Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jadę na narty do ...


Rekomendowane odpowiedzi

Dnia ‎2018‎-‎03‎-‎20 o 07:00, lokiec3 napisał:

Od czwartku 22-03-2018 jestem 4 dni na Chopoku.

Pozdrawiam.

Też będę z kumplem od czwartku do soboty.

Myślę że tak pare minut po 8 startować będziemy z Luciek,lub Zahradek.

Można się po kiwać.

Edytowane przez toppaner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.03.2018 o 07:25, martini7 napisał:

@lokiec3 Wybieram się tam od soboty - możemy wspólnie pokręcić...

Nie zaglądałem tu od wtorku. Sorry, że się nie odezwałem. Ale za to warunki przez cztery dni petarda. Wyjeździłem się jak wariat. Trochę ludzi w sobotę i niedzielę. Na trasach ciasno, trzeba uważać. Takiego pięknego Chopoka to w mojej karierze jeszcze nie pamiętam.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
6 minut temu, Gerald napisał:

Ja będę w dniach 19-22 listopada, ale na Pitztal.

Tak się wtrącę trochę, wiesz że główna gondola na 3440m nie działa dla narciarzy do odwołania? Nie można też zjechać po trasach z niej prowadzących. Można jedynie wjechać bez nart i pójść do restauracji i na taras widokowy. Nieciekawy konflikt władz gminy z operatorem ośrodka. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pawelb91 napisał:

Tak się wtrącę trochę, wiesz że główna gondola na 3440m nie działa dla narciarzy do odwołania? Nie można też zjechać po trasach z niej prowadzących. Można jedynie wjechać bez nart i pójść do restauracji i na taras widokowy. Nieciekawy konflikt władz gminy z operatorem ośrodka. 

Nie, nie wiedziałem że to z powodu jakiegoś konfliktu.

Ja aż tak nie śledzę co się dzieje w Alpach, i w tym sezonie to raczej będzie mój jedyny wyjazd w Alpy (no chyba że jeszcze sobie na wiosnę ogarnę).

Widziałem że trasy nie działają, ale myślałem że to z powodu braku śniegu. Widziałem że ze szczytu trasy działały jeszcze chyba z tydzień temu.

Tak czy siak, nocleg już zarezerwowaliśmy/opłaciliśmy, więc miejsca nie zmienię, już za późno....

Cóż, może na skitourach się uda podejść gdzieś i pojeździć. Chyba do tego stopnia konflikt nie jest silny żeby nie móc tam wejść? 🙂

Jakie perspektywy rozwiązania problemu?

Widziałem zdjęcia na fb, na freerajdach, że już można trochę podziałać poza stokiem. Zawsze to coś.

Edytowane przez Gerald
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Gerald napisał:

Nie, nie wiedziałem że to z powodu jakiegoś konfliktu.

Wklejam cytat z innego portalu narciarskiego:

"Niepokojąca wiadomość z lodowca Pitztal: władze okręgu Imst zamknęły trasę narciarską przy górnej stacji najwyżej położonej gondoli w tym ośrodku Wildspitzbahn. Z kolei tej nie mogą obecnie korzystać narciarze, jedynie turyści odwiedzający Café 3440 na szczycie.

Jak do tego doszło? Wiosną koleje linowe na lodowcu Pitztal bez zgody odpowiednich władz zabezpieczyły zjazd z gondoli i nieco poszerzyły tamtejszą trasę na grani. Mimo zakazu wydanego przez władze okręgu, jesienią ponownie prowadzono prace w tym rejonie. Władze zarządziły zamknięcie zjazdu z gondoli w trybie natychmiastowym. W uzasadnieniu decyzji napisano, że przebudowa trasy bez koniecznych pozwoleń doprowadziła do częściowo nieodwracalnego zniszczenia środowiska w obrębie grani.

Biuro turystyczne doliny Pitztal potwierdziło w rozmowie z portalem Skiinfo, że kolei linowa obecnie nie prowadzi transportu narciarzy i snowboarderów. Ponieważ zamknięty fragment trasy o długości około 350 m jest jedynym możliwym sposobem dotarcia do najwyżej położonych tras na lodowcu (trasy 26, 27, 28, 29), zakaz stanowi poważny problem dla funkcjonowania tutejszej stacji narciarskiej. Obecnie nie wiadomo, czy i kiedy trasę uda się ponownie udostępnić dla ruchu narciarskiego."

 

Na kamerce ze szczytu obecność narciarzy urywa się jakoś w okolicach 22-23 października.
Wcześniej normalnie było czynne.

Gdzieś przeczytałem że odnowienie pozwolenia może trwać nawet 9 miesięcy... Więc najgorsza wizja to ponowne uruchomienie tras na następny sezon... :S Oby poszło szybciej.

  • Like 2
  • Thanks 2
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, pawelb91 napisał:

Gdzieś przeczytałem że odnowienie pozwolenia może trwać nawet 9 miesięcy... Więc najgorsza wizja to ponowne uruchomienie tras na następny sezon... :S Oby poszło szybciej.

Uu...no to jak w Koninkach 🙂

Dzięki za info, nie wiedziałem. Teraz za późno na zmianę decyzji.

Mam nadzieje że będzie można tam chociaż wejść na nartach, i nie będą za to gonić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wid napisał:

Byłem na Pitztalu we wtorek, godndolka do góry wcale nie jeździła, myślałem że to na skutek wiatru. Pomimo tego warunki na Pitztalu o wiele lepsze niż na Stubaiu, a ludzi na trasach też sporo mniej.

Na alpin forum było napisane, ze ze względu na brak chętnych. Sytuacja na Pitztalu wokół Wildspitzbahn jest skomplikowana i nie bardzo wiadomo jak to dalej będzie. Lokalni hotelarze i ludzie w dolinie sa załamani. Zwłaszcza w tym momencie sezonu wyłączenie akurat tych tras jest katastrofa. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
2 godziny temu, Daria 1984 napisał:

Gdzie się tak spieszysz kochany 😘

Mnie się upiekło kolegę namierzyli😋

39 minut temu, tanova napisał:

Jedziesz S3 na narty do Polic? 😜😁

:D

25 minut temu, wojgoc napisał:

Cos kojarzę, ze miał jechac na Czarna Gore.

@MAIKEL 1977 - w którym miejscu S3 miałeś te kosztowne zatrzymanie?

Jestem w Jańskich, a kumpel lżejszy o 2 stówki + bonus 6 pkt😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...