Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jak właściwie dopasować buty narciarskie


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki :)

A jakiej firmy buty można by wziąść pod uwagę. Chodzi mi szczegulnie o cenę, gdyż chciala bym coś dobrego ale nie strasznie drogiego.

Może macie jakieś wskazówki.

Buty muszą być wygodne, dobrze dopasowane, dobrane do szerokości stopy - to najważniejsze.

Do tego muszą być odpowiednio twarde - zależnie od twoich parametrów (masa) i poziomu umiejętności (kwestia oczekiwanej precyzji sterowania nartami).

A producent jest najmniej ważny - może tylko ew. kolorystyka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziemy w tym sezonie mieli około 20 modeli butów z "wyższej" półki u siebie w ciągłej sprzedaży. Mój subiektywny wybór.

Każde buty, które sprzedajemy dopasowujemy w cenie. Niezależnie od tego co należy zrobić. Nie dotyczy to wkładki. Tutaj zasady sa trochę inne, ale w najwyższych modelach dodajemy również wkładkę. Na dopasowanie dajemy gwarancję, tzn można po powrocie z nart jeszcze kilkakrotnie robić poprawki.

A czy w tym zbiorze 20 modeli butów znajdą się buty race w rozmiarze 23?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Marcin (Szafa), jakbyś mógł napisać, czy w sklepie, w który jest system do skanowania stóp i dopasowania butów są do wyboru i kupna buty narciarskie. Pewnie to oczywiste, ale wolę zapytać. I ewentualnie ile kosztuje cała operacja.

dzisiaj odwiedziłem Ski-Boot-Service z moimi nowymi Langami:)

miało być tylko odbarczenie skorupy w jednym miejscu ( okolice lewej kostki ) a skończyło się ( po miłej , fachowej dyskusji z panem serwisantem;) ) na zrobieniu wkładek i dopiero po tym zabiegu , but zostawiłem do odbarczenia . Na razie mogę tylko napisać , że wkładka duuuużo daje jeżeli chodzi o sam rozkład obciążenia pod stopą - stopa opiera się o podeszwę na całej powierzchni i jest inaczej/lepiej w porównaniu z oryginalną wkładką . Oczywiście wszystko zweryfikuje się, mam nadzieję ,że pozytywnie, na stoku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aklim rozumiem, że ten ból w okolicy kostki pojawił się podczas adaptacji butów na sucho. Bo na śniegu jeszcze chyba nie byłeś. Pytam, bo sam teraz zaliczam na sucho godziny w domu w Rossi B-Squad i na razie szczególnie nasilony ból w jakimiś miejscu nie pojawia się. Ale co będzie na śniegu zobaczymy. U Ciebie decyzja o odbarczaniu po ilu godzinach zapadła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aklim rozumiem, że ten ból w okolicy kostki pojawił się podczas adaptacji butów na sucho. Bo na śniegu jeszcze chyba nie byłeś. Pytam, bo sam teraz zaliczam na sucho godziny w domu w Rossi B-Squad i na razie szczególnie nasilony ból w jakimiś miejscu nie pojawia się. Ale co będzie na śniegu zobaczymy. U Ciebie decyzja o odbarczaniu po ilu godzinach zapadła?

Jak przymierzyłem buty ( Lange Freeride 120 ) "na sucho" to generalnie były OK . Jedyny dyskomfort czułem w lewym bucie w okolicach kostki po zewnętrznej stronie . Stąd decyzja o wizycie w serwisie . Wcześniej miałem Fischer RC4 Competition twardośc 110 i problem z kostką pojawił się mniej więcej po 1,5 sezonu ich użytkowania. Botek się "trochę" wyrobił i skorupa zaczęła ugniatać kostkę . Teraz kupiłem but twardszy i ten dyskomfort pojawił się od razu. Wniosek -to samo w różnych ,w miarę twardych butach , czyli wina moich nóg a nie butów ;) .

