Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jaka bielizna termoaktywna?


Mario

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 years later...
1 godzinę temu, moruniek napisał:

Mnie osobiście ta z Decathlonu przeszkadzała, drapała itp. Upranie też niewiele pomogło. Kupiłem bieliznę z merynosa w Helly Hansen i jak ręką odjął (dodam, że w wyprzedaży była tańsza od tej z Decathlonu a i tego merynosa w merynosie jest zdecydowanie więcej). W tym roku kupiłem po komplecie dla dzieciaków w TK Maxx (taka sama jakiej używam sam) i są mega zadowolone, komplet (koszulka i spodnie) kosztował 84 zł.

Nie próbowałem merynosa z Decathlonu, ale zwróć uwagę że w  polecanej przez sstar jest 100% merynos co jest rzadkością i pewnie się skuszę. Nie lubię bielizny syntetycznej bo jest mi w niej po prostu zimno i czuję dyskomfort. Na zjazdówkach i tak się nie spocę i wolę ubrać podkoszulek bawełniany, a na skitury koniecznie merynos.

Panowie, każdą bieliznę pierzemy koniecznie zaraz po zakupie ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, surfing napisał:

Nie próbowałem merynosa z Decathlonu, ale zwróć uwagę że w  polecanej przez sstar jest 100% merynos co jest rzadkością i pewnie się skuszę. Nie lubię bielizny syntetycznej bo jest mi w niej po prostu zimno i czuję dyskomfort. Na zjazdówkach i tak się nie spocę i wolę ubrać podkoszulek bawełniany, a na skitury koniecznie merynos.

Panowie, każdą bieliznę pierzemy koniecznie zaraz po zakupie ;)

 

Dosłownie wszyscy polecają w góry mieszanki merynos + syntetyki (trwałość, mniejsza chłonność wody czyli szybciej schną). Dlatego coraz mniej jest czystej wełny.

pozdro

Wiesiek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, surfing napisał:

Nie próbowałem merynosa z Decathlonu, ale zwróć uwagę że w  polecanej przez sstar jest 100% merynos co jest rzadkością i pewnie się skuszę. Nie lubię bielizny syntetycznej bo jest mi w niej po prostu zimno i czuję dyskomfort. Na zjazdówkach i tak się nie spocę i wolę ubrać podkoszulek bawełniany, a na skitury koniecznie merynos.

Panowie, każdą bieliznę pierzemy koniecznie zaraz po zakupie ;)

Ja opisałem jedynie swoje doświadczenia z merino z Decathlou, bardzo podobne miała moja żona. Każdy z nas jest jednak inny i ma inną skórę. Ja polecam to czego używam (a obecnie używa cała moja rodzina).

https://www.snowinn.com/sklep-narciarski/helly-hansen-warm-set-2/136864897/p?utm_source=google_products&utm_medium=merchant&id_producte=7109183&country=pln&gclid=EAIaIQobChMItIjhhpj83gIVx6oYCh0CSwQxEAQYAyABEgL7o_D_BwE&gclsrc=aw.ds

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, surfing napisał:

Nie próbowałem merynosa z Decathlonu, ale zwróć uwagę że w  polecanej przez sstar jest 100% merynos co jest rzadkością i pewnie się skuszę. Nie lubię bielizny syntetycznej bo jest mi w niej po prostu zimno i czuję dyskomfort. Na zjazdówkach i tak się nie spocę i wolę ubrać podkoszulek bawełniany, a na skitury koniecznie merynos.

Panowie, każdą bieliznę pierzemy koniecznie zaraz po zakupie ;)

 

Racja. Sa rozne w Decathlonie

https://www.decathlon.pl/C-1064258-odziez-z-we-ny-merino

To jakby napisać że Atomiki słabe są.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moruniek, skoro cię swędziało to pewnie nie był merynos lecz inna wełna, może dostawca dla DEC trochę nakłamał. Jak ten model jest  jeszcze w ofercie to podaj link, aby unikać. Sam jestem najlepszym testerem merynos bo na zwykłą wełnę jestem uczulony i błyskawicznie reaguję swędzeniem już podczas mierzenia.

Trochę niezręcznie wyszło o praniu nowej odzieży ale to nic osobistego, podobno 80% mężczyzn nie pierze, sam jeszcze niedawno nie prałem nowej odzieży dopóki nie dowiedziałem się o konserwacji chemicznej materiałów. 

2 godziny temu, Wujot napisał:

Dlatego coraz mniej jest czystej wełny.

