Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Zmiana nart


Mogway

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów jako że jest to mój pierwszy post :)

Mam prośbę o porade. Chciałem zmienić swoje nartki (fischer S100) ponieważ mam już je jakies 4 sezony ale dopiero od 2 jakoś cześciej udaje sie urwać w góry.

Mój poziom zaawansowania uważam na jakieś 6 przynajmniej dla tych nart bo chyba udało mi sie wycisnać z nich 110%. Dochodze że czas na zmiany bo już na tych deskach chyba osągnołem max ich możliwości.

Tuyaj nastepuje pytanie - co wybrać dalej. Po przeczytaniu wielu postów opini - zupelnie nie wiem co wybrać ale żeby nie było za dużo wyboru ograniczam sie do marki fischer.

wzrost 187cm/ waga 85kg (stare narty 170cm)

Jazda raczej szybka>srednio szybka, skręt o średnim promieniu .

W zeszlym sezonie próbowalem nart Head chip supershape - strasznie twarde mi sie wydawaly.

Poradzcie na jakie narty powienienem zwrócić uwagę jeśli chodzi o fischera ?

z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawezilem poszukiwania zeby do jednej marki wlasnie dlatego zeby sie nie zgubic ale oczywiscie nie jestem nastawiony ze fischer i tylko fischer (aczkolwiek jako ze moje pierwsze narty to fischer i jestem/bylem bardzo zadowolony z ich uzytkowani)

Oczywiscie jesli macie jakies inne ciekawe "typy" to chetnie poczytam. Jako laik jesli chodzi o narty to beda to napewno cenne wskazowki/sugestie wiec "walcie" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoki na jakich bede jezdzil to cos z okolic slowacji (hopok, lomnica) czasem tez stoki alpejskie. Chce tez zeby narty dobrze sie prowadzily na polskich stokach gdzie pozniejsza pora stok jest w nienajlepszej kondycji i do tego temp. powietrza kolo 0 stopni.

Narty ktore mam generalnie odpowiadaja mi swoja geometria tyle ze sa b. miekkie i moze ciut za duzy promien skretu r19. daja rade tylko na dobrze przygotowanym ale lekko zjezdzonym stoku koniecznie bez "sztruksu" bo strasznie uciekaja i "klepia". Nie wiem co jeszcze moge napisac. Bardzo odpowiadala mi jazda "carvingowa" z mocnym przechylam ciala na lezaco :) dosyc dlugimi zakretami - czasem krotszymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawezilem poszukiwania zeby do jednej marki wlasnie dlatego zeby sie nie zgubic ale oczywiscie nie jestem nastawiony ze fischer i tylko fischer (aczkolwiek jako ze moje pierwsze narty to fischer i jestem/bylem bardzo zadowolony z ich uzytkowani)

Oczywiscie jesli macie jakies inne ciekawe "typy" to chetnie poczytam. Jako laik jesli chodzi o narty to beda to napewno cenne wskazowki/sugestie wiec "walcie" :)

Ja też kiedyś myślałem tak jak Ty jedna marka i basta. Aż pewnego dnia miałem okazję po testować inne marki i zdanie zmieniłem. Teraz jestem bardzo zadowolony z wyboru nart.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Rossi Zenith 6, Atomic Metron od 9 w góre, Dynastar 4x4 albo Contact 10, Elan Magfire 78 itp albo Duel XL. Na takie warunki coś z szeroko pojętego allroundu w średnim zakresie skrętu z szerokością pod butem okoó 70-78 mm. To uniwersalne narty dobre na twardym i bardzo dobre na zmęczonym stoku, dają radę też poza trasą jakieś wyprawki robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj chlopie, je jednym fiszerem zyje czlowiek.

Jest tyle dobrych firm na rynku ....

Rozejrzyj sie dokola....

Przykład z życia wzięty:

Jak namawiałem Witusia mając do Bobica testóekę Groove to krzyczał:

co?

zaden Dynastar tylko Fischer!

A jak się garnął na tych Dynastarach, to dar się żebym dzwonił do Bobica ile za te narty, no i narty już nie wróciły do Babica:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład z życia wzięty:

Jak namawiałem Witusia mając do Bobica testóekę Groove to krzyczał:

co?

zaden Dynastar tylko Fischer!

