Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Droga pomiędzy Mikulovem a Wiedniem


Kowal79

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak napisał Gregre:rolleyes:

Pojechałem tam pierwszy raz po wielu latach, bo ktoś z kolegów tu pisał że jest już zrobione do porządku i tak dalej...

Zrobione może i jest... prawie zrobione, a to wielka różnica:rolleyes:, no i przede wszystkim jest nie otwarte, choć faktycznie wygląda na gotowe.

Droga która służy jako objazd przypomina talerz spaghetti wywalony na kartkę papieru, jest oczywiście oznakowana i intuicyjna, zabłądzić raczej trudno, jedzie się nią w miarę szybko i niby płynnie, ale ja uważam że na chwilę obecną i tak jest szybciej przez Znojmo, a jak w stronę Ziemi Salzburskiej, czy Tyrolu to w ogóle nie ma o czym mówić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dalej mają taki burdel w oznakowaniu?

Na pewno da sie wyjechać autostradą z Wiednia te pierwsze 20-30 km, do ronda przed Wolkensdorf. Czy tam sie da wjechać jadąc od Mikulova to nie wiem, wydaje mi sie, że nie. Szwagier jechał przed świętami samymi i było tak samo, z Wiednia owszem a do Wiednia jechał po staremu bo w tym bałaganie nie znalazł wjazdu na autostradę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dalej mają taki burdel w oznakowaniu?

Na pewno da sie wyjechać autostradą z Wiednia te pierwsze 20-30 km, do ronda przed Wolkensdorf. Czy tam sie da wjechać jadąc od Mikulova to nie wiem, wydaje mi sie, że nie. Szwagier jechał przed świętami samymi i było tak samo, z Wiednia owszem a do Wiednia jechał po staremu bo w tym bałaganie nie znalazł wjazdu na autostradę

Nie było wyjazdu, pozaklejane znaki, wpada się tak jak zawsze na światła w Wiedniu.

Oznakowane może nie idealnie, ale tam raczej nie ma się gdzie zgubić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając nie wjechałeś na tą pierwszą część autostrady. Jak ja jechałem to znaki prowadziły na oba warianty, stary i nowy, przed świętami też tak było - tylko, ze jedne znaki poskerślane, inne nie - ogólnie niezła zmyłka ale dało się przejechać i było to dużo szybciej niż wersją tradycyjną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jechałem tamtędy 30.12 w stronę Grazu, a potem 02.01 w drugim kierunku.

Autostrada A5 jest już gotowa, ale jeszcze jej nie otwarli. Chyba czekają już tylko na odbiory techniczne, ewentualnie jakąś kosmetykę.

Na te światła we Wiedniu wcale nie trzeba wpaść. Ring jest otwarty i wjeżdża się na niego w okolicach stacji Shell w Eibesbrunn. Jest znak kierujący (chyba) na Graz, ring ma w tym miejscu oznaczenie S1. Ten znak jest faktycznie pozaklejany, ale tylko w części dotyczącej innych kierunków.

Edit: fotorelacja z przejazdu nową częścią ringu tuż po otwarciu:

http://www.autobahn-online.de/phorum/read.php?3,129833

potem otwarli jeszcze te 2 brakujące km w okolicach Ikei, zatem aktualnie można już ekspresówką/autostradą dojechać do Włoch bez przerwy

Edytowane przez SKI-maniac
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo,że lubię przez Znojmo (też nie staję na strefie w tym "china-town") to pewnie trzeba będzie sprawdzić osobiście jak to wygląda.

Szczególnie jadąc w kierunku Karyntii.

Bo na Salzburg czy Tyrol to raczej zawsze będę wybierał drogę przez Znojmo.

Kiedy w zeszłym roku jechałem od strony Wiednia do domu to byłem mocno wściekły,że miałem taki pomysł.

No ale rok czasu to szmat czasu,trzeba sprawdzić postęp prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można się wtrącić to mam pytanie o drogę do Austrii przez Czechy. Mianowicie czy tam jedzie się autostradą? Bo my dotychczas zawsze jeździmy przez Słowację, może kilometrowo więcej ale za to wygodniej (większość autostradą) i zawsze szybciej od tych co wybrali wariant czeski. Ale nie zamykam się na nowe doświadczenia i dlatego pytam?

Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^

od Cieszyna do Frydka Mistka - S

przejazd przez centrum Frydka, dalej taka dwupasmówka bezkolizyjna, ale niezbyt szeroka

dalej autostrada-ekspresówka-autostrada-ekspresówka aż za Brno

ostatni odcinek do granicy z Austrią to dość szeroka jednopasmówka

Ten odcinek za Brnem do Znojma to porównywalna odległość jak z Cieszyna do Żyliny.

Z tą różnicą ,że ten pierwszy się jedzie niemalże pustą drogą a ten do Żyliny przeważnie jest dość zapchany.

Ja rozumiem jak ktoś od strony Krakowa jedzie na Chyżne a nie na Cieszyn.

