Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jaki flex do narty Atomic SL10


dooshek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zaopatrzyłem się w narty Atomic SL10, bodajże z sezonu 07/08 (http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=1947&id_modelu=2427)

Pytanie krótkie, mianowicie: but z jakim flexem do takiej narty? Oglądałem w swoim mieście buty Fischer MX9 z flexem 100 (http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_buty&id_grupy=1664&id_modelu=1415) Całkiem fajnie leżą na nodze, jednak ciężko mi to ocenić po 5min mierzeniu w sklepie. Doradźcie mi jaki but do takiej narty, a przy okazji jak dobrze dobrać taki but? Warto dodać, że buty te mają wewnątrz termoformowalną wkładkę, która pod wpływem temperatury idealnie dopasuje się do mojej stopy (jak zapewnia sprzedawca)

ważę 65kg i mam 180cm wzrostu

ps.

do tej pory jeździłem na tej narcie w butach typowo allroundowych (nie wiem czy to trafne określenie), których twardość to 50, może 55... oczywiście narty dobrze nie czułem, musiałem but bardzo mocno dopinać, żeby wykorzystać możliwości narty (choć w 100% nie było to możliwe). W końcu postanowiłem zakupić buty, w których będę mógł w 100% poszaleć na mojej slalomce:) proszę o pomoc

pozdrawiam i z niecierpliwością oczekuję waszych porad :)

Edytowane przez dooshek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zaopatrzyłem się w narty Atomic SL10, bodajże z sezonu 07/08 (http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=1947&id_modelu=2427)

Pytanie krótkie, mianowicie: but z jakim flexem do takiej narty? Oglądałem w swoim mieście buty Fischer MX9 z flexem 100 (http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_buty&id_grupy=1664&id_modelu=1415) Całkiem fajnie leżą na nodze, jednak ciężko mi to ocenić po 5min mierzeniu w sklepie. Doradźcie mi jaki but do takiej narty, a przy okazji jak dobrze dobrać taki but? Warto dodać, że buty te mają wewnątrz termoformowalną wkładkę, która pod wpływem temperatury idealnie dopasuje się do mojej stopy (jak zapewnia sprzedawca)

ważę 65kg i mam 180cm wzrostu

pozdrawiam i z niecierpliwością oczekuję waszych porad :)

Ciężko powiedzieć, ja bym celował w flex 80. Jak oceniasz swoje umiejetnosci w skali forum?

Ski 4 life

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

w skali forum oceniam je na tak na 6,5, nieskromnie powiem, że dałbym sobie tą 7 ale nie chciałbym być zbyt pewnym siebie:) generalnie lubię jazdę, krótkim skrętem (dlatego kupiłem narty slalomowe), lubię jazdę dynamiczną i dosyć agresywną. Mam przeczucie, a właściwie jestem pewien, że w tych twardszych butach rozwinę skrzydła :)

Jeśli chodzi o cenę tych MX9 to 599zł, jako, że jest to model 06/07 stąd taka obniżka. Na but w tym przedziale cenowym mógłbym sobie pozwolić:)

dziękuję za zainteresowanie moim tematem, no i czekam na dalsze porady :)

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w skali forum oceniam je na tak na 6,5, nieskromnie powiem, że dałbym sobie tą 7 ale nie chciałbym być zbyt pewnym siebie:) generalnie lubię jazdę, krótkim skrętem (dlatego kupiłem narty slalomowe), lubię jazdę dynamiczną i dosyć agresywną. Mam przeczucie, a właściwie jestem pewien, że w tych twardszych butach rozwinę skrzydła :)

Jeśli chodzi o cenę tych MX9 to 599zł, jako, że jest to model 06/07 stąd taka obniżka. Na but w tym przedziale cenowym mógłbym sobie pozwolić:)

dziękuję za zainteresowanie moim tematem, no i czekam na dalsze porady :)

pozdrawiam!

No to jeśli cieszy Cię jazda krótkim i szybkim skrętem "slalomowym" czy dluzszym i agresywniejszym "gigantowym" (który wbrew pozorom na slalomce też da się ogarnąć) To może weź te setki. Tylko uprzedzę Cię, że czeka Cię rozpinanie butów i całkiem możliwe, że będzie się to wiązało początkowo z siniakami na łydkach i bólem śródstopia. Ale dasz butowi czas na rozbicie i powinno byc ok. Generalnie im but twardszy tym ma mniej komforowy but wewnętrzny więc wybierz optimum pomiędzy wygądą a perfekcją prowadzenia. Tak btw. to w tych 80 tez mozesz ostrzej posmigac i to wygodnie, nic temu nie przeszkodzi ;)

Ski 4 life

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buty

Bode, wielkie dzięki za poradę jednak zmartwiłeś mnie jeśli chodzi o komfort. But w sklepie wydaje się wygodnie, co prawda ciężko się go zakłada, ale mam szczupłą stopę i w bucie czułem się całkiem wygodnie.

