Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Bończa

Rekomendowane odpowiedzi

Mało kogo obchodzi co się robi w Alpach. Mieszkamy w Polsce tu i teraz i na dziś Rada Parku jak i w przyszłości nie wyda jakiejkolwiek zgody na cokolwiek poza modernizacją obecnego stanu. Absolutnie nie ma mowy o jakimkolwiek naśnieżaniu nawet 1m2 powierzchni w TPN. Dalsze bicie piany narciarskich cudaków staje się zupełnie bezcelowe. Nigdy nie byłem przeciw ale zaczynam być powoli zwolennikiem rozebrania tam tego wszystkiego do gołej ziemi. Jak ktoś chce jeżdzić to niech zapiernicza do góry o własnych siłach. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Author napisał:

Mało kogo obchodzi co się robi w Alpach. Mieszkamy w Polsce tu i teraz i na dziś Rada Parku jak i w przyszłości nie wyda jakiejkolwiek zgody na cokolwiek poza modernizacją obecnego stanu. Absolutnie nie ma mowy o jakimkolwiek naśnieżaniu nawet 1m2 powierzchni w TPN. Dalsze bicie piany narciarskich cudaków staje się zupełnie bezcelowe. Nigdy nie byłem przeciw ale zaczynam być powoli zwolennikiem rozebrania tam tego wszystkiego do gołej ziemi. Jak ktoś chce jeżdzić to niech zapiernicza do góry o własnych siłach. 

Na szczęście przy obecnym rządzie można liczyć, że problem zniknie poprzez odwołanie rady lub wymianę dyrektora TPN. :P

Edytowane przez laryzbyszko
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, kotek napisał:

Ale 99% to piesi turyści, a tacy nie pójdą, chcą wygód, kolejka do góry, konie do Morskiego.

Nie wspominałem o likwidacji gondoli. 

@laryzbyszko tak jak przypuszczałem od kogo się wywodzisz. Bez komentarza... poza tym, że morzyć zawsze można. Wam się jakoś tak dziwnie wydaje, że będziecie wszędzie realizować te wsiowe durnowate pomysły. Tak jak w Białowieży pod naciskiem podkulili ogon. A tu nacisk będzie taki w razie czego, że z wrażenia popuścicie w spodnie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Author napisał:

@laryzbyszko tak jak przypuszczałem od kogo się wywodzisz.

To może podzielisz się ze wszystkimi swoimi przypuszczeniami. Z chęcią się dowiem „od kogo się wywodzę”. Po jakiemu to jest w ogóle napisane? XD

13 minut temu, Author napisał:

Wam się jakoś tak dziwnie wydaje, że będziecie wszędzie realizować te wsiowe durnowate pomysły. Tak jak w Białowieży pod naciskiem podkulili ogon. A tu nacisk będzie taki w razie czego, że z wrażenia popuścicie w spodnie. 

Napisał oświecony miastowy, który nie jest w stanie poprawnie sklecić 3 zdań po polsku. :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Krakus81 napisał:

 I w naszym interesie jest, aby jak najwięcej Polaków i innych narodowości ściągnąć na narty do Polski. Do tego potrzebujemy nowych inwestycji i pogonienia ekoterrorystów z naszego kraju.

Tak, Tatry to olbrzymie gory a nas nawet nie ma 40 milonow wiec Tatry wcale nie sa zatloczone i najbardziej potrzebne w tym momencie jest sciagniecie innych nacji co by dalo nam impuls inwestycyjny do zabetenowania obszaru TPN i pokrycia go siecia kolej zebatych i waskotorowek.

i odebrac obywatelstwo wszyskim ekoterrorystom!

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kotek napisał:

Ale to piesi turyści zadeptują tatry, zaśmiecają, a nie narciarze, narciarzy jest odsetek pseudoturystów.

Zdajesz sobie chyba sprawę o czym rozmawiamy. To między innymi wyrównanie Kotła Goryczkowego tak by umożliwić sztuczne śnieżenie i instalacja do tego. Temat zatem nie dotyczy poprawy tego co jest na dzisiaj. 

