Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Siatkówka w internecie.


kmusial

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Mitek napisał:

Cześć

Turczynki i Serbki graja siatkówkę z kosmosu w tej chwili. Warto włączyć TV.

Pozdro

Pierwsze 3 sety niesamowita walka o każdą piłkę, wszystkie rozstrzygnięte na przewagi. 4 set to już kosmos tylko w wykonaniu Serbek. Finał z Włoszkami to kolejne mocne starcie chyba będzie. Nie sądzę by Niderlandki się postawiły Włoszkom w 2 półfinale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, marionen napisał:

Pierwsze 3 sety niesamowita walka o każdą piłkę, wszystkie rozstrzygnięte na przewagi. 4 set to już kosmos tylko w wykonaniu Serbek. Finał z Włoszkami to kolejne mocne starcie chyba będzie. Nie sądzę by Niderlandki się postawiły Włoszkom w 2 półfinale...

Patrz trzeci set gładko wygrany przez Niderlandki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie postawić się to coś więcej niż wygrać jeden mało istotny set (przy 0-2). Postawić się to mieć jakieś szanse na zwycięstwo. A takiej szansy dla Niderlandek nie było.

Postawiły to się Turczynki Serbkom, tam obie drużyny miały szanse na wygraną. W obu meczach było 3-1, ale dramaturgia jakże inna...

Edytowane przez marionen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wreszcie udany ćwierćfinał w wykonaniu naszych siatkarzy. Przeciwnik zawsze godny pokonania, choć rosyjska kadra mocno osłabiona brakiem kilku podstawowych zawodników. Do ćwierćfinału nie dotarła drużyna naszych pogromców z IO. Francja nie dość, że przegrała z Czechami to do tego 3-0. W półfinałach ME brak już medalistów olimpijskich. Jakże wyrównany poziom obecnie jest w siatkówce męskiej... w pófinale jest już również Serbia.

Edytowane przez marionen
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Nie no stary, co tak lakonicznie...?

Ostatni set meczu Francja - Czechy z dziesięcioma meczbolami i podwójną radością Czechów wart jest odnotowania. Szczerze mówiąc, to po piątym czy szóstym puszczonym meczbolu gdy piłka im spadła bez rozegrania, myślałem że przegrają, że nie udźwigną tego dalej.

A wczoraj...no cóż... Świetny mecz w wykonaniu naszej drużyny. Znakomicie pracowała zagrywka i blok był bardzo czujny. Drużyna cały czas "była" w grze. Gdy w pewnym momencie okazało się, że po wybloku stoimy za krótko natychmiast zostało to poprawione - Pan Trener jest naprawdę gościem, a to ja żyje na ławce jest przepiękne, i jak go Kubiak czasami uspokaja... No i jeszcze to co wczoraj grał nijaki Wilfredo...

Rosjanie mają fajną młodą drużynę i myślę, że nie grali źle. Nie siedziała im od początku zagrywka i to wystarczyło ale niektóre akcje w obronie... Lubię Rosjan bo zawsze grają jak należy, a jak już nie ma Spiridonowa można im kibicować.

Pozdrowienia

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U pań oczekiwana zmiana. Trener Jacek Nawrocki złożył rezygnację z prowadzenia reprezentacji naszych siatkarek. Kto przejmie stery i ilu będzie chętnych... jeden już jest, młody trener z Turcji Ferhat Akbas.

U panów jeden półfinał już znany, młodzi (odmłodzeni) Włosi i niemłodzi Serbowie, na papierze Włosi wydają się faworytami. Polacy czekają na wygranego z pary Czechy Słowenia, jak na razie mecz  zacięty, a pierwszy set dla Słowenii.

Co do trenera Polaków to ja Vitala bardzo cenię i lubię, oby pozostał z nami. Wg mnie (co ja tam wiem, ale zdanie swoje mam) jeden z najlepszych trenerów na świecie, On bez siatkówki chyba nie mógłby żyć...

Edytowane przez marionen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Już sporo czasu upłynęło od wyborów nowego prezesa. Trenerów u pań i panów jeszcze nie wybrano. Grono chętnych do objęcia obu reprezentacji nadzwyczaj długie. Faworytem u panów wg prezesa Świderskiego Nikola Grbić. Kiedyś doskonały rozgrywający, niedawno jeszcze pracował w Polsce. Niestety obecny klub Grbić'a nie wyraża zgody na dodatkowe prowadzenie polskiej reprezentacji. Wielka szkoda bo nasza największa bolączka to rozegranie i obrona w polu. To akurat wielkie atuty serbskiego trenera. U pań według Włochów  duże szanse na objęcie trenerskiego stołka ma kolejny Serb, który ostatnio prawie 20 lat prowadził drużynę narodową swojego kraju. Zoran Terzić to podobnie jak Nikola trener z najwyższej światowej półki. Zoran potrafił do sukcesów prowadzić Serbki nie tylko w Europie, ale i na świecie... Taka para trenerów mogłaby wycisnąć sporo z naszych siatkarskich drużyn, obawiam się jednak, że takich trenerów nie uda się ściągnąć Sebastianowi Świderskiemu, obym się mylił...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, marionen napisał:

Taka para trenerów mogłaby wycisnąć sporo z naszych siatkarskich drużyn, obawiam się jednak, że takich trenerów nie uda się ściągnąć Sebastianowi Świderskiemu, obym się mylił...

