Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kask z szybką?


dec

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że noszę okulary jestem zainteresowany tematem. Obecnie używam gogli na okulary i jakoś się to sprawdza. Ale nie ma tak dobrze żeby nie mogło być lepiej. Czytam różne opinie na temat takich kasków. Nawet kiedyś mierzyłem taki we Włoszech za 165 euro (wyprzedaż), ale się nie zdecydowałem, właśnie z uwagi na różne opinie. W szczególności dotyczące parowania szyby i jej podwiewania przy szybszej jeżdzie. Nie wiem czy ja jestem jakoś specjalnie zbudowany, ale jazda w samych okularach nie wchodzi w rachubę! Po prostu pęd powietrza tak mi zawiewa że oczy łzawia! Muszę zakładać gogle choć to nie jest wygodne. Szczególnie w gondolkach prawie zawsze okulary mi paruja. Będąc ostatnio na nartach spotkałem jegomościa w kasku z szybką i skorzystałem z okazji zapytać go o opinię. Powiedział że to rewelacyjne rozwiązanie. Żadnego parowania! Czy mu wierzyć? Czekam więc na Wasze opinie, opine uzytkowników takich kasków. Po prostu chciałbym być pewny, że gdy wydam 650-800zł, będę zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę:

http://allegro.pl/szyba-do-kasku-osbe-proton-sr-kaski-osbe-i2946590704.html

Witajcie, nabyłem drogą kupna taki kask jak ten ze zdjęć powyżej. Niestety jest bez szyby. Czy ktoś ma pomysł gdzie mogę taką szybę dokupić ? Wydaje mi się że to jest model z 2004 roku - wnioskuję po naklejkach w środku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najwiekszy minus to podwiewanie, zredukować znacznie można poprzez założenie rękawa i naciągniecie go aż na nos.

Mam mała wadę wzroku i sam zastanawiam się czy na nasze "zaciemnione" stoki nie zakupić kasku z szybką aby spokojnie załozyć okulary...mimo że kask z szybka to u nas jeszcze "udziwnienie" :) Zapewne to kwestia czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, poraża mnie "powaga" wypowiedzi tych, którzy nigdy takiego kasku na głowie nie mieli.

Mam taki od 2 sezonów, ten jest trzeci.

Parowanie - nie występuje, jeździłem w sierpniu w Druskiennikach, w zamkniętej hali, gdzie wilgotność ma 100% i nie parował.

Wiatr - przy normalnej pozycji wiatr uderza w szybę i co najwyżej powiewy przedostają się za szybę. Wszak w goglach też od góry jest przewiewna pianka. Przy pozycji " na krechę", gdzie głowa pochylona, może być problem, ale to nie mój problem, bo ja jeżdżę rekreacyjnie.

Wiatr na policzkach - a gogle to niby osłaniają policzki? Niemniej nigdy nie użyłem tego kasku bez kominiarki. Jak ciepło to zsuwam, jak wieje, to osłaniam twarz a nawet nos.

Ogromną zaleta takiego kasku jest pole widzenia. Szyba jest tak duża, że nie widzimy jej krawędzi. Mamy pełne pole widzenia, którego nie ograniczają żadne przeszkody. W nawet najlepszych goglach mamy mniej lub bardziej widzenie tunelowe. Po pewnym czasie zapomina się, że to szyba. W tej konkurencji gogle zostają daleko w tyle. Pod szybę wchodzą dowolne okulary, co nie zawsze jest możliwe w goglach.

Jeśli się gdzieś spotkamy, chętnie udostępnię do próby.

Kolejna zaleta jest dedykowana łączność dwu i wielostronna do tych kasków. Co prawda nie dla mnie, ale w przypadku nartowania z aplegierkiem, to cecha może się okazać nad wyraz pomocna. Bo wtedy i tata ponartuje i dziecko się pobawi.

Edytowane przez W.W.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że zostanę "ofiarą" kasku z szybką. Dziś wyjąłem z pudełka nowy kask, wziąłem gogle ...przymierzam i dupa:/ Nie pasuje, kask spycha gogle zbyt nisko na nos:/ Pojechałem do Ski team aby coś innego wybrać i nic nie pasuje do tych moich gogli Carrera x-change. Było tu kilku uzytkowników tych gogli, niech podzielą sie informacją pod jaki kask im wchodziły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że zostanę "ofiarą" kasku z szybką. Dziś wyjąłem z pudełka nowy kask, wziąłem gogle ...przymierzam i dupa:/ Nie pasuje, kask spycha gogle zbyt nisko na nos:/ Pojechałem do Ski team aby coś innego wybrać i nic nie pasuje do tych moich gogli Carrera x-change. Było tu kilku uzytkowników tych gogli, niech podzielą sie informacją pod jaki kask im wchodziły.