@laryzbyszko nie chcę mi się z Tobą specjalnie rozmawiać bo tak jakby dzieli nas przepaść w podejściu do omawianej sprawy. To nie moje słowa więc co tu wyjaśniać; "Na szczęście przy obecnym rządzie". 2+2 to 4 a nie 5... Zakładanie dokładnie tego co zakładasz jest już znane od dawien dawana. Problem tylko w tym, że przydupasy tam z Podhala nie specjalnie mają poważanie odnośnie tego typu pomysłów. Spytaj Ziobrę co o tym sadzi to się zdziwisz. To taki folklor i gra na takiej samej zasadzie jak Ziobrowski robi z siebie debila w kwestii koni nad MO. Jedni przymykają oko na jedno a drudzy na drugie i tak jest status quo. Urodziłem się i większość dzieciństwa spędziłem na wsi. Wykaż się elokwencją i skleć te 3 zdania jak sobie wyobrażasz tą interwencję naszej władzy. Kazus przekopu Mierzei...? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Author napisał:

Zdajesz sobie chyba sprawę o czym rozmawiamy. To między innymi wyrównanie Kotła Goryczkowego tak by umożliwić sztuczne śnieżenie i instalacja do tego. Temat zatem nie dotyczy poprawy tego co jest na dzisiaj. 

@laryzbyszko nie chcę mi się z Tobą specjalnie rozmawiać bo tak jakby dzieli nas przepaść w podejściu do omawianej sprawy. To nie moje słowa więc co tu wyjaśniać; "Na szczęście przy obecnym rządzie". 2+2 to 4 a nie 5... Zakładanie dokładnie tego co zakładasz jest już znane od dawien dawana. Problem tylko w tym, że przydupasy tam z Podhala nie specjalnie mają poważanie odnośnie tego typu pomysłów. Spytaj Ziobrę co o tym sadzi to się zdziwisz. To taki folklor i gra na takiej samej zasadzie jak Ziobrowski robi z siebie debila w kwestii koni nad MO. Jedni przymykają oko na jedno a drudzy na drugie i tak jest status quo. Urodziłem się i większość dzieciństwa spędziłem na wsi. Wykaż się elokwencją i skleć te 3 zdania jak sobie wyobrażasz tą interwencję naszej władzy. Kazus przekopu Mierzei...? 

Cześć

Przy obecnym rządzie 2+2=4 ? Interesujące. Zapisz to gdzieś Author, żebyśmy wiedzieli komu zawdzięczamy prawdziwą niepodległość. :)

Pozdrowienia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś mówi że na terenie Kasprowego Wierchu gdzie:

-Postawione są słupy wyciągów

-z lin kapie olej

-nocami po trasach jeżdżą spalinowe ratraki

-na szczycie znajdują się budynki o wątpliwej estetyce

Jest Park Narodowy.... a jednocześnie zastanawia się czy przypadkiem woda z tatrzańskiego potoku nie zaburzy równowagi biologicznej....

To mówiąc najdelikatniej jak tylko można : Coś tu  nie  gra...

Albo wyłączyć ten mały teren z Parku bo i tak w praktyce Parkiem dawno nie  jest

Albo zdemontować tą szpecącą architekturę w całości.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Author napisał:

Twoje zdanie się nie liczy tym bardziej w tak chamskim tonie. Również sporo ludzi miejscowych na samym Podhalu ma odmienne zdanie. Ci ludzie umieją liczyć i wiedzą, że największą kasę robią od wiosny do jesieni. Nawet wtedy kiedy zamknęli Białkę bo nie było śniegu ludzie przyjechali, spacerowali i zastawiali masę kasy w tym rejonie. Twoje wynurzenia są tak samo potrzebne jak kolec w dupie. Przepraszam ale mam dość takich ignorantów i prymitywów, którzy obelgami o ekooszołomach zaśmiecają internet czy to forum. Również Słowakom się solidnie oberwało bo do akcji wkroczyło UNESCO. Upiekło się bo las znikł w sumie w naturalny sposób. Tatry są chronione na mocy ustaw a nie jakiś mitycznych ekooszołomów. W kwestii UNESCO też mamy pewne zobowiązania i z uczestnictwa w tym gronie region czerpie po wielokroć więcej niż miał by z tymi durnymi pomysłami. 

