Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Chopok - pobyt i skipass ze zniżką


swittom

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktoś korzystał z oferty pobyt i skipass ze zniżką na Chopoku (głównie interesuje mnie

hotel Grand)

www.jasna.sk/oferta-promocyjna/grand-ski-pakiety-zakwaterowanie-skipass-w-super-cenie/pl/zima/

Czy cena rzeczywiście obejmuje noclegi śniadania kolacje i skipass. Pytam bo znalazłem na

forum informację, że kazano komuś płacić za skipass dodatkowo, a z 349 EUR/os za tydzień

zrobiła sie ponad 600 EUR/os.

Bede wdzięczny za wszelkie informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Też planuję Chopok w tym roku,więc będę wdzięczny za info w tej sprawie! :)

Przy okazji - może macie namiary na jakiś fajny niedrogi hotel/pensjonat,albo dom do wynajęcia?Nie musi być przy samej trasie. :rolleyes:

Johny Ty nigdy w Alpy nie pojedziesz jak będziesz "ropierdzielał eurosy" na Słowacji.:rolleyes:

Ale skoro chcesz mam tam fajną metę.

Od razu się usprawiedliwię;

usilnie namówiono mnie do wyjazdu na Słowację (3 dni) w lecie :rolleyes:

pojechaliśmy w ciemno

wiedziałem,że jeszcze jeden kumpel kręci się po tychże rejonach i po konsultacji telefonicznej to On znalazł tę skąd inną bardzo,bardzo fajną metę.

Niestety ówczesna czerwcowa pogoda bliższa pogodzie z przełomu marca i kwietnia.

Szybko więc uciekliśmy stamtąd do "mojego ukochanego" Budapestu :D

Zaliczyliśmy tylko jaskinie,bez "wdrapywania" się (kolejką oczywiście) na Chopok.

Z głodu myślałem ,że zdechniemy ,bo ichniejsze specyjały mnie do gustu nie przypadają :cool:

Nie to co magyarska strawa.

Oto meta pod Chopokiem http://www.pradka.szm.com/

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też planuję Chopok w tym roku,więc będę wdzięczny za info w tej sprawie! :)

Przy okazji - może macie namiary na jakiś fajny niedrogi hotel/pensjonat,albo dom do wynajęcia?Nie musi być przy samej trasie. :rolleyes:

W dniach 16-21 byłem w Liptowskim Mikulasie, w pensjonacie BAJA (11 ojro za os. w pok. 2 os. + 4 ojro śniadanie + 7 ojro obiado-kolacja) wykupiłem trzydniowy karnet na Chopok ze zniżką za 66 ojro. Nie tanio, ale było warto. Zapłaciłem za trzy dni jazdy non-stop, bez żadnych kolejek na wszystkich trasach. Wprawdzie śnieg sztuczny, ale trasy nieźle utrzymane. Dobrze że większość rodzimych narciarzy jest przywiązana do kolejek w Polskich ośrodkach :D

Pensjonat nowy, czysty - wpisz w google PENZION BAJA i zobaczysz sam. Trochę (ok.15 km) trzeba dojechać do OTUPNE pod stację nowej gondoli.

Edytowane przez cobra
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się nieco pod wątek

Wybieramy się grupką znajomych na tydzien,nocleg już mamy,ale jedziemy pierwszy raz i przydało by się kilka wskazówek,np.odnośnie,gdzie parkowac autka?,czy na stok idziemy z buta,czy czekamy na skibusa?

Jakimi trasami najlepiej jezdzic,a jakich unikac,gdzie najmniejsze kolejki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się nieco pod wątek

Wybieramy się grupką znajomych na tydzien,nocleg już mamy,ale jedziemy pierwszy raz i przydało by się kilka wskazówek,np.odnośnie,gdzie parkowac autka?,czy na stok idziemy z buta,czy czekamy na skibusa?

Jakimi trasami najlepiej jezdzic,a jakich unikac,gdzie najmniejsze kolejki itp.

Byłem też pierwszy raz i to tylko 3 dni, ale trochę mogę pomóc:

http://www.jasna.sk/userfiles-1/images/dmapa/severjuh0910v.jpg

jadąc od Liptowskiego Mikulasza mamy parkingi P5, P4, P3 - ZAHRADKY, P2 - BIELA PUT, P1 przy dolnej stacji gondoli 8 osobowej OTUPNE. Między nimi kursują skibusy, które zabierają narciarzy. Ja nie korzystałem z nich i jeździłem swoim autem na P1, stamtąd to już parę kroków do stacji kolejki 8 osobowej, można też dojść do kolejki krzesełkowej na BIELA PUT.

