Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Innerkrems, Katschberg, Goldeck - do tych co byli?


ski-addicted

Rekomendowane odpowiedzi

Jest wstępny plan aby odwiedzić ww. ośrodki w połowie marca z bazą wypadową w InnerKrems.

Pytanie do ekspertów karynckich (SB, dorzuć swoje 3 grosze), jak oceniają ww. miejscówki? W samym InnerKrems nie ma dość dużo tras ale jest za to parę konkretnych. Katschberg wygląda dość przyzwoicie:)

Ktoś ma jakieś doświadczenia jak śniegowo to wygląda w połowie marca? Łatwe jest przemieszczanie się z Innerkrems w stronę Katschberg i Goldeck?

Może jest jeszcze co warto odwiedzić w trakcie tygodniowego wypadu?

Oczywiście pełna mobilność w postaci transportu własnego

dzięki piękne z góry!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Innerkrems jest fajna ,dość wymagająca czerwona jedynka przy szybkim 4-osobowym krześle i trochę nudniejszy,bardziej płaski wariant 2 z drugiej strony górki.Jest to stok północny,prawie zawsze twardy a niekiedy wręcz "lodowaty" co ma swoje plusy,jak traficie w marcu na dodatnie temperatury.Część stoku jest zamykana na treningi różnych reprezentacji narodowych.DRuga strona to słoneczne,południowe,łatwe stoki,na które wiedzie stare,wolne , 2 osobowe krzesło a potem orczyki.1 dzień tutaj to max.

Goldeck to taki "powrót do przeszłości"-najpierw gondolka a'la poprzednia na Kasprowy a potem fajne,puste trasy-szkoda tylko,że obsługiwane przez orczyki.2 osobowe krzesło na drugą stronę góry to pomyłka-szkoda czasu.Perełką jest jedna z najdłuższych czarnych tras w Alpach (chyba ma z 8 km) wijąca się do samej doliny-a na koniec kolejna atrakcja podkreślająca specyficzny charakter tego ośrodka - skibus z lat 50-tych chyba-taki,jaki widuje się na starych amerykańskich filmach z tych lat.Szkoda tylko,że nie można z dołu od razu wjechać gondolką do góry,tylko najpierw czeka się na busa a potem na gondolkę,która chodzi chyba o ile dobrze pamiętam co pół godziny.

Katschberg to już zupełnie inna bajka - największy i najnowocześniejszy z tej trójki-tu się nie zanudzisz nawet przez kilka dni,ale o nim już chyba napisano sporo,więc nie będę się powtarzał.

Dojazd z Innerkrems do autostrady taki sobie-jak na standardy austriackie to droga nie za ciekawa,dużo dziur i dość wąska,ale wspinaczki jakiejś nie ma.

Chyba lepszym rozwiązaniem byłaby kwatera koło Katschbergu w Lungau i jeżdżenie na Katschbergu i Turracher Hoehe,a do Innerkrems i Spittala-Goldecka zrobić sobie 1-dniowe wycieczki,albo nawet półdniowe-w zeszłym roku tak zrobiliśmy-z samego rana stawiliśmy się w Innerkrems (już o 8.00 puszczają wyciąg),jeździliśmy do 12.00-potem pół godzinki jazdy i byliśmy na Goldecku-jeździliśmy na maxa do 16.00-potem zjazd czarną ósemką,skibus itd i na 18.00 stawiliśmy się na nocną jazdę na Katschbergu,czyli zaliczyliśmy 3 ośrodki w 1 dzień:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się, Katschberg wygląda najlepiej - szczegóły przeglądnąłem w innych wątkach; a gdzie najlepiej zacząć jazdę na Katschi, domyślam się że w jego centralnym punkcie Katschberghoehe sie to chyba zwie?

Goldeck, no właśnie orczyki, ale skoro puste trasy to chyb warto

o ile dobrze Google Maps prawi do ww. miejsca sa dostepne od Innerkrems w jakies 20 - 30 min, zgadza sie?

a jaki najlepszy dojazd do Innerkrems, jechac Wiedeń - Salzburg i później A10 na Villach (troszku na około) czy też bezpośrednio z Wiednia lecieć już chyba nie autostradą w kierunku Karyntii?

ciekawe tylko jak śnieg się sprawuje w tych rejonach w marcu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to z Wiednia lecieć na Gratz i po minięciu Wiener Nuestad jest rozjazd, skręcasz w prawo na bardzo dobrą ekspesówkę S6 w kierunku na Bruck i na dolinę Mur. Ekspresówka sie konczy przed Murau i dalej S36 masz tylko 70 km pod Katschi, a dalej to albo przez przełęcz albo na autostradę i przez płatny tunel. Ja tam bym szukał noclegu w St.Margareten pod Katschbergiem, cenowo jest nie najgorzej.

