Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Najlepsze miejsca w Alpach do freeride


jarek

Rekomendowane odpowiedzi

Dodam jeszcze do powyższych francuskie La Grave prawie 2200 metrów przewyższenia ze scenerią podobną do tej w Chamonix. Plusem tego rejonu jest również to, że nie ma problemów z wyjazdem do góry (brak kolejek) oraz bezpośrednie połączanie z Les 2 Alpes jakby ktoś chciał pojeździć po trasach.

157ko.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie sa waszym zdaniem najlepsze miejsca w Alpach, takie ze moge wyjechac kolejka i zjechaz w dziewiczym puchu. Moje typy to:ChamonixVerbierLech
Mysle, ze to troche za ogolnie bo mozna by jeszcze ze 20 osrodkow narciarskiech wymienic.Mnie to rajcuje robie to juz pare lat a to wyglada tak:wjechac kolejka i zjechac w dziewiczym puchu mozesz tylko po nocnym opadzie sniegu mniej wiecej do 10 godz. Mimo panujacej kultury zakladania nowego sladu tz zjazdzasz tuz obok starego aby dla innych starczylo, przyslowiowe setki narciarzy robia swoje i puchu ubywaW poludnie wszystko jest juz totalnie rozjechane.Zdjecie nizej to godz. ca 11 jeszcze mozna znalesc pare "wolnych" miejscale to z powodu duzych stromizn czy niebezpieczenstwa lawin(dwa male obsypy widoczne, pozniej bylo ich wiecej)Mysle ze zamiast nazw osrodkow narciarskich mozna by tu napisac o dlugich kilka kilometrowych, typowo freeridowych trasach a do takich nalezy lubiany przezemnie Nordabfahrt w Sportgastein, czy poludniowe sciany Maswu Dachstein ze slynnym Edelgrisspozdro

CIMG2353.jpg

CIMG2353.jpg.e191c79ad62e1cff0d7224b3338ec5f2.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
  • 1 month later...
Gdzie sa waszym zdaniem najlepsze miejsca w Alpach, takie ze moge wyjechac kolejka i zjechaz w dziewiczym puchu. Moje typy to:

Chamonix

Verbier

Lech

Dodałbym jeszcze Zermatt i Monterossa.

W tym ostatnim - zwłaszcza zjazd z Indren (3275).

Około 1000 m przewyższenia w jednym zjeździe na Lago Gabiet (2311)

Z Indren nie ma "zwykłych tras" zjazd tylko dla zaawansowanych!

skirama.pdf

http://www.monterosa-ski.com/images/stories/docs/skirama.pdf

Z Zermatt z kolei możliwy heliskiing na okoliczne lodowce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie sa waszym zdaniem najlepsze miejsca w Alpach, takie ze moge wyjechac kolejka i zjechaz w dziewiczym puchu. Moje typy to:

Chamonix

Verbier

Lech

Dodam oczywiście St. Anton czy po prostu całe rejon Arlberg (więc także Lech i Zürs)

http://www.stantonamarlberg.com/en/winter/skigebiet/panoramic-photos-st.-anton-am-arlberg-and-other-resorts.html

Przywyciągowych wariantów jest mnóstwo, do tego heliskiing (dla bogatych) itd. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwole sobie zapytać

Dodam oczywiście St. Anton czy po prostu całe rejon Arlberg (więc także Lech i Zürs)

http://www.stantonamarlberg.com/en/winter/skigebiet/panoramic-photos-st.-anton-am-arlberg-and-other-resorts.html

Przywyciągowych wariantów jest mnóstwo, do tego heliskiing (dla bogatych) itd. :)

czy ta dyskusja to tak tylko teoretycznie czy może

ktoś jeździł w wyżej opisanych miejscach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ta dyskusja to tak tylko teoretycznie czy może

ktoś jeździł w wyżej opisanych miejscach?

Jeździłem na wiosnę w ub. sezonie. Wiosenne narciarstwo, wiosenne zleżałe śniegi, więc sporadycznie wyskakiwałem gdzieś poza trasę na taki łatwiejszy freeride na slalomkach :) Poz trasami śnieg był w zasadzie taki sam jak na trasach tylko więcej muld ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poz trasami śnieg był w zasadzie taki sam jak na trasach tylko więcej muld ;)

dobrze to ująłeś - to właśnie jest "problem" tzw freerajdu przykolejkowego

dawno temu jeszcze na nartach 205cm zjechałem do La Grave - pamiętam jako ogromny zmuldzony kocioł i twardo bo był to koniec marca i od 2-3 tygodni nie było opadów śniegu a na dole trzeba było przez godzinę schodzić po kamolach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...