Gdzie jeździć? to zależy od umiejętności b. łatwa jest 13 na BIELA PUT, bardzo fajna 10 (wg nawigacji 2300 m), podobno ładna i łatwa 5, ale nie jest naśnieżana i nie była czynna. Te są najłatwiejsze, reszta to jak widać na mapce czerwone i czarne.

to by było na tyle, bo moja wiedza jest też ograniczona:)

mogę jeszcze podać jak ja jeździłem:

na rozgrzewkę kilka razy gondolka i 10, później z OTUPNE krzesłem L na LUKOVA, a dalej to różnymi trasami na ZAHRADKY i trochę jeżdżenia po czerwonych, jak już nogi czuły jazdę to z LUKOVEJ 1 i 2 na BIELA PUT, potem trawersem 19 do gondoli i znowu 10.

Edytowane przez cobra
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje,a może wiesz czy te parkingi szybko z rana się zapełniają,chodzi mi głównie o P1 i P2,bo generalnie nie jesteśmy śpiochami,ale wyjazd w większej grupie to różnie to bywa:)

będziemy tam od 14 lutego,więc jeszcze dojdą Słowackie ferie niestety:confused:

Wyciągi ruszają o 8.30, nie udało mi się dotrzeć tak wcześnie ;) ale ok. 9.00 - 9.15 parkowałem na P1, ale jak nie ma miejsca to auta parkują wzdłuż drogi i na każdym wolnym kawałku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Figo i Cobra - dzięki za namiary! :)

Johny Ty nigdy w Alpy nie pojedziesz jak będziesz "ropierdzielał eurosy" na Słowacji.:rolleyes:

Ale skoro chcesz mam tam fajną metę.

Od razu się usprawiedliwię;

usilnie namówiono mnie do wyjazdu na Słowację (3 dni) w lecie :rolleyes:

pojechaliśmy w ciemno

wiedziałem,że jeszcze jeden kumpel kręci się po tychże rejonach i po konsultacji telefonicznej to On znalazł tę skąd inną bardzo,bardzo fajną metę.

Niestety ówczesna czerwcowa pogoda bliższa pogodzie z przełomu marca i kwietnia.

Szybko więc uciekliśmy stamtąd do "mojego ukochanego" Budapestu :D

Zaliczyliśmy tylko jaskinie,bez "wdrapywania" się (kolejką oczywiście) na Chopok.

Z głodu myślałem ,że zdechniemy ,bo ichniejsze specyjały mnie do gustu nie przypadają :cool:

Nie to co magyarska strawa.

Oto meta pod Chopokiem http://www.pradka.szm.com/

Wiesz,w tym roku i tak nic mi nie wyjdzie.Mieliśmy jechać w 3 pary,planowany wstępnie był Stubai,ale jedni odpadli bo mieszkanie remontowali,drudzy się chajtają,a i u mnie nie "chude czasy" przyszły,więc raczej bez szaleństw. :o Chopok i Tatrzańska Łomnica miały być na pocieszenie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Jak się jeszcze nie zdecydowałeś, to rozważ ten adres: http://www.vilagitka.sk/

Wyciągi pod nosem (Zahradky ok. 500m), mili gospodarze (Margita z mężem), kameralny pensjonat z fajnym apartamentem na parterze.

Byłem tam raz w sezonie ferii, a raz na weekend majowy (okres wiosenny szczególnie polecam)

Przeraziły mnie ceny :eek:

100 euro za apartament 4 osobowy.

Toż ja jeszcze nigdy takiej ceny nie płaciłem w alpejskich apartamentach.

W tym roku w TH płaciłem 50 euro /noc + końcowe sprzątanie 45 euro + prąd 25 euro + taxa klimatyczna 21 euro

Łącznie za 7 nocy zapłaciłem 441 euro.

A do Kornockbahn miałem max 300 metrów.

Austria 440

Słowacja 700

różnica w cenie w pełni pokrywa koszty paliwa na wyjazd w alpy.

Johny Ty licz i nie daj się oskubać.;):D

Edytowane przez MB
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku w TH płaciłem 50 euro /noc + końcowe sprzątanie 45 euro + prąd 25 euro + taxa klimatyczna 21 euro

Łącznie za 7 nocy zapłaciłem 441 euro.

A do Kornockbahn miałem max 300 metrów.

Za cały apt. czy za osobę?

Jeśli za całość to wrzuć namiary:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej płaciłem w Alpach za apartament w St. Andrea koło Plose, za tydzień i 5 os 420 euro - luty, szczyt sezonu, mieszkanie 70m2, dwie łazienki, piękne, 3 km dojazd do parkingu pod gondolę, karnet 184 euro w szczycie, koło 160 w styczniu czy marcu, dojazd niestety prawie 1000 km ale ośrodek piękny i fajna baza wypadowa np do Gardeny czy na Kronplatz jak ktoś mobilny jest - wtedy karnet drożej niestety. Niewiele drożej wychodza mieszkania w GG Resort no i 100km bliżej. Jak sie poświeci jeden wieczor to można coś naprawdę tani znaleść - jeśli komuś niestraszny dojazd 15-20 km do wyciągów to na bank jeszcze taniej znajdzie- wtedy można znaleść miejscówkę tak umiejscowioną by korzystać z kilku różnych ośrodków i do każdego mieć relatywnie dobry i szybki dojazd. Np okolica Spital jest ok - mamy w bliskim zasięgu min. Nasfeld,Katchi, BKK,TH, Moltka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za cały apt. czy za osobę?

