Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Serdeczna prośba o pomoc w doborze nart


to_mek76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszyskich ciepło!

Staję przed wyborem nart dla siebie i prosze Was bardzo o radę.

Na nartach przejśdziłem do tej pory 2 sezony (po ok 20 dni w sezonie)

Jeżdziłem na mięciutkich i spokojnych Elanach.

Myślę że swoje umiejetności mogę określic na 4,5..prawie 5 :)

Szukam narty bardziej rekreacyjnej do spokojnej biezpiecznej jazdy, (nie zależy mi na ogromnych prędkościach) także w miarę zwinnej, z możliwością przyśpieszenia w razie potrzeby.

Prefoeruję trasy przygotowane niebieskie i czerwone a w razie konieczności zjadę i z czarnej, ale też jak już koledzy zdązyli zauważyc nie da się też ominąc tras wąskich i oblodzonych.

Wiek - 34 l

wzrost - 185

waga - 98

Buty - Dalbello - nie pamiętam modelu, ale kupowałem wysoki model, z regulacją twardości..

budżet....myślę o kwocie ok 1000 zł

Moje przemyślenia:

- ROSSIGNOL PMC 3500

- ROSSIGNOL ACTYS-150

- HEAD C220i lub R

- FISCHER HYBRID H3

- Salomon X-wing 6 R lub Salomon X-wing 8 - mój faworyt :)

-ATOMIC RACE SL11

....chociaż znajomy namawia mnie na coś bardziej ambitnego tłumaczac mi że napewno sobie poradzę...ze względu na łatwośc prowadzenia nart (czy to prawda???? ..po 2 sezonach takie deski?? - w tym wypadku napewno nie kupię nowych:

-

- FISCHER RC4 RACE RC lub SC

- ROSSIGNOL 9S OVERSIZE Ti

- Elan SLX race

Jeszcze raz bardzo proszę o pomoc w doborze nart. Napewno macie własne doświadczenia. Proszę o sugestie i oczywiście może jakieś inne propozycje.

pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

powiem tak: jeśli do tej pory przejeździłeś dwa sezony i masz 4-5 w skali Forum. Nawet nie wspomnę ile sobie dałem.

To zastanawiam się nad tym na ile jest tam wycena obiektywna i może wpływać na podane, czy zasugerowane narty.

Im wyzej na skali tym mocniejsze narty. Pytanie czy rzeczywiście tak jest u Ciebie.

Pozdrawiam.

:D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odp

Witam ponownie!

Powiem tak...chciałbym spokojnie dalej szlifowac naukę...bo mimo wszystko dając sobie te 4,5-5 uważam się za niedzielnego narciarza. Jeżeli uważasz że zawyżyłem sobie tą skalę....ok..nie zaprzeczam...nie znam się na tyle aby dyskutowac.

Te mocniejsze narty to rada kolegi. Sam jezdzi na Fischerach RC4 i się dobrze czuje na nich, tylko on jeżdzi 6-8 razy (po tygodniu) w roku przeważnie w Alpach od 4 sezonów.

pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam narty bardziej rekreacyjnej do spokojnej biezpiecznej jazdy, (nie zależy mi na ogromnych prędkościach) także w miarę zwinnej, z możliwością przyśpieszenia w razie potrzeby.

Prefoeruję trasy przygotowane niebieskie i czerwone a w razie konieczności zjadę i z czarnej, ale też jak już koledzy zdązyli zauważyc nie da się też ominąc tras wąskich i oblodzonych.

Moje przemyślenia:

- ROSSIGNOL PMC 3500

- ROSSIGNOL ACTYS-150

- HEAD C220i lub R

- FISCHER HYBRID H3

- Salomon X-wing 6 R lub Salomon X-wing 8 - mój faworyt :)

-ATOMIC RACE SL11

....chociaż znajomy namawia mnie na coś bardziej ambitnego tłumaczac mi że napewno sobie poradzę...ze względu na łatwośc prowadzenia nart (czy to prawda???? ..po 2 sezonach takie deski?? - w tym wypadku napewno nie kupię nowych:

