Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Buty - na co zwrócić uwagę przy wyborze/zakupie?


salwer

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam właśnie nowych butów, niestety moje Performy Salomona zrobiły się strasznie kapciowate i za miękkie dla mnie (a mam je chyba od 2002r.) - mogę właściwie wyjąć stopę z w pełni zapiętego buta:)

Czy macie jakieś sposoby na sprawdzenie w warunkach "sklepowych" czy but jest wart uwagi? Oczywiście poza typowym "uwieraniem" co deklasyfikuje dany model już na samym początku.

Zrobiłem do tej pory jedną wycieczkę do InterSportu, zainteresowały mnie Rossignole Zenith Sensor3 i Radicale. Jeśli chodzi o twardość to celuję w okolice 100 (+/-10).

Słyszałem kiedyś o butach Dalbello - jeden znajomy w nich jeździ i jest bardzo zadowolony. Jak z trwałością tej marki?

Z drugiej strony przymierzałem Atomic'i M 100 w których jeździ ojciec i też wydały się wygodne.

Powiedzmy że kwestie estetyczne nie grają u mnie znaczącej roli i spokojnie mogę jeździć w pomarańczowych butach na biało-czerwono-czarnych nartach :)

i jeszcze kwestia długości. Jeśli długość mojej stopy w skarpetce narciarskiej to 27,5 cm (wg tej śmiesznej miarki sklepowej), to but 28cm będzie dobry czy lepiej kupić 28,5 (na mrozie się kurczy?) ?

Z góry dziękuję za rady

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla niektórych pomarańczowe buty to szczyt szczęścia, prawda Sławek i Robert? :D

A poważnie to temat kupna/dopasowania butów to temat-rzeka:rolleyes: Jak sobie wpiszesz w wyszukiwarke na forum słowo "buty" to wyskoczy Ci tyyyle wątków że na bank znajdziesz coś dla siebie:) Podaję Ci przykładowe linki:

może Ci się przydadzą.

Ja swoją generalną zasadę właśnie tam napisałam :)

A temat doboru butów na tym forum to drażliwy temat ze wzgledu właśnie na ilość wątków dotyczących tego zagadnienia:D

Odnośnie konkretnych modeli które napisałes to może ktoś kompetentny Ci doradzi bo ja kompetentna nie jestm :)

Edytowane przez Dumpling Zębowa Wróżka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o dalbello to bdb jeździłem przez 6 lat w butach tych firm i nie moge złego słowa na nie powiedzieć:) jezeli chodzi o ich wygode to jak dla mnie jak narazie były to najwygodniejsze buty:)

nie ma czegoś takiego że ci sie wydawało że wygodne:) musisz zalozyć pochodzić posiedzieć i wtedy zdecydować najlepiej przeznacz na to z 2 tygodnie przymieżając i notując o butach co i jak bo noga do nogi nie podobna:) btw uzywaj szukajki bo tak jak mowi wrózka tematow było multum

btw do wrózki ja też mam pomarańczowe buty:P bo pomarańczowy jest the best :)

co do konkretnych butów to pozotaje ci tylko mierzyć i mierzyć bo tutaj można o nich mowić i mowic a jak będą niewygodne to i tak dupa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też iść na żywioł tak jak ja przy zakupie tych butów których aktualnie używam.

Złamałem wszystkie możliwe zasady którymi trzeba się kierować przy zakupie butów, kupiłem przez internet, nie widząc ich nigdy wcześniej, a co za tym idzie nie mierząc:cool:.

No i są git!:), oprócz tego że nie pomarańczowe:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej pomarańczowe!:)

Oczywiście dla bezpieczeństwa,będziesz bardziej widoczny na stoku;):)

Szukaj wygodnych-może zostań przy salomonach,to są wygodne i dobre buty-oczywiście nowe:rolleyes:Myślę,że zakup bez mierzenia jest ogromnie ryzykowny,lepiej w sklepie pomierzyć kilka par/najlepiej przez kilka godzin;)/

Wróżka tutaj bardzo mądrze doradziła-czyli poczytaj tu i "tam",a później szukanie po sklepach:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też iść na żywioł tak jak ja przy zakupie tych butów których aktualnie używam.

Złamałem wszystkie możliwe zasady którymi trzeba się kierować przy zakupie butów, kupiłem przez internet, nie widząc ich nigdy wcześniej, a co za tym idzie nie mierząc:cool:.

No i są git!:), oprócz tego że nie pomarańczowe:(

Zrobiłem podobnie :)

I mam super buty - tylko nie pomarańczowe ;)

Cena wystarczyła mi, żeby je kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedziałem dzisiaj z godzinę w sklepie, byłem zaraz po otwarciu więc było pusto i sprzedawca mógł się mną zająć. I tak:

Salomony - uwierają przy podbiciu

Lange (chyba z 3 czy 4 modele przymierzyłem) - są za wąskie w stopie

Rossignol Zenith Sensor3 - prawie dobre, ale trochę uwierają przy podbiciu i w kostce (i cena mnie zszokowała, 1300pln)

Rossignol Radical 100 - właściwie są dobre, mierzyłem, siedziałem w nich długo, wyginałem we wszystkie strony. Nawet wpinałem w pseudo-narty - kawałek dechy z przykręconym wiązaniem:) Prawie byłem skłonny je kupić ale sklep w którym byłem (na 17 Stycznia :) )daje możliwość zwrotu w ciągu jedynie 3 dni od zakupu. Więc poczekam do piątku i wtedy w weekend je jeszcze w domu pokatuję, albo w jakimś InterSporcie znajdę z dłuższym czasem możliwego zwrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedziałem dzisiaj z godzinę w sklepie, byłem zaraz po otwarciu więc było pusto i sprzedawca mógł się mną zająć. I tak:

Salomony - uwierają przy podbiciu

Lange (chyba z 3 czy 4 modele przymierzyłem) - są za wąskie w stopie

Rossignol Zenith Sensor3 - prawie dobre, ale trochę uwierają przy podbiciu i w kostce (i cena mnie zszokowała, 1300pln)

Rossignol Radical 100 - właściwie są dobre, mierzyłem, siedziałem w nich długo, wyginałem we wszystkie strony. Nawet wpinałem w pseudo-narty - kawałek dechy z przykręconym wiązaniem:) Prawie byłem skłonny je kupić ale sklep w którym byłem (na 17 Stycznia :) )daje możliwość zwrotu w ciągu jedynie 3 dni od zakupu. Więc poczekam do piątku i wtedy w weekend je jeszcze w domu pokatuję, albo w jakimś InterSporcie znajdę z dłuższym czasem możliwego zwrotu.

Odwiedz sklep w Sadybie - Quiksilver-Rossignol.

Tam bedziesz mial duuuuzy wybor dobrych butow; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to za jakieś hiper mega buty że prawie 2k zł kosztują?

Dodam od siebie że kupiłem Rossignole Radical 100 - wygodne, twardość odpowiednia (na pewno są miększe przy temperaturze otoczenia ~25C niż przy -10C :) ).

Co do sklepu Rossignola w Sadybie Best Mall to się zawiodłem. Niestety wedle moich przypuszczeń jest to sklep dla bananowej dzieciarni która może sobie tam kupić wylansowane ciuchy quiksilvera w których się pokaże na stoku, natomiast dla osoby szukającej czegoś konkretnego nic tam nie ma(trzy pary butów na krzyż), nie wspominając o mało kompetentnej i uprzejmej obsłudze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...