Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Bończa

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, pawelb91 napisał:

Ciekawe czy później też będzie takie ciśnienie na Kasprowy.

Będąc tam ostatnio w drugiej połowie kwietnia 2019 rezerwowałem noclegi i 2 dniowy skipass dzień wcześniej. Tłoku nie było w ogóle. 

W zeszłym roku też bez problemu kupowałem skipass z max dwudniowym wyprzedzeniem, wydaje mi się,że jest to spowodowane tym covidowym sezonem i feriami po feriach... 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, lski@interia.pl napisał:

Mnie też dziwi,kto tam się wybiera w takim galimatiasie,gdy jest tyle innych miejsc,prostszych logistycznie..

bo Kasprowy jest jeden jedyny - niepowtarzalny, przy nim cała reszta w Polsce to ośle łączki

(no może oprócz Męskiej w Szczyrku)

19 minut temu, pawelb91 napisał:

To, że chcąc pojeździć od rana i kupić online żeby nie stać w Kuźnicach to trzeba kupić w ciemno tydzień

a wiesz może czy da się kupić bilet całodzienny na Goryczkowej ?

 

3 godziny temu, Matifcb napisał:

Jak bedzie pogoda trzeba atakowac. Fajnie ze warunki sa dlugo dostepne choc ja planuje jechac i tak jak beda inne wokol Zakopanego stoki otwarte zeby byla alternatywa jak z pogoda nie trafie. Wtedy zamkniecie sezonu na dostepnych innych stokach w odwodzie.

pogoda jest cały czas i już przestań się wykręcać tylko wyłącz komputer i jedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Arciwald napisał:

Witajcie. Mam jeszcze jedno pytanie. Czy w Kuźnicach przy dolnej stacji, jest możliwość pozostawienia butów cywilnych np w jakiejś szatni czy przechowywalnii ? Jeśli nie, to czy idziecie już w butach narciarskich, czy jakieś inne pomysły. 

Najlepiej na górze. Była tam taka przechowalnia chyba około 5zł za dzień za plecak.
Po remoncie budynku na Kasprowym nie wiem czy dalej jest, jak tam byłem ostatnio w 2019 to wieszałem plecak na płocie przy dolnej stacji krzesełka. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Arciwald napisał:

Witajcie. Mam jeszcze jedno pytanie. Czy w Kuźnicach przy dolnej stacji, jest możliwość pozostawienia butów cywilnych np w jakiejś szatni czy przechowywalnii ? Jeśli nie, to czy idziecie już w butach narciarskich, czy jakieś inne pomysły. 

Sa jakieś szafki; ostatnio zostawiliśmy cała stertę plecaków na zewnątrz koło górnej stacji kolejki. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2/26/2021 at 9:01 PM, Jeeb said:

a wiesz może czy da się kupić bilet całodzienny na Goryczkowej ?

Da się kupić całodzienny przy dolnej stacji Goryczkowej cenie 90zl plus kaucja 10 zl. Zwrot w kasie na Goryczkowej do 16 albo w automatach w Kuźnicach.

Prócz całodziennego możesz też kupić 10 zjazdowy w cenie 95 zl. Nie ma za to 4h karnetu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.02.2021 o 20:44, pasazer85 napisał:

No widzisz, a mnie to zupełnie nie dziwi, czemu? to sam już odpowiedziałeś :)

Ja pojechałem w zeszłym tygodniu, bilet chciałem kupić 5 dni wcześniej, dostępny był na 13.30 😮  Zaryzykowałem, wstałem wcześnie, mam 2 godziny jazdy, było to nartownie sezonu 👍

wiesz tak na prawde to masz rarytas. Polska siega tez dalej niz Lodz itp :) ja musze obserwowac pogode i nie spac cala noc zeby dojechac na rano. Raz to trafic z pogoda a dwa jezdzij teraz kolejne 7h na nartach (to juz z przerwami na szczescie):) Mam o tyle dobrze ze urlop biore i czesc. Celowac moge srodek tygodnia i moze brac wielkich kolejek bo jednak po takiej trasie autem nie chcialoby mi sie isc z buta z Kuznic na Goryczkowa. Online jak sie dostepnosc nie zmieni to tez w ciemno nie kupie wiec kolejka przy kasie w Kuznicach zostaje

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiilka zdjęć z poniedziałku 01.03. Po paru godzinach walki słońca z chmurami od 11:00 na Gąsienicowej wygrało słońce.