Edytowane przez SB
Dopisałem nr dróg
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby już mam upatrzoną noclegownię ale może doradzicie, znacie jakiś fajny apartmanent/penzion/gasthaus/hotel w okolicach - moze byc St Margareten, albo inne blisko Katschi, albo tak żeby było właśnie blisko do wymienianych przeze mnie miejsc.

o ile mi wiadomo to moja ekipa preferuje raczej opcję hotelowo - pensjonatową:)

pozdraV!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

ski-addicted

w Innerkrems byłem 4 razy przez kolejne 4 lata z rodzinką i znajomymi i za każdym razem nam sie podobało,a znajomi ,których zabieraliśmy pierwszy raz byli zachwyceni !

góry i trasy opisane nizej to nie bedę się rozwodził,ale napewno dla każdego jakaś trasa ulubiona sie znajdzie.

my mieszkalismy w Seeboden w hotelu 4gwiadkowym z basenem ,sauną i siłownią gratis,a dzieci do lat 10 miały wszystko gratis(czyli:spanie ,jedzenie,karnet właśnie na Innerkrems)

Na ten sezon dzieci tez maja gratis karnet 6-dniowy ,a dorośli tylko 84euro na Innerkrems.

jest tez fajna i niedroga opcja dla gości hotelowych karnetu tzw."Top-Skipas Gold" na cały region Karynti w cenie:

5dniowy:

-dorośli 141,60E

-dzieci ur.1995-2003 gratis

-dzieci ur. 1991-1994 113,60E

6dniowy:

-dorośli 151,20E

-dzieci ur.1995-2003 gratis

-dzieci ur. 1991-1994 121,60E

takie info przesłali mi na mejla.

jezeli chcesz namiary na hotel to odezwij sie na priva

dodam ,że właśnie z Sebooden jest wszędzie blisko jak chodzi o ten karnet Gold,a obejmuje też m.in. Goldeck(1km),Katschberg,lodowiec Molltal,Bad Kl.. i pozostałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ski-addicted

w Innerkrems byłem 4 razy przez kolejne 4 lata z rodzinką i znajomymi i za każdym razem nam sie podobało,a znajomi ,których zabieraliśmy pierwszy raz byli zachwyceni !

góry i trasy opisane nizej to nie bedę się rozwodził,ale napewno dla każdego jakaś trasa ulubiona sie znajdzie.

Ja odwiedziłem ten ośrodek kilka dni temu.

I byłem tam dwa razy - pierwszy i ostatni :rolleyes:

Nie ma co się zarzekać,że nie pojadę tam nigdy.

Ale mnie się tam nie podobało.Od 9:00 do 12:00 wystarczyło.

Znam bardziej przyjazne miejsca dla narciarzy gdzie takich niespodzianek na trasach się nie spotyka:

showimage.php?i=3176&c=5

100_4482small.jpg

100_4480small.jpg

Jeszcze kilka takich kwiatuszków z ogródka Innerkrems w galerii znajdziecie.

A zapewniam Was,że nie wszystko sfotografowałem.

Edytowane przez SB
url
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to kol.Figo chyba miałeś jakiegoś wyjątkowego pecha;albo warunki nie te..,albo obsługa ratraków pijana-no nie wiem,ja w każdym razie wszystkie te trasy w Innerkrems znam jak własna kieszeń i nigdy takie niespodzianki na mnie nie czekały...

było zawsze mniej więcej tak jak na fotce poniżej;

6ee3a3548abdf625med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to kol.Figo chyba miałeś jakiegoś wyjątkowego pecha;albo warunki nie te..,albo obsługa ratraków pijana-no nie wiem,ja w każdym razie wszystkie te trasy w Innerkrems znam jak własna kieszeń i nigdy takie niespodzianki na mnie nie czekały...

było zawsze mniej więcej tak jak na fotce poniżej;

6ee3a3548abdf625med.jpg

Te kilka kalfiorów to nic .

Ogólnie mi ośrodek nie "siadł"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...