Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jaka długość? Fischer Worldcup SC


DamianR

Jaka długość? Fischer Worldcup SC  

12 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaka długość? Fischer Worldcup SC



Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki wszystkim, narty zamówione, długość 165cm. I jeszcze żeby nie zakładać nowego tematu zapytam się na ile DIN ustawić siłę wypięcia z wiązań. Jeżdżę raczej rekreacyjnie, choć lubię duże prędkości i szybkie skręty. 6,5 DIN wystarczy?

Edytowane przez DamianR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a ja Ci powiem tak:Mam WCSC 165 (R13) oraz WCSC 160(R10) .Wzrost i waga 180/86. I lepiej mi się jezdzi na tych krotszych:p

Co do DIN...Chyba jakis mistake.... To narty do dynamicznej jazdy przez duze D. 10-11 din trza ustawic. Jak chcesz rekreaxyjnie to zmien zamówienie....Ale moze ja sie nie bardzo znam.....

Edytowane przez kettenhund
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekreacyjnie bo przecież nie jestem żadnym zawodnikiem i nie zamierzam brać udziału w żadnych zawodach. Lubię szybką jazdę. Tyczki póki co mnie nie interesują. Ja tu się zastanawiam czy 6.5 DIN nie za dużo a Ty mówisz 10-11 DIN, jednak chyba wolę jeszcze trochę pożyć z kolanami całymi. W poprzednich nartach miałem ustawione 6 DIN i było dobrze. Może ktoś inny jeszcze się wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narty ktore wybrales, to narty trudne i twarde. Jesli planujesz poprostu przyjemnie, szybko pojezdzic, to troche zle wybrales. Zeby wykrzesac z nich co sie da i okielznac, potrzeba duzo sily. przy twojej wadze din 6,5 to zwyczajnie za malo jak na tak twarde, agresywne narty. W zaleznosci od rozmiaru buta, 8,5 to minimum. 9 bedzie optymalne.

No chyba ze nie planujesz ich naprawde mocno cisnac, wtedy 6,5 moze byc. tylko po co w takim wypadku kupowac takie narty?:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a ja Ci powiem tak:Mam WCSC 165 (R13) oraz WCSC 160(R10) .Wzrost i waga 180/86. I lepiej mi się jezdzi na tych krotszych:p

Co do DIN...Chyba jakis mistake.... To narty do dynamicznej jazdy przez duze D. 10-11 din trza ustawic. Jak chcesz rekreaxyjnie to zmien zamówienie....Ale moze ja sie nie bardzo znam.....

a ty chcesz koledze nogi połamać czy poszpanować swoja nie umiejętnośćią ustawiania wiązań? ehh kolego

więc tak na forum był gdzieś link do kalkulatora jak ustawić wiązania:) dodany przez Bobic-a :) taka jakaś ruska stronka z końcówką ru:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiasz 6,5-7 i jest git, do jazdy "niezawodowej" spokojnie Ci wystarczy, twardośc narty nijak ma się do ustawiania wiązań, nie wiem czy ta narta Cie nie zamęczy, czy nie będzie zbyt twarda - się przekonasz na własnej skórze - ale wiązań na 11 nie ustawiaj jak jeżdziłeś na połowie z tego i było dobrz, chyba, żebyś chciał sobie nogi z d... powyrywać:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Rekreacja moze byc róznie rozumiana. Ja na wcsc jezdze agresywnie .I tez jet to dla mnie rekreacja.Mam 10din . Na progressorze mam 8. W ciagu ostatnich 10-ciu lat raz wywrocilem sie na nartach.(Spowodowal ten upadek inny narciarz.) To byc moze sprawa Aniola Stroza.:D Narty się bez problemu wypięły. Natomiast nie chcialbym się wywrocic z powodu zbyt slabo skreconych sprezyn.Niebezpieczne to, bo niespodziewane. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że narta mnie zmęczy po całym tygodniu jazdy to jestem pewny i wcale mnie to nie dziwi. Siły w nogach mam, tylko z kondycją na cały tydzień może być ciężej ale zobaczymy. Wiązania ustawie na 7 DIN. Myślę że ze swoich dotychczasowych nart wykrzesałem już bardzo dużo. Teraz żeby był progress postanowiłem trochę narzucić sprzętem. Po feriach zdam relacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tą twardością i trudnością tej narty to nie ma co przesadzać :) po prostu narta do jazdy nie do wyczynu bez problemu można na niej pojeździć rekreacyjnie jak i trochę bardziej ambitnie, co do ustawienia wiązań to ja mam swoje zdanie nie koniecznie zgodne z panującymi tendencjami więc nie będę w tym temacie doradzał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś specjalnie trudna to ona nie jest ale męcząca to na pewno-zwłaszcza jak ktoś na takiej nie jeździł. Ja nazywam to męczeniem kumulowanym, taki wampirek co powolutku ale skutecznie potrafi wysysać siły, zwłaszcza na stokach niespecjalnie idealnych. Ale kondycyjnie na pewno jest rozwojowa:D Pojeździ i na pewno będzie zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...