Jedna uwaga - sama wkładka podwyższa trochę pozycję stopy w bucie , więc jak ktoś myśli o wkładce i odbarczaniu to wpierw wkładka , a potem robienie skorupy

Aklim jeśli możesz to podaj cenę takiego odbarczenia bo moje buciki coś w zeszłym sezonie mnie lekko gniotły w okolicach palców

co by nie być posądzonym o kryptoreklamę ;), zadzwonie do Ciebie Rafał jutro to pogadamy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziemy w tym sezonie mieli około 20 modeli butów z "wyższej" półki u siebie w ciągłej sprzedaży. Mój subiektywny wybór.

Każde buty, które sprzedajemy dopasowujemy w cenie. Niezależnie od tego co należy zrobić. Nie dotyczy to wkładki. Tutaj zasady sa trochę inne, ale w najwyższych modelach dodajemy również wkładkę. Na dopasowanie dajemy gwarancję, tzn można po powrocie z nart jeszcze kilkakrotnie robić poprawki.

Byłem wczoraj :) butów jeszcze nie ma :(

Szukam szybkich butów nie niszczących mi stawów kolanowych ale to chyba nie możliwe do osiągnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Wiadomo również, ze "setki" w Salomonach jak i "setki" w zabytkowych Dachstein będą nie te same.

z uwagi na Dachstein nie do końca mam wiedze ale firma juz chyba nie istnieje - przyznam szczerze, ze wydaje się skorupa byc bardzo twardą - pytanie czy ta setka w zabytkach bedzie ta sama setką w Salomonach.

Moim zdanie but trzeba rozgrzać, dopasowac wkładkę, przeciez chodzi o wygodne butki do jazdy, przyznam również ze mały tunnig środka tez by sie przydał (ale nie słyszałam by gdzieś to było mozliwe), gdyż mimo rozgrzania moje salomony przy max zapieciu gniąta. Juz próbowałam wszytkiego, no nie mam na to rady. Buty nie zniszczone, troszkę szkoda mi kasy na nowe, ale moze powinnam zainwestowac ? Głupia sprawa jak jeżdzisz i myslisz wciaz o butach ;) bo np gdzies cos ugniata:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdanie but trzeba rozgrzać, dopasowac wkładkę, przeciez chodzi o wygodne butki do jazdy, przyznam również ze mały tunnig środka tez by sie przydał (ale nie słyszałam by gdzieś to było mozliwe), gdyż mimo rozgrzania moje salomony przy max zapieciu gniąta. Juz próbowałam wszytkiego, no nie mam na to rady.

A może do BB:

http://www.grupaszafranski.pl/HOME.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

twarosc butów a twardość nart

Witam,

Kupiłam sprzęt i chyba niestety nie powinnan zaufac panu ktory go ze mna wybierał. Ja kompletnie na tym sie nie znam dlatego skorzystałam z jego pomocy.

Zaczne od tego ze mam 163 cm wzrostu i waze 51 kg. Narty nabywał o długosci 153 cm Dynastary (Exclusive Sensitive - jesli dobrze pamietam) promien 13. Zastanawiam sie czy nie sa one zbyt długie na mnie.

Jezdze od dziecka ale miałam dosc długa przerwe. Nie smigam ze skretu w skret ale nie boje sie predkosci. Jezdze nie woze sie :) Mysle ze srednio badz nawet zaawansowana ale na pewno nie ekspert.

I teraz dramat - buty wybierałam nie kierujac sie twardoscia bo o niej nic nie wiedziałam. Wybrałam wygodne - okazało sie ze z fleksem 40 :( swietnie dopasowane do mojej stopy.... czy Nordica 60 nie bylabyepsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobór butów i nart

Witam,

Kupiłam sprzęt i chyba niestety nie powinnan zaufac panu ktory go ze mna wybierał. Ja kompletnie na tym sie nie znam dlatego skorzystałam z jego pomocy.