Kluczowa będzie umiejętność dogadania sie z "czołowymi" zawodnikami a już z zawodniczkami to konieczność ...bez Joasi bieda..

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
W dniu 20.10.2021 o 19:24, Lexi napisał:

Kluczowa będzie umiejętność dogadania sie z "czołowymi" zawodnikami a już z zawodniczkami to konieczność ...bez Joasi bieda..

A Joasia daje radę https://www.sport.pl/siatkowka/7,64948,27829892,wolosz-przeszla-do-historii-siatkowki-rekord-swiata-padl-w.html#do_w=107&do_v=314&do_st=RS&do_sid=552&do_a=552&s=SMT_Link_5 mimo decyzji byłego już treneiro [ps jakiego masz aira? ja juz drugiego, najpierw 11, teraz 13, bo 12 za droga, choc teraz ipad wymiata]

 Asia jest dla nas bardzo ważna. Jest panią kapitan, świetną osobą, a to dla mnie podstawa. Bez tego nie ma drużyny. Niezwykle mocno pracuje. W tym sezonie bardzo się rozwinęła. Miała już wielki potencjał, gdy grała w Chemiku Police. Jednak gdy sprowadziliśmy ją tutaj, jeszcze odmieniła swoją grę. Teraz jest niewiarygodna. To jedna z najlepszych, jeśli nie najlepsza rozgrywająca na świecie. Chcę dalej z nią pracować - zapewnił Daniele Santarelli. 

Edytowane przez sstar
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sstar napisał:

A Joasia daje radę https://www.sport.pl/siatkowka/7,64948,27829892,wolosz-przeszla-do-historii-siatkowki-rekord-swiata-padl-w.html#do_w=107&do_v=314&do_st=RS&do_sid=552&do_a=552&s=SMT_Link_5 mimo decyzji byłego już treneiro [ps jakiego masz aira? ja juz drugiego, najpierw 11, teraz 13, bo 12 za droga, choc teraz ipad wymiata]

 Asia jest dla nas bardzo ważna. Jest panią kapitan, świetną osobą, a to dla mnie podstawa. Bez tego nie ma drużyny. Niezwykle mocno pracuje. W tym sezonie bardzo się rozwinęła. Miała już wielki potencjał, gdy grała w Chemiku Police. Jednak gdy sprowadziliśmy ją tutaj, jeszcze odmieniła swoją grę. Teraz jest niewiarygodna. To jedna z najlepszych, jeśli nie najlepsza rozgrywająca na świecie. Chcę dalej z nią pracować - zapewnił Daniele Santarelli. 

707 dni bez porażki - szacun!!...................... (ktoś taki jak Joasia Wołosz jest dla nas bezcenny).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lexi napisał:

707 dni bez porażki - szacun!!...................... (ktoś taki jak Joasia Wołosz jest dla nas bezcenny).

cóż trener Nawrocki miał odmienne zdanie 😁

Oby nowy trener to wszystko scalił. Wokół doświadczonej Joasi Wołosz i Madzi Stysiak (pomimo wieku już też doświadczonej) i z młodymi dziewczynami, typu Czyrniańska, Łazowska można na prawdę coś ciekawego zbudować. Martwi mnie trochę rozwleczenie w czasie wyboru trenera reprezentacji, przyszłoroczne mistrzostwa coraz bliżej a parę rozmów trenera będzie czekało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Ze 112tu zawodników w FINALE VNL - 32 na co dzień  gra w PlusLidze.  Kolejnych kilkunastu grało / będzie grać. Polska siatkówka, tak reprezentacyjna, jak i klubowa jest światową potęgą. Niestety, kompletnie nie docenioną finansowo...

Dla odmiany - Liga Narodów w piłkę kopaną, Dywizja A, 16 najlepszych zespołów z Europy (nie z całego świata, jak w VNL).  Każdy zespół to ~24 zawodników. Czyli 384 graczy.  Po pobieżnej analizie wychodzi mi, że TRZECH udziela się w naszej ekstraklasie (Raków, Legia, Pogoń - zdecydowani rezerwowi w reprze PL).

Powyższa przepaść nie przeszkadza w tym, że budżet trzykrotnego (pod rząd) zwycięzcy siatkarskiej  Ligii Mistrzów jest kilkukrotnie mniejszy od  jakiś ekstraklasowych średniaków, dla których budowane są stadiony za tryliardy etc....

PLUSLIGA.jpg

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...