Poza tym, powiedzcie mi proszę jak najlepiej dobrać taki but? Chodzi mi o to, że nie chciałbym mieć przykrych niespodzianek typu, że coś będzie uciskać lub uwierać na stoku. Czy skarpeta narciarska a zwykła, ma tu jakieś duże znaczenie?

Wielkie dzięki za porady i sugestie, jednak proszę o dalsze odpowiedzi :)

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeskok z 50 na 100, bez względu na różnicę flexów w różńych markach butów, może być bardzo odczuwalna. Zapewne w możliwościach wyciśnięcia w nich z nart ale i w komforcie. To drugie na 100%.

Ja dwa lata temu zmieniłem 80 na 110 i powiem, że różnica była zasadnicza w komforcie. Siniaki itd. stały się rzeczą oczywistą.

Najważniejsze jest jednak to, że z moich slalomek zacząłem wyciskać zupełnie nowe możliwości, dotychczas niedostepne.

Ale w ślad za tym zwiększa się potrzeba zachowania uważności, bo w twardym bucie zwiększyła się ewentualność wystepowania zauważalnych i odczuwalnych błedów, na zasadzie: niewielki ruch nogi w miękkim bucie niewiele zmienia w torze jazdy narty a w twardym powoduje znaczną zmianę w torze jazdy.

Swoją drogą przy takiej jeździe jaką lubisz uprawiać, to te 50 chyba nie bardzo się sprawiały.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buty

dokładnie Lupus, musiałem je bardzo mocno dopinać, właściwie do granic możliwości przez co po nartach zwykle bolały mnie piszczele :) przy dłuższej jeździe musiałem klamry luzować albo po prostu schodzić ze stoku. W opisie butów Fischer MX9 (które oglądałem) jest napisane, że są to buty jeszcze "rekreacyjne" - dodatkowo sprzedawca przekonywał mnie, że flex to kwestia dość różnorodna i np. 'setka' fischera a atomic'a może być zupełnie inaczej odczuwalna, nie wiem na ile jest to prawdą oczywiście.

Dodatkowo spodobał mi się system soma tec (naturalne ułożenie stóp w bucie).

Mam dość duży dylemat, chciałbym po prostu w miarę wygodnie śmigać te 4 godziny dziennie +/- coś po południu i wieczorem (oczywiście z przerwami na obiadek i drzemkę) :)

piszcie co o tym sądzicie i radźcie, dzięki! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej testuj buty, które Cię interesują. POtem jak się zdecydujesz, kup je i chodź w nim w domu przez kilka dni. Oczywiście nie wpinaj do nart, bo nie będziesz mógł ich zwrócić. Oglądaj w nich wieczorem TV.

Jak Ci spasują, to nie oddawaj. Jak masz wątpliwości oddaj, bo potem będziesz żałował na stoku.

Buty to najistotniejsza część ubioru narciarza, o czym wiesz, więc nie warto oszczędzać.:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stoku testować możesz jedynie używane z wypożyczalni.

Nowe możesz testować w sklepie, przymierzając je. Ale w momencie kiedy uznasz, że któreś są godne uwagi, to możesz je zakupić, ale nie niszcząc ich czyli testując w domu , na dywanie, możesz sprawdzić jak rzeczywiście but dopasowuje się do nogi. Byle ich nie wpinać w narty na dywanie :D bo Ci ich nie przyjmą, gdybyś chciał je zwrócić.

Do tygodnia możesz dokonać zwrot pod warunkiem, że nie były używane na nartach.

To mam na mysli mówiąc - testowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężki nie jesteś to 80 powinno wystarczyć do tej narty, jak jeździłeś w miękich butach to takie będą dobre, dobre mogą być i z flexem 100 tylko dużo droższe i nie przypuszczam być tak twardych aż potrzebował

Też tak uważam,wystarczy max 100.;)Slalomki nie są do szybkiej jazdy;)Najlepiej szukać w przedziale 80-90,to muszą być buty do całodziennej jazdy,co innego zawody sportowe;):P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...