Zaczne od tego ze mam 163 cm wzrostu i waze 51 kg. Narty nabywał o długosci 153 cm Dynastary (Exclusive Sensitive - jesli dobrze pamietam) promien 13. Zastanawiam sie czy nie sa one zbyt długie na mnie.

Jezdze od dziecka ale miałam dosc długa przerwe. Nie smigam ze skretu w skret ale nie boje sie predkosci. Jezdze nie woze sie Mysle ze srednio badz nawet zaawansowana ale na pewno nie ekspert.

I teraz dramat - buty wybierałam nie kierujac sie twardoscia bo o niej nic nie wiedziałam. Wybrałam wygodne - okazało sie ze z fleksem 40 swietnie dopasowane do mojej stopy.... czy Nordica 60 nie bylabyepsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kupiłam sprzęt i chyba niestety nie powinnan zaufac panu ktory go ze mna wybierał. Ja kompletnie na tym sie nie znam dlatego skorzystałam z jego pomocy.

Zaczne od tego ze mam 163 cm wzrostu i waze 51 kg. Narty nabywał o długosci 153 cm Dynastary (Exclusive Sensitive - jesli dobrze pamietam) promien 13. Zastanawiam sie czy nie sa one zbyt długie na mnie.

Jezdze od dziecka ale miałam dosc długa przerwe. Nie smigam ze skretu w skret ale nie boje sie predkosci. Jezdze nie woze sie :) Mysle ze srednio badz nawet zaawansowana ale na pewno nie ekspert.

I teraz dramat - buty wybierałam nie kierujac sie twardoscia bo o niej nic nie wiedziałam. Wybrałam wygodne - okazało sie ze z fleksem 40 :( swietnie dopasowane do mojej stopy.... czy Nordica 60 nie bylabyepsza?

Narty raczej OK, buty za miękkie - jeśli nie używałaś to spróbuj wymienić na twardsze;

ale najlepiej byłoby zacząć od tego: http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11330 :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak własnie myslalam... :( nie jezdziłam wiec sprobuje wymienic...mam nadzieje ze bedzie moj rozmiar..dziekuje za pomoc

Pozdrawiam

a dlaczego z góry stawiasz , że będą złe? :) przecież wygoda jest najważniejsza. Nikt ci nie każe jeździć nie wiadomo jak po nie wiadomo jak trudnych stokach.

Sam mam problem z butami. Rozmiar 32,5. I problem z kupnem nowych. Dlatego jeżdżę już 3 sezon na butach o flexie 45 , po przesiadce z 90. Różnica jest widoczna , ale nie na tyle by jakoś wybitnie przeszkadzała w jeździe a staram się jeździć agresywnie. Ale to tylko moje zdanie.

Pozdrawiam.:P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli dobrze rozumiem jazda rekreacyjna to jazda spokojna, nie za szybka...moja mama nazywa taka jazde "wożeniem" :) ona ja uprawia.

Czytam ostatnio duzo o sprzecie - Polak mądry po szkodzie - i wiekszosc uwaza ze dla kobiet sredniozaawansowanych to bucik 60-70...wiec moje 40 mnie przerazilo...Boje sie ze zbyt miekki but nie pozwoli mi własciwie panowac nad narta - skradzione zdanie fachowców- a narty mam 10 cm krotsze od siebie, Dynastary - szerokie jak na karvingi i one chyba sa srednio miekkie...czy bede w takich butach nimi kierowac czy pojada w swoja strone :)

Dziekuje wszystkim za pomoc i cenne wskazówki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahahaha i to mi sie podoba :) to tak jak w tym dowcipie: przychodzi klient do sklepu sportowego i mowi ze potrzebuje buty w kt wytrzyma 8 godzin. Sprzedawca mysli "twarda sztuka" a klient na to ze 2 godz na stoku i 6 w knajpie :)

Hihihihi, chyba za bardzo sie przejmuje tymi butkami...

Pozdrwiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...