Nieco dłużej trwało to na Goryczkowej, ale i tam w końcu zrobiło się bajkowo. Lekki mrozek, trasy idealne(kilka przecierek na Goryczkowej, szczególnie na polanie przed dolną stacją wyciągu).

Jazda na bieżąco-zero kolejek, cytując klasyka "nogi bolo" 😉

IMG_20210301_091522.jpg

IMG_20210301_102438.jpg

IMG_20210301_104004.jpg

IMG_20210301_111051.jpg

IMG_20210301_122826.jpg

IMG_20210301_122836.jpg

IMG_20210301_122854.jpg

IMG_20210301_134157.jpg

IMG_20210301_134201.jpg

IMG_20210301_140416.jpg

IMG_20210301_141158.jpg

IMG_20210301_141239.jpg

IMG_20210301_141248.jpg

  • Like 9
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chopok zamknięty więc czas odwiedzić mniejszego kuzyna – mam do was jedno pytanie logistyczne. Zakupiłem skipassy online z odbiorem w automacie – ile mniej więcej w niedzielę trzeba zarezerwować czasu od momentu zaparkowania w Zakopcu, przez podróż busikiem, odebranie kart i ustawienie się do kolejki? Czy rzeczywiście trzeba się stawić 20 minut przed godziną odjazdu czy to raczej luźne zalecenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kojoteq napisał:

ile mniej więcej w niedzielę trzeba zarezerwować czasu od momentu zaparkowania w Zakopcu, przez podróż busikiem, odebranie kart i ustawienie się do kolejki? Czy rzeczywiście trzeba się stawić 20 minut przed godziną odjazdu czy to raczej luźne zalecenie?

Po zaparkowaniu musisz się jeszcze przebrać, dojść do busa i dojechać do Kuźnic,mi to zajmuje 20-30 min. Być wcześniej jakoś bardzo się nie opłaca, bo skipassoautomat też jest dostępny od godz. 8 :/   Kolejka do automatu to ułamek kolejki do kasy, 50% chętnych kupuje bilet w kasie. 30%ma przypisaną kartę do konta, a 20 stoi w kolejce do skipassomatu. Nie ma sensu być też wcześniej, bo nie wyjedziesz wcześniejszym kursem niż masz wykupiony. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda na skiturach, ale byłem dzisiaj na Kasprowym. Pogoda bajkowa, bezchmurna. Jechałem tylko Goryczkowa w dol ze szczytu i około 13tej ciagle było super. Generalnie twardo. Sa dwa trzy momenty poniżej patelni, gdzie trzeba być czujnym ze względu na jakieś przecierki, ale do przeżycia. Co do Gasienicowej - nie byłem, wiec nie powiem.

Jak to przy takiej pogodzie - ludzi sporo. W Kuźnicach kręciłem sie w godzinach 8:30-9:15 ogarniając sprawy sprzętowe dla znajomego i moze to moje wrażenie, ale tydzień temu (wtedy byłem ok 7:30) ludzi jakby trochę mniej, ale cieżko stwierdzić. Niektórzy decydowali sie na spacer ze sprzętem na Goryczkowa, uznając ze stania jest na 2-2,5h.

Do Krzesła na Goryczkowej w godzinach popołudniowych pewnie 10-15 min stania (tak na oko przejeżdżając tamtędy).

