Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Bończa

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też dzisiaj kończyłem sezon na |Kasprowym ale głównie na Gąsienicowej bo Goryczkowa nie chodziła.Z powodu pogody doskonałej do ok 12.30 ,pustego właściwie stoku -więcej spacerowiczów niż narciarzy- jestem bardzo zadowolony z dzisiejszego dnia.A ponadto pkl też nie zowiodły I uatrakcyjniły wyyjazd.Jestem krajowcem zaprzyjażnionym z tą górą od ponad 40 lat,raz do roku muszę tam być I dokąd będą siły to bez względu na wszystko tam będę.Ale tym bardziej irytują mnie sytuacje które np nie są zależne od TPN czy czynników zewnętrznych.Mam na myśli poważne traktowanie klienta który za Kasprowy płaci mniej więcej tyle co za top ośrodek w Austrii.O co mi chodzi -przyjechaliśmy do Kużnic przed 8.00 wyjeżdżając z krk o 6.00.Dzień wcześniej sprawdxzaliśmy na stronie pkl rozkład jazdy I jak byk stało ,że kolejka od 7.30 przynajmniej co 30 min a Gąsienicowa od 8.00.Nasze zdziwienie było więc wielkie gdy sympatyczna Pani w kasie poinformowała nas,że Gąsienicowa zacznie chodzić od ok.10.00 a jak chcemy jechać na gore to możemy sobie kupić bilet w jedną lub dwie strony ale tylko na kolejkę.Karnet jak będziemy chcieli jężdzić możemy sobie kupić na górze ale bez odliczenia kwoty za wjazd na gore.Na nasze pytanie o możliwość zakupu karnetu padła odpowiedż,że będziemy to mogli zrobić jak....ruszy Gąsienicowa a w tym czasie możemy poczekać w knajpie przy parking.Na nasze oświadczenie że wolimy poczekać na górze ponownie zaproponowała zakup biletu wyjazdowego.Po kilkunastu minutach rozmowy Pani zdecydowała się na telefon do kierownika który łaskawie zgodził się aby sprzedałą nam karnety.Jak zaznaczyłem jestem krajowcem przyzwyczajonym -co nie znaczy pogodzonym-do różnych absurdów,ale postawcie w mojej sytuacji Niemca,Rosjanina,Węgra czy Słowaka.Zapłaciłby pewnie za bilet wyjazdowy a następnie za karnet I zasadnie doszedłby do wniosku ,że został orżnięty .I jeszcze jedno to jest również z tej rozmowy.Na pytanie dlaczego Gąsienicowa ruszy dopiero o 10 otrzymaliśmy odpowiedż ,że do 5 rano spadło 5(słownie pięć)cm śniegu I dlatego stok specjalnie dla nas(było nas przy kasach6-8 osób) musi być przygotowany.Mnie osobiście zrobiło się głupio ,że płacę ponad 130zł I przez to ktoś cierpi przygotowywując stok.A swoją drogą te 5 cm to faktycznie kataklizm. Moim zdaniem po prostu dla kilku kilkunastu osób nie chce im się lub nie opłaca odpalać kolejki I wyciągu I z tego powodu tą smutną konieczność odkładają w czasie.Na koniec kilka fotek z zakończenia sezonu 14/15 na zatłoczonej Gąsienicowej

071.jpg

077.jpg

077.jpg

085.jpg

071.jpg.dce37ab4d8c063c42d17abbaed4a936c.jpg

077.jpg.39180dea58b95366954d2e92fa2b98a1.jpg

085.jpg.8e1a726a85fe9717af23a7c61954551a.jpg

  • Like 16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja sezon zakończyłem 28.04.2015 na Kasprowym. Piszę dopiero teraz bo wróciłem a od sieci byłem odcięty.Niestety nie miałem tyle szczęścia do pogody co kolega jank dzisiaj.Dotarliśmy ze znajomymi na szczyt dopiero około 10.00 - wiem wstyd:wink: ale wszystkiemu winne były obowiązki służbowe.Warunki jak to wiosną. Goryczkowa już nieczynna, zjazd do Kuźnic kończy się około 500m przed "metą"Na Gąsienicowej warunki całkiem fajne, w kilku miejscach są przetarcia ale tragedii nie było.Od razu zaczęliśmy śmigać, niestety pogoda zaczęła się psuć. Na dodatek zaczęło ostro wiuchać.O 12.00 obsługa wyłączyła Gąsienicową. Boże ile było radości:wink::mad::Nie było wyjścia. Mieliśmy karnety 4h+1 więc udaliśmy się do kas po zwrot.O dziwo ze 110 zwrócono nam po 67zł. Wyszło więc nam za 2h jazdy po 43zł.W związku z tym wylądowaliśmy w Yurcie:biggrin::wink:No cóż trzeba było nacieszyć się "górami" i wydać niespodziewane profity finansowe:smile:Mimo wszystko 2h intensywnego nartowania było bardzo przyjemne więc nie będę narzekał.Żal było mi tylko jednego starszego pana, który kupił około 12.00 skipas na 4h+1 wyjechał do góry i nawet ani razu nie zjechał.Był bardzo spokojny. Ja chyba bym nie wytrzymał.Zdjęć praktycznie nie robiłem, ale parę mam:

P1020904.jpg

P1020907.jpg

P1020908.jpg

Wychodzi na to, że sezon wyciągowy na KW dobiega do końca.:mad::Pozdrawiam.

