Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Bończa

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj udało mi się rozpocząć sezon narciarski właśnie na Kasprowym Wierchu. Warunki super, słonecznie a na Hali Gąsienicowej bezwietrznie. Trasa twarda i dobrze przygotowana. Teren poza trasowy w sam raz przewiany puch więc jeździło się świetnie. Goryczkowa w trakcie przygotowań. Do tego na nartach można zjechać do samego ronda:). pzdr.

S5003362.JPG

S5003366.JPG

S5003368.JPG

S5003370.JPG

  • Like 5
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, tankowiec napisał:

Dzisiaj udało mi się rozpocząć sezon narciarski właśnie na Kasprowym Wierchu. Warunki super, słonecznie a na Hali Gąsienicowej bezwietrznie. Trasa twarda i dobrze przygotowana. Teren poza trasowy w sam raz przewiany puch więc jeździło się świetnie. Goryczkowa w trakcie przygotowań. Do tego na nartach można zjechać do samego ronda:). pzdr.

zazdroszczę... ja w zeszłą niedzielę miałem tak:

 

24818836_1970366312980610_790208947_o.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

A niech rozbierają :) Oczywiście to jest wojna PiS z PKL ale co sobie pomyśli każdy inny inwestor co będzie chciał zainwestować w Polsce ? Ten ośrodek (ciężko nazwać górę która ma jeden wyciąg ośrodkiem) ma jedynie sentymentalne znacznie. 149 złotych za praktycznie jedną trasę ? Teraz już wiem dlaczego płaci się 200 EUR za 300 km tras w Alpach za tydzień. No ale.....................Polak potrafi.Niech to likwidują w pizdu albo reprywatyzują i rozwijają :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie jaki to sukces górale głosili gdy TMR nie przejął Kasprowego tylko PKG[emoji23]

A co ten TMR by tam zrobił? Na pewno nic specjalnego. Może zrobili by naśnieżanie Goryczkowej, chociaż i to nie jest pewne. A poza tym nic więcej tam się nie da zrobić. Moim zdaniem, gdyby kupili Kasprowy, to by na tym dużo stracili a na pewno niewiele by zyskali.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, leitner napisał:

A co ten TMR by tam zrobił?

Marcin, swego czasu puścił tu ktoś fajną mapkę, gdzie były chyba 2 dodatkowe wyciągi, zagospodarowana trasa FIS 2 i coś tam jeszcze. Bardzo fajnie to wyglądało i realne do wykonania. Realne o ile znowu Park by się nie doczepił. To była propozycja chyba jakiego starszego zawodnika z Zakopanego, ale już nie pamiętam...  Jak to znajdę, to puszczę tu na forum. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Realne o ile znowu Park by się nie doczepił.

Niestety to jest kluczowe zdanie. Sądząc po obecnych przepychankach z TPN i braku możliwości zrobienia zwykłej instalacji sztucznego naśnieżania, to tak samo (a właściwie to jeszcze ciężej) załatwiałoby się papiery na odnowienie trasy (a prawnie - wytyczenie nowej czyli no. wycięcie drzew). Nawet TMRowi zajęło by to mnóstwo czasu i wątpię, żeby udało się zrealizować.
Kasprowy znajduje się także w obszarze Natura 2000, więc wycięcie każdego drzewa to mnóstwo papierów. Przykładowo - w Szczyrku nie ma ani PN ani N2000 (poza niewielkimi fragmentami) a papiery TMR załatwiał 3 lata. Niestety na każdą próbę inwestycji na Kasprowym patrzę z dużym pesymizmem.

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, mamad napisał:
Marcinie raczej nie napisałem tego by zostało tak zrozumiane. Czy by coś zrobili czy nie tego nie wiem. Pamiętasz jak górale krzyczeli że obcemu nie oddadzą. Jak to się cieszyli ze zostało nasze. W tym kontekście to napisałem[emoji4] Poprostu nasze pełną gębą i faktycznie wielki sukces górali. Co tam jakiś obcy kapitał słowacki. Wywalczyli polski z Luksemburga[emoji6]

Ok, źle odczytałem. To prawda - miało być polskie, a zostało luksemburskie. Patrząc z tej strony faktycznie mogli to przejąć Słowacy :)

Edytowane przez leitner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś widziałem fajny (aczkolwiek przy obecnych uwarunkowaniach niemożliwy do zrealizowania plan) zakładający postawienie nowej gondoli na trasie Kuźnice-Kasprowy Wierch ze stacją pośrednią w okolicach obecnej dolnej stacji KL Goryczkowa (drugi odcinek mniej więcej po śladzie obecnej KL Goryczkowa). Dzięki temu zlikwidowane byłoby wąskie gardło w postaci obecnego wagonika przez Myślenickie Turnie. Dodatkowo dolny odcinek kolei mógłby zwozić narciarzy z górnych partii ośrodka, w przypadku gdyby na dole nie było śniegu (co zdarza się dość często). Do tego nowe krzesła na Beskid, Przełęcz Goryczkową oraz do Doliny Świńskiej, a także z Kuźnic na Kalatówki. Oczywiście bez wycinki drzew by się nie dało zrealizować takiego planu, tak więc jest to czysta fanstastyka. A szkoda, bo z czysto narciarskiego punktu widzenia taki ośrodek byłby bardzo atrakcyjny.

Zamiast tego mamy przepychanki i coś czuję, że skończy się jak z Nosalem, Gubałówką, czy Butorowym. I wtedy z dawnej zimowej stolicy Polski nie pozostanie dla narciarzy już zupełnie nic. Strasznie przykro mi to pisać, szczególnie, że właśnie na tych stokach uczyłem się jeździć na nartach.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Stary bywalec napisał:

Niestety Panowie - ale syn wynajął w Zakopcu domek :o . Zanim dostał zjebkę to wpłacił zaliczkę i zonk . Ale to tylko 30 kilosów , więc spoko . Choć oczywiście wolałbym domek czy kwaterę w Zubercu

a Synek ile ma lat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...