Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Bończa

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, leitner napisał:

Na Kasprowym warunki świetne. Do Gąsienicowej brak kolejek, do Goryczkowej 25 minut. Kolej zabiera narciarzy tylko na co drugie krzesełko. 

Zjazd do Kuźnic czynny. Na pewno od Goryczkowej, bo zjeżdżałem toboganem. Kolano rozwalone, sezon skończony :/

Za to poraz pierwszy na Kasprowym jeździłem w tak pięknym słońcu 😊

To życzę szybkiego powrotu do zdrowia, mam nadzieję, że nic poważnego...

Niemniej dziękuję za raport :D Wybieram się w przyszłym tygodniu i mam nadzieję, że zjazd do Kuźnic jeszcze będzie możliwy :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowia, że Pilsko to skansen a co można powiedzieć o Kasprowym ?? Podobno kultową gora ale co z tego ? Jeden wyciąg który ma chyba 1200 metrów i kolejny który zabiera co drugie krzesło 🤣Przeca to wola o pomstę do nieba... To zwyczajny śmiech na sali... Zakopane to podobno stolica Polskiego narciarstwa  🤭 ??? Kiedy coś się zmieni w tym skansenie ?? Już czas....

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Jusik2002 napisał:

Mowia, że Pilsko to skansen a co można powiedzieć o Kasprowym ?? Podobno kultową gora ale co z tego ? Jeden wyciąg który ma chyba 1200 metrów i kolejny który zabiera co drugie krzesło 🤣Przeca to wola o pomstę do nieba... To zwyczajny śmiech na sali... Zakopane to podobno stolica Polskiego narciarstwa  🤭 ??? Kiedy coś się zmieni w tym skansenie ?? Już czas....

Benczmarkingiem dla Zakopanego jest Szklarska Poręba.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pawelb91 napisał:

Właśnie czytałem komunikat na stronie PKL o tej Goryczkowej 😂

Niby po jednej osobie na krzesełko, a @leitner pisał o co drugim krzesełku w ogóle zajętym. 
Dobry powód by raczej nie odwiedzać tego miejsca.

Zdrowia życzę i powrotu do nart ⛷️

Dzięki!

Informują o 1 osobie, natomiast w praktyce wpuszczane są 2 co drugie krzesełko. Chodzi po prostu o mniejsze obciążenie. Jaki jest tego powód? Nie wiem. Obsługa mówiła jedynie "jak naprawimy problem, to będzie jak wcześniej".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, pasazer85 napisał:

To życzę szybkiego powrotu do zdrowia, mam nadzieję, że nic poważnego...

Niemniej dziękuję za raport :D Wybieram się w przyszłym tygodniu i mam nadzieję, że zjazd do Kuźnic jeszcze będzie możliwy :) 

:D  uwielbiam takie teksty,

w zeszłym sezonie 9, 10 maja można było.

To nie Szczyrk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/11/2021 at 1:14 PM, Gerald said:

Opłata wstępu do TPN jest wliczona w cenie biletu, reguluje to rozporządzenie dyrektora TPN. Do końca lutego było to rozporządzenie nr 7/2020. 

 

Tak. Rozporządzenie dyrektora TPN + zapisy w regulaminach sprzedaży biletów/skipasów/tourpasów PKL. Ale tylko takich które zawierają przejazd koleją na odc Kuźnice - Myślenickie Turnie - Kasprowy Wierch.

Coś się zmieniło w tym sezonie? Bo zawsze miałem wrażenie że i tu byłem robiony w balona.

Tzn. podchodząc na piechotę do wyciągów krzesełkowych na Hali Goryczkowej (albo Gąsienicowe) i kupując bilety na wyciąg płaci się wielokrotnie za wstęp do TPN. Tj. przy okazji zakupu każdego biletu plus jeszcze osobny bilet w budce w Kuźnicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.03.2022 o 21:04, Tytus Atomicus napisał:

Coś się zmieniło w tym sezonie? Bo zawsze miałem wrażenie że i tu byłem robiony w balona.

Tzn. podchodząc na piechotę do wyciągów krzesełkowych na Hali Goryczkowej (albo Gąsienicowe) i kupując bilety na wyciąg płaci się wielokrotnie za wstęp do TPN. Tj. przy okazji zakupu każdego biletu plus jeszcze osobny bilet w budce w Kuźnicach.

Musisz poszukać treść najnowszego rozporządzenia dyrektora TPN regulujące tą kwestię. Tamto o którym wspomniałem regulowało że opłata za wstęp do TPN jest zawarta tylko w biletach (karnetach) zawierających w cenie możliwość przejazdu KL Kuźnice - Myślenickie Turnie - Kasprowy Wierch.