Mi wchodzą pod dwa modele Carrery: Fireball i Nerve.

Z tego co pamiętam, to pod Blizzarda też wchodziły...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybka

Nie mogę oprzeć się stwierdzeniu ,że narciarz w kasku z szybą wygląda jak palant./ nawet w najbardziej desinerskich cokolwiek to znaczy./

Dziwny argument. Rozmowa dotyczy przydatności kasku z szybką i jego właściwości podczas jazdy na nartach, a nie jak czyimś zdaniem ktoś w nich wygląda.

To, że napisałem o designie nie znaczy, że tylko na to zwracam uwagę. Dla mnie nikt nie wygląda na stoku jak palant, każdy jeździ w tym, w czym dobrze się czuje. Są gusta i guściki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najwiekszy minus to podwiewanie, zredukować znacznie można poprzez założenie rękawa i naciągniecie go aż na nos.

Mam mała wadę wzroku i sam zastanawiam się czy na nasze "zaciemnione" stoki nie zakupić kasku z szybką aby spokojnie założyć okulary...mimo że kask z szybka to u nas jeszcze "udziwnienie" :) Zapewne to kwestia czasu.

Jestem pewny, że tak właśnie jest. Ogólnie ludzie lubią krytykować coś, co się w jakiś sposób ,,wyróżnia", przypisując temu i wytykając wszystkie możliwe wady ;) Aż zacznie się tzw. ,,zajawka". Zresztą ja wybrałem taki kask w pełni świadomie, nie noszę na codzień okularów, po prostu osobiście gogle w ogóle mi nie leżą, mam w nich wrażenie ograniczonego pola widzenia. Wydaje mi się, że szyba jest świetna alternatywą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kask z szybą

I dałam temu cholerstwu ostatnią szanse,niestety do południa było super,bo świeciło słonko,po południu zaczął padać śnieg i wiać wiatr ,i się zaczęło wszystko od początku,oczy załzawione przez dostający się po szybę wiatr,szyba zaparowana.Jest nas 5 osób w tych kaskach i problem dotyczy WSZYSTKICH.Ale widzę ,że kolega Boogiego ma ten sam kłopot czym mnie pocieszył,bo już myślałam,że to nasza piątką jest jakaś "inna". Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i tych w kaskach z szybą i tych w goglach;-):smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dałam temu cholerstwu ostatnią szanse,niestety do południa było super,bo świeciło słonko,po południu zaczął padać śnieg i wiać wiatr ,i się zaczęło wszystko od początku,oczy załzawione przez dostający się po szybę wiatr,szyba zaparowana.Jest nas 5 osób w tych kaskach i problem dotyczy WSZYSTKICH.Ale widzę ,że kolega Boogiego ma ten sam kłopot czym mnie pocieszył,bo już myślałam,że to nasza piątką jest jakaś "inna". Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i tych w kaskach z szybą i tych w goglach;-):smile:

Jakbyś miał dość i chciałbyś sprzedać to daj znać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jot23, to nie masz szybki z anti-fog? Zakup takiego kasku bez szybki nieparującej to nieporozumienie, lepiej dołożyć i nie mieć problemu. Jest jeszcze jedna mozliwość ale zabieg trzeba w domku przeprowadzić ....zrobić obramówkę szybki która ogranicza nawiem powietrza od spodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jot23, to nie masz szybki z anti-fog? Zakup takiego kasku bez szybki nieparującej to nieporozumienie, lepiej dołożyć i nie mieć problemu. Jest jeszcze jedna mozliwość ale zabieg trzeba w domku przeprowadzić ....zrobić obramówkę szybki która ogranicza nawiem powietrza od spodu.

Ha,wszystkie zabiegi zostały przeprowadzone,nawet mamy dwie szyby niby anti -fog,jedna ciemna i jedna pomarańczowa,dodatkowo zakupiliśmy gąbki uszczelniające szybę od dołu,ale nic to nie dało.W weekend byliśmy na nartach w Oravskiej Leśnej,w sobotę padał śnieg z deszczem,szyba tragedia,pozakładaliśmy gogle i było ok,w niedzielę mrozik minus dwa i lekki śnieg,dalej w goglach,szyb już nie zakładaliśmy(oprócz jednego przekory,który chociaż się męczył i ciągle porzecierał szybę dalej z nią jeździł). Powiem więcej,widzieliśmy jeszcze kilku posiadaczy kasków osbe z szybami którzy byli ....w goglach:smile:Najlepiej spróbujcie sami.Kasku nie sprzedam,bo jako kask jest super wygodny i lekki,natomiast szyba to porażka(jak dla mnie,bo każdy ma prawo do swoich odczuć). Pozdrawiam forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...