Ale ze Śląska jadąc przez Cieszyn i wlec się do Żyliny to bezensu (dla mnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraków-Chyżne-Żylina - no to już lepiej przez Cieszyn do tej Żyliny. A generalnie wariant przez Słowację to ma sens tylko jak ktoś leci dalej w kierunku na południe - gdzieś do Karyntii, Wschodniego Tyrolu czy wschodniej częsci Dolomitów (Cortina,Araba,Helm) - i to moim zdaniem gdy nie wraca się z Bratysławy do Wiednia tylko skraca drogę wzdluz jeziora Neusiedlersee i na Wiener Neustadt do autostrady. Gdy otworzą autostradę do Wiednia to i taki wariant nie będzie juz szybszy. Pozostałe kierunki to przez Znojmo będzie szybciej i bliżej. Ja tam wolę przez Czechy, odcinek Cieszyn Żylina zawsze mnie wykańcza nerwowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko a propos drogi przez Znojmo. Jechałem w sumie dwukrotnie, ale prawdę mówiąc za każdym razem inaczej :) Przy założeniu, że docelowo kierujemy się na Tyrol, którędy jedziecie dokładnie począwszy od Znojma? Dojeżdżacie do S5 a potem na Krems i w dół do A1? Czy jakiś inny wariant?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja różnie jeżdżę:

- przeważnie lecę na Hollabrun i na obwodnicy Gollersdorfu przed stacją Shel na gorce po lewej skręcam w prawo na Tuln, lecę skrotem lokalną dobrą droga do autostrady Stockerau-Krems (zjazd na Tuln) i tu:

albo na Tuln i na rondzie wjazdowym w lewo, droga idzie nad Dunajem i wyjeżdża na nowy most mijając pięknie Tuln skąd można na kilka sposobów szybko dojechać do autostrady A1

albo wjeżdżam na S5 - jadę na Krems i dalej po drogowskazach na tzw Wachau czyli piękny przełom Dunaju pomiędz Krems i Melk - jechać można obiema stronami rzeki, widoki piękne, na A1 wjeżdżamy w Melk, wariant krutszy i trochę tylko wolniejszy ale ciekawszy, polecam w dobrą pogodę i raczej gdy już w dolinach wiosna.Można też stanąć i pozwiedzać (wielki klasztor w Melk, kilka miasteczek wśród winnic leżących nad samym Dunajem - zwłaszcza Dustain i samo renesansowe centrum Krems).

albo prozaicznie na Krems i autostradą na St.Polten (wariant kiepska pogoda i zła godzina na drogi lokalne)

Można też nie jechać przez Znojmo tylko wcześniej skręcić z drogi Pohorelie-Znojmo na Laa i dalej wioskami lecieć na Stockerau, dobre i puste drogi choć kręte - dobra mapa niezbędna, to dla miłośnikow eksploracji posiadających dobrego pilota lub chcących przetestować swoją nawigację:D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zrobione może i jest... prawie zrobione, a to wielka różnica:rolleyes:, no i przede wszystkim jest nie otwarte, choć faktycznie wygląda na gotowe.

Chciałbym odświeżyć ten wątek. Czy ktoś miał (nie)przyjemność jechać tym odcinkiem w ostatnich dniach? Do wyjazdu zostało mi 6 dni i staram się zaplanować jakiś rozsądny wariant (Mikulov ver. Znojmo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym odświeżyć ten wątek. Czy ktoś miał (nie)przyjemność jechać tym odcinkiem w ostatnich dniach? Do wyjazdu zostało mi 6 dni i staram się zaplanować jakiś rozsądny wariant (Mikulov ver. Znojmo).

Wróciłem w piątek z Austrii i droga jest normalna.

Śmiało możesz tą drogą pojechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym odświeżyć ten wątek. Czy ktoś miał (nie)przyjemność jechać tym odcinkiem w ostatnich dniach? Do wyjazdu zostało mi 6 dni i staram się zaplanować jakiś rozsądny wariant (Mikulov ver. Znojmo).

Ja ostatnio tak pojechałem, żeby powiedzieć że była to nie przyjemnośc to przesada, w każdym razie nic specjalnego, ja osobiście jestem zwolennikiem jazdy przez Znojmo, obojętnie czy w kierunku Karyntii, czy Tyrolu.

Przy czym w kierunku Tyrolu czyli na Salzburg jazda na Mikulow jest kompletnym bezsensem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Ci wariant: Brno - Znojmo - Stockerau - Tulln - dalej B19 i przed St.Christophen i wjazd (41) na autostradę. Jechałem tamtędy w stronę Salzburga w zeszłym tygodniu, a wracałem wczoraj. Jest tam też kilka stacji - możesz dotankować przed wjazdem na autostradę (około 0,15-0,20 centów różnicy w cenie na litrze). Po stronie austriackiej masz do Tulln prawie cały czas ekspresówkę. Na początku wprawdzie tylko z jednym pasem i trzeba przejechać przez kilka miejscowości, ale jedzie się płynnie. Przed Stockerau jest dość szybka droga, gdzie naprzemiennie są dwa pasy w jedną stronę a jeden w przeciwną. Potem kilka kilometrów autostrady do Tulln. Po stronie czeskiej droga trochę gorsza, ale także jedzie się dość dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mikulov - Znojmo

witam wszystkich

ja pojechałem po tych tekstach przez Znojmo i powiem szczerze , rozczarowalem się

od samego rozjazdu Mikulov - Znojmo do tego Znojma jedzie się dość długo

nastepnie dalej też bez rewelacji ( stefa badziewia :eek: )

może kilometrowo to krócej ale czy czasowo ?

to nie wiem , zwłasza jak otworzą autostardę na Wien

ja wolę może parę kilometrów dodać ale śmigać

do Szwajcarii z W-WY też wolę jechać na Poznań i do niemieckich dróg

ale każdy panem swego losu

a wyjazd już 5.02 :P

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...