Jeśli za całość to wrzuć namiary:)

Za cały apartament 4 osobowy.

Ponieważ byłem tam drugi raz i byłem tam w styczniu to dostałem "sonderpreis"

Normalna cena 69 euro: http://www.turracherhoehe.at/de/unterkunft/4/10/#info

ostatni na dole Krapinger Haus

niestety nie mają własnej stronki

Ten blok jest już od 3 sezonów do sprzedania prowadzą go bardzo wiekowi już ludzie.

Może nie jest super nowocześnie ale jest czyściutko i wszystko co potrzeba.

Można kontaktować się telefonicznie lub mailowo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie zdarzyło płacić odpowiednio W Langenfeld kolo Soelden, Kappl kolo Ischgl i w Kirchbergu kolo Kitz (same najdrozsze ośrodki) w granicach 300-350E za tydzień za 5 osob za apartamenty 70-90m. Austria jest jednym z najtańszych możliwych kierunków wakacyjnych i to nie tylko zimą. Latem wybieram sie na golfa do Kitz. Taniej niż w Tunezji, czy Turcji nie mówiąc już o Portugalii. A warunki jak zawsze wypas. Od jakiegoś czasu nie potrafię znaleźć argumentów, aby jechac do naszych południowych sąsiadów. Jak ostatnim razem pojechałem na Chopok to ostatecznie kosztowało mnie to podobnie jak dobrze zaplanowany wyjazd w bliskie Alpy, nie mówiąc o tym, ze jechałem 9 godzin (z Wawy), czyli gdzies o godzinę krócej niż do salzburgerlandu...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeraziły mnie ceny :eek:

100 euro za apartament 4 osobowy.

Toż ja jeszcze nigdy takiej ceny nie płaciłem w alpejskich apartamentach.

W tym roku w TH płaciłem 50 euro /noc + końcowe sprzątanie 45 euro + prąd 25 euro + taxa klimatyczna 21 euro

Łącznie za 7 nocy zapłaciłem 441 euro.

A do Kornockbahn miałem max 300 metrów.

Austria 440

Słowacja 700

różnica w cenie w pełni pokrywa koszty paliwa na wyjazd w alpy.

Johny Ty licz i nie daj się oskubać.;):D

Ale wbiłeś mi klina! ;):rolleyes:

Chyba jednak pomyślę nad dalszym wypadem,tylko mam trochę niepewną sytuację z pracą. :eek::(

Jak na razie jednak coś sobie tam przeliczam i ostrożnie planuję... ;):rolleyes::cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzedam karnet 7 dniowy ważny do 11.05.2010. dni nie muszą następować po sobie

sprzedam tanio karnet 7 dniowy (CHOPOK,TATRZAŃSKA ŁOMNICA,STARY SMOKOWIEC) ważny do 11.05.2010. dni nie muszą następować po sobie więc mogą być to 2 wyjazdy np. 3dni plus kolejny 4dni. (inne karnety tego nie oferują)mój był 15 dniowym ale 8 dni zostało już wykorzystane

aktualnie karnet 7 dni kosztuje 162 euro (około 680pn) ja mogę sprzedać za około 500pln. W Warszawie dostarczę gratis

tel. 668677761

Edytowane przez masb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Odpisuję, bo sam szukałem tej informacji zaniepokojony wpisami na forum.

W zeszłym tygodniu byłem w Jasnej, korzystając własnie z pakietu "pobyt & skipass". Wszystko było ok - żadnych dodatkowych opłat. Skipass jest ważny od pierwszego uruchomienia.

Polecam :)

czy ktoś korzystał z oferty pobyt i skipass ze zniżką na Chopoku (głównie interesuje mnie

hotel Grand)

www.jasna.sk/oferta-promocyjna/grand-ski-pakiety-zakwaterowanie-skipass-w-super-cenie/pl/zima/

Czy cena rzeczywiście obejmuje noclegi śniadania kolacje i skipass. Pytam bo znalazłem na

forum informację, że kazano komuś płacić za skipass dodatkowo, a z 349 EUR/os za tydzień

zrobiła sie ponad 600 EUR/os.

Bede wdzięczny za wszelkie informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Mam pytanie o jazdę na Chopoku jak jest na Biela Put czy Zahradkach sporo powyżej zera przez ostatnie kilka tygodni. Wiem, że śnieg jest , bo to można sprawdzic na kamerkach pod jasna.sk, ale jakie są warunki do zjazdów??

Wybieram się na Chopok 7marca, więc gorąca prośba o info, o czasu do urlopu niewiele !

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...