Od chyba tego roku karnet na same krzesełka można kupić też w Kuźnica, ale nie wiem czy się coś zmieniło w tej kwestii. Nie sądzę... Nie mam czasu szukać teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, właśnie mam przed sobą bilet na pojedynczy wjazd wagonikiem, z 2016.

i tu jest taka formułka: „bilet zawiera opłatę za udostępnieniu obszaru TPN”

Podobna formułka była na pojedynczych biletach na krzesełka. Chyba nawet było coś o wstępie, ale głowy nie dam.

 

Edytowane przez Tytus Atomicus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goryczkowa od poniedziałku stoi. Dzisiaj rano dopytywałem ekipę remontową czy jutro będzie czynne, to powiedzieli że okaże się wieczorem. Później  podczas rozmowy górala z Beskidów z góralem z Tatr dowiedziałem się że jest szansa na przyszły sezon na nowe krzesła. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Chciałabym zapytać o trudność Kasprowego, ale w porównaniu do tras w Dolomitach, po których jechałam i pomoże mi to zobrazować sobie trudność :)

Jechałam po czarnej Sylwester (nr 1) i 32R na Kronplatz - na obu było ok.

Również na czarnej z Vallon na Piz Boe w Alta Badia było w porządku. 

Zjechałam również z Holzriese w Alta Pusteria - choć tu, nie powiem było stromo ;)

Myślę o tym, żeby pojechać pierwszy raz na Kasprowy i będę wdzięczna za opinie porównawcze :)

 

Pozdrawiam serdecznie :)

Kaśka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, kate napisał:

Hej,

Chciałabym zapytać o trudność Kasprowego, ale w porównaniu do tras w Dolomitach, po których jechałam i pomoże mi to zobrazować sobie trudność :)

Jechałam po czarnej Sylwester (nr 1) i 32R na Kronplatz - na obu było ok.

Również na czarnej z Vallon na Piz Boe w Alta Badia było w porządku. 

Zjechałam również z Holzriese w Alta Pusteria - choć tu, nie powiem było stromo ;)

Myślę o tym, żeby pojechać pierwszy raz na Kasprowy i będę wdzięczna za opinie porównawcze :)

 

Pozdrawiam serdecznie :)

Kaśka

Mniej strome niż to co jeździłaś, ale gorzej przygotowane to pewne.

https://podroze.onet.pl/narty/najtrudniejsze-trasy-w-polsce/svrqsjr

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.03.2022 o 22:46, surfing napisał:

Goryczkowa od poniedziałku stoi. Dzisiaj rano dopytywałem ekipę remontową czy jutro będzie czynne, to powiedzieli że okaże się wieczorem. Później  podczas rozmowy górala z Beskidów z góralem z Tatr dowiedziałem się że jest szansa na przyszły sezon na nowe krzesła. 

Taaaaaaaa, pewnie ustawią nowe krzesła przed Goryczkową aby się ludzie nie denerwowali, że muszą stać a tak sobie przynajmniej usiądą 😂 A nowy wyciąg to juz zapowiadają od kilku dobrych lat......... 

  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Jusik2002 napisał:

Taaaaaaaa, pewnie ustawią nowe krzesła przed Goryczkową aby się ludzie nie denerwowali, że muszą stać a tak sobie przynajmniej usiądą 😂 A nowy wyciąg to juz zapowiadają od kilku dobrych lat......... 

Tak, co rok to samo!

Nosal też.

Gubałówka też.

Wszystko palcem po mapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W  kwestii modernizacji wyciągu na Goryczkowej jest zgoda TPN, więc UMZ   ponownie  proceduje uzyskanie  Decyzji Środowiskowej,  jest szansa na jej uzyskanie jeszcze wiosną tego roku.

Stary wyciąg na Goryczkowej właśnie kończy swój żywot po 59 latach, wczoraj puszczali ludzi na co 4 krześle i były duże kolejki, więc zjazd do Goryczkowej raczej na sam koniec jazdy, dojazd do Kuźnic bezproblemowy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, surfing napisał:

Stary wyciąg na Goryczkowej właśnie kończy swój żywot po 59 latach, wczoraj puszczali ludzi na co 4 krześle i były duże kolejki, więc zjazd do Goryczkowej raczej na sam koniec jazdy, dojazd do Kuźnic bezproblemowy.

Co kilka dni coraz większy odstęp między zajętymi krzesełkami...
Chyba faktycznie wszystko już się w nim sypie. Raczej trzeba będzie odpuścić kwietniowe jazdy na Kasprowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...