P1020904.jpg.2bf1d64f0ab5af69fc41a131c647fda5.jpg

P1020907.jpg.392cee9579c5c97f879f8e1fdab4018f.jpg

P1020908.jpg.de9c1f51a3255f7c436ba37480627dcc.jpg

  • Like 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie ciekawi jakie faktycznie warunki są na Goryczkowej. Byłem w sobotę i śniegu było na tyle, że do głowy by mi nie przyszło, że w 2 dni może całkiem spłynąć...
No niestety w miejscu gdzie zaznaczyłem jest zielono:

ski_poland_clip_image006.jpg

Można przejechać lewą stroną. Na turach pewnie będzie jeszcze można śmigać, ale do zwykłej jazdy - klapa.Opisuje co widziałem z kolejki na KW.Pozdrawiam

ski_poland_clip_image006.jpg.3d1e2ac211350fc470867b45d2e0ef8b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuję @jank. Polska to taka dziwna kraj. Wymaga od nas potu i krwi, a gdy tylko poświęcenia i cierpliwości, jesteśmy szczęśliwi. :smile: Zobacz, nie wszystko jest tak żłe, Piotrowi oddali częściowo kasę za karnet.:shocked:

Założę się, że na Kasprowy i tak będziesz jeszcze jeżdził!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuję @jank. Polska to taka dziwna kraj. Wymaga od nas potu i krwi, a gdy tylko poświęcenia i cierpliwości, jesteśmy szczęśliwi. :smile: Zobacz, nie wszystko jest tak żłe, Piotrowi oddali częściowo kasę za karnet.:shocked:

Założę się, że na Kasprowy i tak będziesz jeszcze jeżdził!

Z tego zakładu nic nie będzie ,bo oczywiście przegrałbym go z Tobą.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie na Kasprowym bede pierwszy raz na nartach a zwlaszcza w majowke. Jak wogule sie poruszac by sie dostac na gore? zamowic wczesniej karnet? jak to wogule wyglada?

Pozdrawiam

Najlepiej bądź wcześniej,przed wszystkimi.Ja zazwyczaj jestem na parkingu ok. 6 rano.Wtedy busiki jeszcze nie jeżdżą,ale możesz wziąć taksówkę,bądź się przespacerować (ja zawsze biorę opcję nr 2). Wtedy jestem pod kasami jako pierwszy,bądź jednym z pierwszych.To wystarczy,żeby załapać się na pierwszą gondolę i się wyjeździć.Tłumy będą przeszkadzać jedynie przy zsiadaniu z krzesła na Gąsienicowej.

Wyjedziesz gondolą do góry (podróż dwuetapowa),wychodzisz na zewnątrz i widzisz Gąsienicową.Goryczkowa stoi,więc nie musisz jej szukać. :wink: Ale gdybyś chciał,to zaraz poinstruuję.

Popatrz na fotkę: od lewej widać 4 narciarzy,tam zaczyna się Gąsienicowa.Żeby dostać się na Goryczkową,skręcasz w przeciwną stronę,czyli w prawo.Na wprost masz Beskidek.

11069729_977902785574639_6311052086178998201_n.jpg?oh=f835c929b0ffb69dd271fdc41a9c4bdb&oe=55C80488&__gda__=1440982073_373398354ecbab4793d616db855b09ac

To początek dojazdówki do Goryczkowej:

11109824_977903558907895_216478268840701871_n.jpg?oh=6e757e3cf058e1c11b45aeaf96dae10b&oe=55D02CE5

Resztę łatwo rozpoznasz,no chyba,że mgła będzie,ale wtedy raczej nie pchaj się na zamkniętą trasę... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam Was niezmiernie... Nie lubicie spać czy jak... ? Nie ma takiej siły, która mnie wyciągnie z betów przed 8 rano...!

Faktycznie godni podziwu.O 6 ok mogę wyjechać z Krk ale iść do Kużnic o tej porze na spacer z nartkami na plecach...Ciekawe w jakich trzewikach?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Moją ripostę admin już usunął. Szkoda. Napisałem w tej sprawie pismo i nadziejam się na sensowną odpowiedź. Nie może być tak, że tendencyjne artykuły o treściach niezgodnych z prawdą i insynuacjami są tu przytaczane ale odpowiedzi na nie już nie mogą. Albo publikujemy wszystko albo nic. Czwarta RP jeszcze nie nadeszła.

Artykuł przytoczony przez Leitnera jest merytoryczny. Bumer zaś przytacza tekst ziejący pisowsko rydzykową retoryką. Mam prawo to komentować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Dzisiaj podano, że Starosta Tatrzański wpisał się, jako Skarb Państwa do ksiąg wieczystych, jako właściciel działki na której stoi górna stacja kolei Kasprowy Wierch. I wezwał właściciela kolejki do opłaty dzierżawy gruntu itd etc.

Wiadomość Radio Kraków

http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/zakopane/kto-jest-rzeczywistym-wlascicielem-kolejki-linowej-na-kasprowy-wierch/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podano, że Starosta Tatrzański wpisał się, jako Skarb Państwa do ksiąg wieczystych, jako właściciel działki na której stoi górna stacja kolei Kasprowy Wierch. I wezwał właściciela kolejki do opłaty dzierżawy gruntu itd etc.

Wiadomość Radio Kraków

http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/zakopane/kto-jest-rzeczywistym-wlascicielem-kolejki-linowej-na-kasprowy-wierch/

Ło jezu, jak oni kombinują aby kasę wyciągnąć.

A może by tak mały strajk? :) Gdyby PKG/L zamknęło Kasprowy, a nawet i Gubałówkę to myślę, że szybko by się wycofali :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Góralska komedia w nowej odsłonie. Na razie tylko słowa a przydał by się jeszcze jakiś podkład muzyczny na skrzypeczkach to może jakaś tragiczna opera by powstała. Nie dało by się komu tego zapyziałego Zapylonego komuś opchnąć? Może "ruskim", tak uwielbiali tu przyjeżdżać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...