o którym nikt nie pisze: termy. Drugie w Bukowinie, trzecie w Szaflarach a dla upartych w Popradzie caly park wodny.

W Szczyrku pozostają knajpy albo zapvhane Bielskie centra handlowe.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...