Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jaki ośrodek wybrac w Czeskich karkonoszach


kris1973

Rekomendowane odpowiedzi

W Rokytnicy na dzień dzisiejszy nie wszystkie trasy chodzą więc tłok będzie jeszcze większy.Najlepiej jest omijać dni wolne od pracy. Może jednak warto spróbować do Harrachova trasy są długie i fajne.dobre ośrodki w Czechach to jeszcze Černá hora - J. Lázně ,Pec pod Sněžkou ,Szpindlerowy Młyn ,ale napewno wszędzie będzie dużo ludzi.Ja osobiście jak już muszę jechać w sobotę to wybieram mniejsze ośrodki i tam zawsze jest mniej ludzi.Teraz w sobotę też pojadę w czechy i tez mam dylemat dokąd się wybrać, a może razem wybierzemy ten Harrachov???

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi,w Harachovie byłem w zeszłym sezonie,znam również Rokytnice,Paseky,w tych ośrodkach jezdziłem i wszędzie mi się podobało:)

Nie jestem po prostu jeszcze zmanierowany Alpami,bo jeszcze tam nie byłem!

Nigdy nie byłem natomiast w Jańskich,Spindlu,dlatego pytam bywalców gdzie najlepiej pojechac,by pojezdzic,mam kawałek drogi i tylko 3 dni,więc chciałbym to najlepiej wykorzystac:eek:

Może znacie,jakis niedrogi hotelik(do 600 koron) w tamtejszej okolicy,bo na 2 noclegi to w pensjonacie mogą nie chciec nas gościc,a może coś po Polskiej stronie znajde?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te stronę holidayinfo.cz ,oczywiście.

Jako że tylko 3 dni wstępnie plan mam taki

sobota-wieczorna jazda w Janskich(słyszałem że fajna traska)

niedziela-????

poniedziałek-Harrahov(bo najbliżej granicy,bo po nartach powrót do domu)

Zostaje więc niedziela,gdzie się udac?Zeby uniknac dużych kolejek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie zmotywowało,nigdy tam nie byłem więc niedziela do Spindla:)

najwyżej postoimy troche w kolejkach do kolejek:cool:

A jazdę zaczac na Piotrze czy Niedzwiedziu?

Wariant niedzielny na "2 baty" jest podły niestety, bo:

* Wyciag Hromovka (tu sie zatrzymujesz na tzw. Sv. Petr puszczaja od 8.00, a Niedzwiedza od 8.30;

* na Niedźwiedziu na dole jest jedna kanapa i tak później złapiesz kolejkę na około 30 min. :eek:

Ja bym Ci jednak proponował skupić się na Hromovce (Sv. Petr), ot 2 razy tyle tras i tak też bardziej ciekawych.

O 7.30 meldujesz się na parkingu Hromovka, przebieranko, karnety i meldunek poranny pod kanapa. praktycznie bez kolejek.

Przejeżdżasz na trasę 3 Fis i zjeżdżasz nią kilka razy (ewentualnie na zmianę z 4a + 4 Fis WC APS - jest przejazd na prawo z góry od kanapy) dziewicza i bez kolejek prawie.

Później jeszcze parę razy w kolejce średniej stoisz u podnóża 3 Fis lub przejeżdżasz z powrotem na kanapę na Hromovce (w największym szale stoi się tam od 10 do 15 min) lub przenosisz się na wolne krzesło 2 os. u podnóża 4 Fis WC - mniejsze kolejki zawsze.

Dodatkowo bardzo dobrym rozwiązaniem na największe tłoki jest ujeżdżanie trasy 4a i podjazd dość szybkim orczykiem wzdłuż niej. Dodatkowo trasa ta jest zawsze najdłużej w jak najlepszym stanie w porównaniu do innych.

Tłoczek zaczyna się koło 10.00, od 11.00 zaczyna się "Sajgon" bo są karnety czasowe od tej godziny, a jeszcze nie skonczyły się na pół dnia do 12.00

Luzuje się od około 14.-14.30.

Jeżeli w trakcie całodniowej jazdy uprawiacie jakąś konsumpcję to dobrym pomysłem może by zabiwakowanie w knajpce na górze około południa i przetrzymanie nawałnicy (11.00 - początek karnetów) - 12.00 -koniec karnetów)

Udaj jazdy, daj zna jak Karkonosze wypaliły :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...