-

- FISCHER RC4 RACE RC lub SC

- ROSSIFischer VIRON 6.6 RAILFLEX SPGNOL 9S OVERSIZE Ti

- Elan SLX race

Witam po 1 same sprzecznosci:) po 2 kolega cos nie halo jest:) slalomki do spokojne jazdy sory ale smiać mi się chce:)

jeżeli preferujesz taką jazde jak napisaleś to polecam narty z grupy allround czyli np:

PROGRESSOR 8+ RAILFLEX SP 170 bądz 175cm

Fischer VIRON 6.6 RAILFLEX SP 170cm

Rossignol Zenith Z5 170cm

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem że chcę slalomki, tylko że kolega mi je polecił. Stąd pytanie czy mają sens w moim przypadku, ja jestem sceptycznie do tego pomysłu nastawiony...a co z:

- Salomon X-wing 8

czy

- HEAD C220i lub R

?

pzdr

Tomek

to dobrze ze tak jestes nastawiony bo to "niezbyt mądry pomysł" co do Salomona dobra narta dla Ciebie długość 166Cm:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odp..

Jeszcze jedno...Byłem dzisiaj w salonie z nartami i expert :) jak się przedstawił polecił mi w miarę twarde narty z wyższej półki ze względu na mają wagę..cztli np Fischer Competetion (mam nadzieję że nie pomyliłem ), modelu HEAD-a nie zapamiętałem , ale była to narta z tego sezonu w kolorze białym, z wieloma inteligentynymi systemami:)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno...Byłem dzisiaj w salonie z nartami i expert :) jak się przedstawił polecił mi w miarę twarde narty z wyższej półki ze względu na mają wagę..cztli np Fischer Competetion (mam nadzieję że nie pomyliłem ), modelu HEAD-a nie zapamiętałem , ale była to narta z tego sezonu w kolorze białym, z wieloma inteligentynymi systemami:)

pzdr

te 1 tj fischery fajne nartki:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam X - Wing 8 s. 08/09, jeżdżę na nich od tego sezonu, co prawda nie znam się jakoś specjalnie na nartach i nie mam jakiegoś szerokiego wachlarza doświadczeń z innymi deskami ale postaram się napisać chociaż jedno zdanie o nich :)

Mam 176 cm, dł. narty 158 cm. Subiektywna ocena:

- nie ślizga się się na oblodzonym stoku (nie wiem jak z używanymi nartami, ale mam nowe, krawędzie naostrzone i chyba dlatego tak się trzyma stoku- zaznaczam 'CHYBA' DLATEGO :))

- krótkim jak i dłuższym skrętem jeździ się przyzwoicie, ładnie na krawędziach można śmigać, bardzo zwrotna nartka (wiązania mam na płycie i może to też coś daje, ale znowu zaznaczam 'MOŻE' bo nie jestem alfą i omegą w tych tematach)

- te narty najlepiej czują się, tak mi się wydaje, przy średnich prędkościach, przy większych trochę "podskakuje" ale wtedy dociskam jeszcze mocniej na języki butów i nie ma problemu (potrafią na dużych, np. na takiej gdzie jeżdżę http://www.rekreacja.kielce.pl/showpht.php?src=fl&gr=telegraf&id=1&ex=jpg górkach dość szybko nabierać prędkości szczególnie przy długim skręcie, nawet za szybko jak dla mnie :))

- i mniej znaczący szczegół nie wpływający na jakość jazdy :) ładny design.

Ogólnie mogę polecić, jeśli jeszcze raz stanąłbym przed wyborem kupna narty to powtórzyłbym swój wybór i postawił na X - Wing 8

Edytowane przez pawko
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tej skali wyszło, że powinienem mieć 6 DIN ale mam ustawione na 5 i jest OK

mam pytanie co do tych wiązań... bo tu polecacie jakieś Z12. Posiadam firmowe wiązanie Salomona 711, ktoś coś może o nim powiedzieć ? Czy po prostu jest to nieistotny szczegół ?

Edytowane przez pawko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tej skali wyszło, że powinienem mieć 6 DIN ale mam ustawione na 5 i jest OK

mam pytanie co do tych wiązań... bo tu polecacie jakieś Z12. Posiadam firmowe wiązanie Salomona 711, ktoś coś może o nim powiedzieć ? Czy po prostu jest to nieistotny szczegół ?

Szczegół, porostu do nart które zamierza nabyć kolega są takie modele montowane. A jak się nie wypina to dobrze widocznie nie przeciążasz .

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...