W każdym razie IMHO nie widzę szczególnie lepszej opcji na wyjezdzenie sie w fajnych warunkach i to w ciepły stosunkowo dzień niz Kasprowy. Ma on niestety swoje ograniczenia, o których każdy wie...

Tu jeszcze jakieś fotki, mam nadzieje, ze IPhone ich nie wywróci do góry kołami:

 

C393E8F4-B5E4-498E-9DF3-05065943463F.jpeg

66A6909E-0B9A-4702-AEDB-88BB4C1D14CC.jpeg

1954C70B-1F6A-443A-8113-1FCC1F690AAB.jpeg

82A6BE90-23A5-41CC-9EBC-DE0B0B8F1B7F.jpeg

C61A298D-AE58-4978-B51E-0E9D5E85D8EC.jpeg

5B1F588E-C516-4C67-A143-6BBB754BA62E.jpeg

8A03BF27-FA6F-4675-8D9A-182D55617456.jpeg

8DC4692C-9544-4282-A3D6-63454E46DAF0.jpeg

82355379-034B-4848-A946-DA144E6B702A.jpeg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na Goryczkowej miała miejsce „ciekawa” sytuacja. Kiedy podjechałem do dolnej stacji 2-os krzesła, obsługa wpuszczając narciarzy zostawiała, co trzecie krzesło wolne. Czas oczekiwania wy nosił ok 20 minut. 
Kiedy zjechałem drugi raz kolejka była o wiele dłuższa, czas oczekiwania ponad 35 min, a obsługa wpuszczała narciarzy pojedynczo na każde krzesło?!
Niestety, na moją prośbę, obsługa nie znała powodu takiej sytuacji . 😲
Co o tym myślicie?

 

EE7C7F62-B197-45B0-AC16-2D251EC2F9F3.jpeg

0A41FFDD-AA13-4551-8D09-C28E15FE5B71.jpeg

64F7484C-360E-4888-BF8D-EB38934F5EE9.jpeg

  • Like 4
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, JC napisał:

Wczoraj na Goryczkowej miała miejsce „ciekawa” sytuacja. Kiedy podjechałem do dolnej stacji 2-os krzesła, obsługa wpuszczając narciarzy zostawiała, co trzecie krzesło wolne. Czas oczekiwania wy nosił ok 20 minut. 
Kiedy zjechałem drugi raz kolejka była o wiele dłuższa, czas oczekiwania ponad 35 min, a obsługa wpuszczała narciarzy pojedynczo na każde krzesło?!
Niestety, na moją prośbę, obsługa nie znała powodu takiej sytuacji . 😲
Co o tym myślicie

0A41FFDD-AA13-4551-8D09-C28E15FE5B71.jpeg

 

łezka w oku się kręci na widok tej kolejki

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, JC napisał:

Kiedy podjechałem do dolnej stacji 2-os krzesła, obsługa wpuszczając narciarzy zostawiała, co trzecie krzesło wolne.

W dziwnych czasach przyszło nam żyć cały świat wariuje.......Jaja się dzieją wszędzie

....."Do paradoksalnej sytuacji dojdzie podczas Świąt Wielkanocnych w Hiszpanii, gdzie – zgodnie ze środową zapowiedzią służb sanitarnych – mieszkańcy nie będą mogli podróżować ze względu na restrykcje przeciwepidemiczne, a do Madrytu będą mogli przybywać turyści zagraniczni".....🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, brachol napisał:

Jesteś pewien?

W każdym razie na pewno nie płaci się osobno poza ceną karnetu 7 PLN dla TPN, więc albo PKL rozlicza to TPNem w cenie karnetu, albo PKL ma to w d... i osoby wjeżdżające gondolą też mają to w d..., bo nikt ich o te 7 PLN nie prosi osobno. Natomiast idąc do góry z nartami na plecach, albo na skiturkach przechodzisz koło budki, gdzie te 7 PLN płacisz...  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...