Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jazda z pomorza do Włoch


to70

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chcę w tym roku jechać w Dolomity z okolic Gdańska przez Polskę, Czechy i Austrię z noclegiem na południu naszego kraju. Czy ktoś odbył taką trasę (wiem że nietypową, dwa lata z rzędu jeździłem przez Niemcy bez noclegu, ale jestem jedynym kierowcą w moim aucie i chcę odpocząć) i może mi pomóc? Jaką trasą najlepiej się poruszać? Może jakieś namiary na niedrogi nocleg? z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Przypuszczam, że pojedziesz przez Cieszyn, więc:

- musisz kupić winietkę - więcej informacji znajdziesz tutaj: http://www.skionline.pl/stacje/?co=samochod&co2=teksty&id_newsa=57

- proponuję jechać tak: Cieszyn, Frydek-Mistek, Olomouc, Brno, Znojmo, Stockerau, Krems, St. Polten, Linz, Salzburg, Rosenheim, Kufstein, Innsbrucki, Brenner i już dojechałeś do Włoch :D

- w Austrii też musisz kupić winietkę: http://www.skionline.pl/stacje/?co=samochod&co2=teksty&id_newsa=49

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- proponuję jechać tak: Cieszyn, Frydek-Mistek, Olomouc, Brno, Znojmo, Stockerau, Krems, St. Polten, Linz, Salzburg, Rosenheim, Kufstein, Innsbrucki, Brenner i już dojechałeś do Włoch :D

Jacek,

Bielsko jeszcze jest pomiędzy pomorzem a Cieszynem, a tak po za tym nie ma co wymieniać, bo to wioch same:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koniecznie nocleg w BB, oczywiście połączony z WZF :)

Odradzam Hotel Magura na żywieckiej - zabierają talerz sprzed nosa przy śniadaniu :D

a jakbyś miał dojechać dalej to jak przelecisz przez Czechy to ok 50 km za granicą (kierując się na wiedeń, od Drasenhofen) masz miejscowość wolkersdorf i tam hotel Klaus http://www.hotel-klaus.at/ bardzo sympatyczne miejsce, a chińska knajpa "Panda" na przeciwko nie ma sobie równych :)

Edytowane przez salwer
wzmianka o klausie i wolkersdorfie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wolę drogę przez niemcy tylko nie chcę za dużo płacić za nocleg, no chyba że polecisz jakiś niedrogi

Ja też niestety jeźdzę na raz:rolleyes:nie znam w Niemczech,ale przez Czechy-na forum było już chyba podawane;)Na stronie PZM był chyba hotel w Znojmo,tani-pewnie,że nie 5 gwiazdkowy,ale na te parę godzin starczy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź przez Niemcy, zdecydowanie. A nocleg - zrób tak: wybierz sobie gdzie mniej więcej dojedziesz w pierwszy dzień, znajdź miasteczko/miasto niedaleko od autostrady, w internecie poszukaj noclegu w interesujacej Ciebie cenie i zarezerwuj, jeśli nie znajdziesz w tym miasteczku to popatrz w jakimś nieopodal - na pewno coś znajdziesz. A jeśli nie to na pewno znajdziesz tani hotel przy autostradzie, np Etap. Nawet jeśli zapłacisz trochę drożej za nocleg to i tak zwróci Ci sie na winietach i czasie przejazdu. Ja zawsze tak robię przy dlugich podróżach i w ten sposób znalazłem kilka fajnych miejscówek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapoznałem się powierzchownie :rolleyes: z trasą Gdańsk-Rzepin (ok.400km), dalej na Berlin i na południe

Chyba jednak lepiej te 700 do Cieszyna jechać

Ta pierwsza trasa tylko do Kufstein, jest krótsza o 200km

Gdybym musiał wybierać jechałbym do Cieszyna,z noclegiem u nas ,lub Ćeske Republice

Pewnie temu,że widzę wiele możliwości noclegu w pobliżu naszej granicy z Czechami,po obu jej stronach.

Znający realia możliwości noclegu po niemieckiej stronie wybrali by pewnie jazdę przez BRD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA mieszkam po trasie GDAŃSK(OK 350KM)-ZGORZELEC(OK 220)i nie widze problemów z ta trasa przeciwnie bardzo lubie jechac tak w jedna jak i druga strone (polecam piekna I urokliwa jest nasza Wielkopolska)

Piękna to może i ona jest ale ja bym wybrał inna drogę - ta co piszsz nie należy do moich ulubionych. Pozdrawiam Borek Wlkp - kiedyś tam nawet byłem, nawet nocowałem - tyle, że byłem tam piechotą:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdzę zawsze w piątek po południu, śpię w Austri koło Krems - mam tam bardzo dobrą miejscówkę - jeśli chcesz to mogę Ci posłać na PW kontakt, babka ma taki mały pension - jest Polką więc łatwo można sie dogadać. Jakbym jechał bez dzieciaków to pewnie na raz ale z drugiej strony czy zawsze trzeba sie spieszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym roku jadąc do Zillertalu wyjechałem z Wrocławia ok.południa w piątek i w godzinach pózno popołudniowych dojechałem za Monachium gdzie wcześniej przez stronę booking.com zarezerwowałem niedrogi nocleg.Wypoczęci,po śniadaniu,bez obawy przed monachijskimi korkami wyruszyliśmy dalej i ok.12 byliśmy na miejscu mając do dyspozycji jeszcze prawie cały dzień,który poświęciliśmy na zapoznanie z okolicą i załatwienie karnetów.W lutym jedziemy na Kronplatz z dokładnie takim samym planem jak w ubiegłym roku i już zarezerwowałem ten sam nocleg w okolicy Monachium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez tą stronę (booking.com) rezerwowałem ostatni pokój w hotelu w Mariborze w Słowenii - wszystko było super więc też polecam tego pośrednika.

Ja od kilku lat korzystam z tej strony rezerwując hotele w Niemczech i Austrii. I zawsze było wszystko super!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz przez Austrię to możesz śmiało dojechać do Mikulova i przenocować przy samej trasie w motelu u Marcinczaka na stacji Shella.

Ja jak jadę na Kronplatz z Międzyrzeca Podlaskiego to wyjeżdżając rano o 7.00 jestem około 17 na miejscu. To jest na samej granicy z Austrią. Nocleg, browarek a na drugi dzień to 6 godzin i na miejscu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...