@laryzbyszko poza nartami poją pasją jest potocznie coś co nazywa się enduro. Też bym chciał by w Tatrach pobudowali parki jak te w Alpach. Czemu tylko Ty jako narciarz masz mieć ból 4 liter. Pewnie też chcieli by Słowacy ale wiesz jak to u nich jest? Jest całkowity zakaz jeżdzenia rowerem w PN jak i uwaga po szlakach turystycznych. Chyba, że są wyznaczone cyklotrasy. Idzcie sobie tam razem na drugą stronę granicy do sąsiadów nabluzgajcie im od ciemniaków i ekoterrorystów. 

Piszesz coś o chamstwie. A Twój post jest pełen chamstwa i pogardy do osób, które maja dość ekoterrorystów i ekodyktatu pseudoekologów. Na jakiej podstawie twierdzisz, że na Podhalu nie chcą modernizacji rejonu Kasprowego Wierchu ??!! Czy było referendum??!! Nie, nie było. A od tego powinno się zacząć. Referendum mieszkańców Powiatu Tatrzańskiego, następnie zmiana prawa lub wydzielenie z PN rejonu Kasprowego Wierchu. I modernizacja. Dyskusje czas zakończyć. 

 

Liczę na szybkie i zdecydowane działanie PKL i rządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie sprawa jest prosta.

Wyciąg na Goryczkowej ma ok 60 lat wiec trzeba go wymienić na nowy. Raz dla bezpieczeństwa, dwa dla środowiska.

A jak już wymieniać, to tak, aby miało to uzasadnienie ekonomiczne.

Sami twierdzicie, że klimat się ociepla, a śniegu na Goryczkowej jest mniej niż kiedyś. Tak więc dodatkowe naśnieżanie tras, pozwoli przywrócić równowadze w przyrodzie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja już napisałem, że Twoje @Krakus81 zdanie w tej sprawie jest w mniejszości. Jeśli tego nie rozumiesz to trudno. Co mnie obchodzi zdanie mieszkańców Podhala? Skrót TPN to literka "N" czyli "narodowy". Ich, mój, Twój... bo po to się na całym świecie tworzy tego typu instytucje. 

Gdzie napisałem, że na Podhalu nie chcą modernizacji? Napisałem, że sporo ludzi nie chce nowych inwestycji na Kasprowym. To chyba nie to samo. Tak jak wielu nie rości pretensji do zabranych ziem pod Park. To miejsce powinno się zmodernizować a jakiś debil/e to blokuje. Nudzicie niektórzy co roku o tym samym i nic z tego nie wynika. Liczysz na PKL? Czy ta spółka ma straty? Chyba nie a dla tego dobra wspólnego i Twojego zadowolenia marudzę, że się nie opłaca modernizacja Goryczkowej. Nikt z tych bęcwałów nie napisze wprost jak pozyskają wodę na naśnieżenie takiej ilości tras. Niech PKL zacznie modernizację w innych lokalizacjach i dostosuje się do realiów rynku a potem pomyślimy nad Kasprowym. Na razie ta krowa dużo ryczy a mleka z tego mało. 

  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Author napisał:

Od ilu to już lat zaczynają? Znaczy się reszta ma czekać a bardziej się nie doczeka przy takim podejściu. 

Przecież takich inwestycji, nie robi się hop siup. Firma została przejęta jakoś ponad rok temu, musieli opracować plan, przygotować projekt, dokumenty oddziaływania na środowisko i teraz negocjują z parkiem. Na to potrzeba czasu. A pewnie nie maja tyle ludzi aby robić takie przygotowania rownolegle w kilku miejscach. Jak zrobią na Kasprowym to pewnie się wezmą za Jaworzynie, bo Gubałówka już chyba jest na zawsze przekreślona z powodu jednej wrednej baby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...