U mnie 100% pewnie  spisze się w mrozy na zjazdówkach, powinien być cieplejszy od mieszanki

1 godzinę temu, sstar napisał:

Sa rozne w Decathlonie

Dzięki, bo błądziłem w działach zimowych, a wyszukiwarka podpowiadała nieprecyzyjnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, surfing napisał:

Nie poddawaj się,na początek spróbuj produkt z jak najmniejszą ilością wełny, merynos nie uczula jest antyalergiczny. Spróbuj wyprać w płynie dla noworodków.

Problemem nie jest uczulenie, tylko "gryzienie" przez ubiór. Myślę, że chodzi o splot włókien. Mam letnia marynarkę z cienkiej wełny, która tylko w niewielkiej części ma podszewkę (angole mówią unconstructed blazer). Mogę ja nosić na T-shirt i nie "gryzie". Wełniany golf (prezent od ślubnej) leży w szafie bo nie wytrzymuje w nim ani minuty.

Na zimne dni mam x-warm Odlo kalesony 100% poliester i bluzę Craft x-warm też 100% poliester. Jak jest skrajnie zimno (-20) to zakładam 4 warstwy 😁.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, surfing napisał:

Moruniek, skoro cię swędziało to pewnie nie był merynos lecz inna wełna, może dostawca dla DEC trochę nakłamał. Jak ten model jest  jeszcze w ofercie to podaj link, aby unikać. Sam jestem najlepszym testerem merynos bo na zwykłą wełnę jestem uczulony i błyskawicznie reaguję swędzeniem już podczas mierzenia.

 

3 godziny temu, sstar napisał:

Racja. Sa rozne w Decathlonie

https://www.decathlon.pl/C-1064258-odziez-z-we-ny-merino

To jakby napisać że Atomiki słabe są.

Sprawdziłem na metce 95% wełna 5% domieszka czegoś sztucznego. Model FORCLAZ z dodatkową kieszonką zapinaną na zamek na piersi. Moja gryzie w momencie kiedy zaczynam się pocić - nie mogę jej nosić.

https://www.decathlon.pl/koszulka-trek-900-wena-mska-id_8397012.html

Mam od nich jeszcze 2 inne bluzy termiczne bez merino i te są dla mnie ok. W Helly Hansen nic mnie nie gryzie, choć ta wg. metki ma tylko 57% merino ale subiektywnie jest dla mnie bardzo ciepła.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, moruniek napisał:

 

Sprawdziłem na metce 95% wełna 5% domieszka czegoś sztucznego. Model FORCLAZ z dodatkową kieszonką zapinaną na zamek na piersi. Moja gryzie w momencie kiedy zaczynam się pocić - nie mogę jej nosić.

https://www.decathlon.pl/koszulka-trek-900-wena-mska-id_8397012.html

Mam od nich jeszcze 2 inne bluzy termiczne bez merino i te są dla mnie ok. W Helly Hansen nic mnie nie gryzie, choć ta wg. metki ma tylko 57% merino ale subiektywnie jest dla mnie bardzo ciepła.

No i wszystko jasne. My kupowaliśmy droższe i 100% merino:

https://www.decathlon.pl/koszulka-wool-190-mska-id_8397108.html?rec=recommendations_category_2

moja Pani jest alergiczką, ale akurat na te produkty dobrze reagowała.

Techwool jest cieniutka ale komfortowa jeśłi chodzi o wentylację oraz ciepło. 

Polecam gorąco. Mi też nigdy w niej źle nie było. Kupiłbym ponownie. 

Ja dodatkowo kupiłem też jakieś kalesonki czy rajtki jak zwał tak zwał.

Używałem tej odzieży dość dużo, w poprzednim sezonie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Mogę polecić VIKING PRIMUS PRIMALOFT, testowana osobiście na skiturach. Materiał PrimaLoft 50%, Merino 50% chyba optymalna mieszanka z merynosem

http://techsport.pl/odziez-i-obuwie-18/odziez-meska/bielizna-termoaktywna/bielizna-termoaktywna-viking-primus-primaloft.html?

primusa.jpg

 Przędza Primaloft odprowadza wilgoć około 25% szybciej niż inne tkaniny. Przy swej delikatnej strukturze niezawodnie chroni przed przenikaniem chłodu i wiatru, jednocześnie pozwalając skórze na swobodne oddychanie. Bezszwowa bielizna termoaktywna gwarantuje doskonałą elastyczność i komfort noszenia. Ponadto bezszwowa struktura sprawia, że bielizna idealnie dopasowuje się do ciała i nie ugniata. Sportowy wzór oraz stonowana kolorystyka, powodują, że bielizna Primus może być używana jako samodzielny strój sportowy do różnych aktywności outdoorowych oraz indoorowych.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...