Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Bończa

Rekomendowane odpowiedzi

Pewne obawy były, jeszcze o 4.15 sprawdzałem prognozy siły i kierunku wiatru, ale było fantastycznie, wiatr kompletnie nie odczuwalny, mròz też jakby nieodczuwalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na Kasprowym w połowie lutego, wobec czego mogę się podzielić informacjami jakich sam szukałem jadąc pierwszy raz.

 Dojazd:

Samochód można zostawić na Rondzie Jana Pawła II ( cały dzień 25 zł). Do Kuźnic nie ma wjazdu prywatnymi samochodami.

Z ronda do Kuźnic (ok. 1,7 km) jadą busy od godziny 7 rano (3 zł) lub taksówki za (5 zł), pierwszą widziałem o 5:46.

Kuźnice:

W Kuźnicach do wyjazdu ustawiają się dwie kolejki. Pierwsza do kasy po bilety a w drugiej osoby które zakupiły bilety w przedsprzedaży na stronie www.pkl.pl (do ich odebrania służą automaty lub Biuro Obsługi Klienta).

UWAGA: Jeżeli miałeś bilet w przedsprzedaży i spóźniłeś się na swoją godzinę odjazdu – bilet przepada!!!

Do jednego wagonika wchodziło 60 narciarzy, po 30 z każdej kolejki.

Jeżeli ktoś potrzebuje wystawić fakturę za bilet to może to zrobić w Kasie na szczycie Kasprowego na podstawie otrzymanego paragonu w kasie dolnej.

Kasprowy Wierch:

Na górze nie widziałem żadnej przechowalni. Pewnie dlatego prawie wszyscy ruszają do busa w pełnym sprzęcie narciarskim ( oczywiście narty w rękach 😊)

Ubikację widziałem tylko u góry koło restauracji (2,5 zł).

Trasy zjazdowe są dwie: Gąsienicowa i Goryczkowa.

- Gąsienicowa jest zaraz w lewo od wyjścia z górnej stacji. 50 – 100 metrów. Dwa zjazdy, bliższy bardziej stromy. Endomondo pokazało mi długość trasy około 1,6 km. Początek zjazdu jest stromy, to około 80 metrów i około 70 % nachylenia, reszta trasy dla wszystkich którzy zjechali bez najmniejszych problemów. Wyjazd wyciągiem 4 osobowym trwa 8 minut.

- Goryczkowa. Do niej trzeba dojechać. Mijamy zjazd na Gąsienicową i łukiem w prawo (wytyczoną bezpieczna trasą) objeżdżamy Kopułę (w sumie około 250 m). Tu nie ma aż takiego stromego zjazdu a pozostała trasa jest trochę porównywalna z Gąsienicową. Według mnie trasa bardziej krajobrazowa.

Długość zjazdu na Goryczkowej to około 2,7 km. Wyciąg tylko 2 osobowy  powodował sporą grupę oczekujących. Jeżeli szczęśliwie usiedliśmy bez uderzenia 😊to mamy 15 minut podziwiania pięknych widoków lecz w mało komfortowych warunkach (ten wyciąg w tym roku obchodzi 51 urodziny).

Od dolnej stacji na Gąsienicowej jest około 2,7 km do Kuźnic (około 300 metrów wysokości). Do nartostrady w stronę Kuźnic można włączyć się zaraz za wyciągiem. Dojechałem prawie do samej kasy.

Życzę wszystkim udanego wyjazdu.

 

Edytowane przez yard4
  • Like 4
  • Thanks 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jeden parking wyżej, również 25,00 zł za dzień, można wjechać na ten parking pod zakaz, z parkingu 700 m. pod gorę w butach i z nartami na plecach na rozgrzewkę :), w drodze powrotnej, często udaje się zjechać aż do ronda, ale dużo zależy od warunków, 15 minutowy wyjazd na krześle 2 os. dostarcza szczególnie ciekawych doznań poniżej -15 stopni, wówczas z 15 min. robi sie wieczność ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Maria napisał:

Przechowalnia kiedyś była, ale dawno tam nie byłam, może zlikwidowali. W końcu muszę się znów tam wybrać!

Jest na dole, ladne szafki I ławeczki, kto szuka ten znajdzie, w prawo do toalety, w lewo do szafek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
4 hours ago, laryzbyszko said:

Ktoś z forum jest dzisiaj? Jak to wygląda z wiatrem? Będzie w weekend czynne?

W sobotę mało prawdopodobne, 110 km/h mówi samo za siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, laryzbyszko said:

Miałeś rację. Kasprowy przez weekend pozostał zamknięty. Dobrze, że na darmo nie jechałem :)

tutaj prognoza sprawdza się dośc dobrze, warto s[rawdzać przed wyjazdem w wysokie góry, co przyniesie pogoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minutes ago, laryzbyszko said:

Dzisiaj znowu zamknięte z powodu wiatru. Jakieś wieści odnośnie jutra? @Sariensis

Pogoda na jutro bajka, na lekkim plusie I bez wiatru a śniegu napadało w Tatrach tyle, że nie ma sie nad czym zastanawiać. W Tatrach tyle nasypało:

C38351C2-672D-4A1F-91EF-B772DF0B2072.jpeg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...