A jak się garnął na tych Dynastarach, to dar się żebym dzwonił do Bobica ile za te narty, no i narty już nie wróciły do Babica:)

True,

ile osób namówiłem do przejechania się na tanich M9 ... spora większość je właśnie kupiła.

Ale wcześniej: Atomic błe bo piszą, że plastikowy.

Nie wspominam o X-Wingach Salomona :)

Jeździć, próbować, kombinować !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszke poczytalem i chcialbym przeczytac wasze dwa slowa na temat ponizszych desek:

Atomic Metron 9 (2007)- nie wiem czy do kupienia bo chyba to starszy model .Chyba odpowiednikiem teraz to bedzie Atomic Drive 9 (2009)

Rossignol Zenith Z5 Oversize (2008) - w tym roku podobno to Z6 czy jakos tak

Fischer Progressor8+ RF SP (2009) z wczesniejszych rocznikow to nie wiem jaki to moze byc odpowiednik bo 9+ to chyba moga byc za wymagajace jak na moj poziom.

Pozdrawiam i czekam na male podsumowanie z waszej strony jesli to mozliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metrony 9 na ten sezon były do kupienia jeszcze nowe. Ja kupiłem rok temu z poprzedniego sezonu więc myśle, że można jeszcze znaleśc i to w ludzkich pieniądzach. Tak na szybko: bardzo fajne, uniwersalne narty, nie są zbyt twarde, takie średnie, jak na swoją szerokość to maja bardzo mały promień skrętu wioęc mozna na nich bez problemu i nie męcząco pojechac krótkim skrętem, super idą w skręcie srednim, dobrze sie jeździ w kazdych warunkach czyli fajne są na rozkopanym stoku, na miękim i morkrym też a i w świeżym śniegu dają radę, w głębokim puchu sie już kopią ale ja mam je dosyć krótkie i ciężki jestem więc może nie do końca. Jedynie na bardzo twardym i mocno stromym brakuje mi trochę trzymania krawędzi ale jak powiedziałem - nie jest to tytan twardości. Narta nie jest jakoś specjalnie dynamiczna ale w swojej klasie nie odstaje. Na pewno godna polecenia a większośc ludzi, która na niej jeździła bardzo wysoko ją ocenia, to jeden z klasyków Atomica i obok B11 najlewpszy z Metronów a to jena z najlepszych grup nart zrobiona przez ta firmaę - to chyba wystarcza.

Dość podobnie można napisać o Zenithach, na tych jeździłem tylko testowo więc ich tak dobrze nie znam, niemniej to narta podobna do metrona, trochę twardsza i trochę lepsza na twardym, odniosłem wrażenie, że Metron może troszkę lepszy na zmęczonym stoku ale to małe różnice. Metrona wybrałem ze wzgledu na promień skrętu, po prostu krótkim skrętem jedzie się lepiej niż Rossim, lżej sie prowadzi. Obie te dechy są godne polecenia jak najbardziej.

Progresor 8 - nie jeździłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie. Jesli chodzi o dlugosc nart to jesli bym nabyl M9 to przy moich gabarytach 187cm/90kg jak beda sie zachowywaly 164cm a jak 170 ?

Jakis mam problem ze znalezieniem 170cm w dobrej cenie i tak mysle o 164cm.

I jeszcze , co to jest za oznaczenie "ppm" przy niektorych metronach ?

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam M9 164 ale jestem nieco mniejszy (87/183) i nie narzekam, z tym, że trzeba się liczyć z tym, że bardzo szybka jazda na kreskę z dużą rozwagą, gorzej w długim skręcie i narty nieco gorzej trzymają na bardzo twardym i stromym, wychodzi taka bardzo uniwersalna slalomka, naprawdę jeździ się dobrze choć moze jakby była dłuższa byłoby lepiej ale tego nie wiem bo akurat na dłuższym Metronie nie jeździłem- osobiście wolę narty krótsze. Mimo "przykrótkości" ta narta nie sprawia problemów charakterystycznych dla przykrótkich nart Race czyli nie chce wyjechać spod człowieka i nie występują nerwowe reakcje na małych, twardych nierównościach, to chyba z powodu jej mniejszej twardości i generalnie większej "wybaczalności" błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...