Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Do Zawoi na Mosorny Groń


Adrianek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Byłem na Mosornym w Sylwestra i powiem krótko – przy nowym właścicielu zmieniło się na gorsze. O godz. 8,50 stoję już pod kasą, o 9,00 kolejka pod kasami do ulicy, obie kasy zamknięte, wyciąg rusza i jeździ pusty. Pierwszą kasę panienka otwiera o 9,20 a drugą o 9,24. Przy czytniku jestem o 9,32. Kupując kartę przedpołudniową tą od 9 – 13, firma ukradła mi pół godziny jazdy, czyli dwa zjazdy, gdyż oczywiście nie ma kart „Od teraz”.

Stok źle przygotowany, dużo małych kamieni, źle wyratrakowany, o jedenastej już duże kopce śniegu, duże oblodzenie trasy a w rejonie armatek czysty lód. Aha, jeszcze dodam, że przed ubikacją siedzi babka klozetowa i zbiera po 1,50 od łebka, ma taką małą kasę fiskalną, ale odcinków nie daje, trzeba się upomnieć. Tak oto wygląda Mosorny przy nowym właścicielu a przynajmniej tak wyglądał 31-12-2010 w Sylwestra do południa. Ludzi było dużo, Ci co przyjechali po południu to już mieli tragiczne warunki do jazdy. Trasa dla miłośników jazdy po muldach i lodzie.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pięknie. Nie ma nic obok kamieni na trasie oczywiście, co bardziej denerwuje niż zla organizacja przy kasach. My wstajemy wcześniej, aby być u nich na stoku, a oni nam odpowiadają: czego tu chcesz, po co przyjechaleś! :( . No i dodatek w postaci WC z becalem. Zapomnieć o Mosornym na razie. PKL do roboty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to był jednorazowy wybryk ? moze ja mam szczęście...bo ilekroć byłam zawsze było ok. Tylko było to w zeszłym sezonie, a skoro czytam ze tu nowy włąsciciel...to moze cos w tym jest. Poczytamy moze w przyszłości inni się wypowiedzą:rolleyes:

W zeszłym sezonie było ok!Owszem,trasa szybko bywała rozpi... ,ale w normie.Ktoś wcześniej pisał,że teraz jest lepiej... :confused: najwidoczniej "trafił",a teraz jest to co było. :P Ja mam dobre wspomnienia z Zawoi,lubię ten stok!Niestety nie będzie tam tłumów,dopóki nie będzie więcej opcji tras!Konieczna jest druga łatwa trasa,taka rodzinna,bo inaczej trwa walka o przeżycie w tłumie... :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja osobiście uważam że Mosorny jest najlepszą opcją w regionie. Oczywiście sam dojazd jest bardzo upierdliwy i to na pewno bardzo zniechęca wielu narciarzy ze Śląska, jednak w ubiegłym sezonie trasa była przygotowana idealnie za każdym razem jak tam bywałem. Wychodzi na to, że poprostu miałem sporo szczęścia.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja osobiście uważam że Mosorny jest najlepszą opcją w regionie. Oczywiście sam dojazd jest bardzo upierdliwy i to na pewno bardzo zniechęca wielu narciarzy ze Śląska, jednak w ubiegłym sezonie trasa była przygotowana idealnie za każdym razem jak tam bywałem. Wychodzi na to, że poprostu miałem sporo szczęścia.:D

Owszem trasa jest przygotowywana idealnie ale tylko dla rannych gości a potem to już walka o przetrwanie przynajmniej na pierwszym zjeździe, jak dla mnie to brakuje tam przerwy na ratrakowanie na wieczorną jazdę

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym sezonie było ok!Owszem,trasa szybko bywała rozpi... ,ale w normie.Ktoś wcześniej pisał,że teraz jest lepiej... :confused: najwidoczniej "trafił",a teraz jest to co było. :P Ja mam dobre wspomnienia z Zawoi,lubię ten stok!Niestety nie będzie tam tłumów,dopóki nie będzie więcej opcji tras!Konieczna jest druga łatwa trasa,taka rodzinna,bo inaczej trwa walka o przeżycie w tłumie... :eek:

Tak, zgadzam się. na Mosornym nie ma łatwej trasy. Tzn poczatek i koniec jest nie załatwy;)jesli byc dokładnym - zalezy dla kogo, srodek nawet dla poczatkujących :) Przydałaby sie jeszcze jedna trasa...ale czy tak na prawde chodzi nam o tłumy ? na Mosornym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecz w tym, że ośrodek powinien być tak zorganizowany, żeby opłacało się właścicielom max naśnieżać i pracować nad jak najlepszym przygotowaniem tras i równocześnie aby narciarze którzy tam przyjadą mieli komfortowe warunki do szusów, niestety w polsce niewiele takich ośrodków.

Gdyby w Zawoi powstala 2 łagodna trasa to właśnie odpowiednio by mógł się rozłożyć ruch narciarski a i frekwencja byłaby ekonomiczną motywacją dla właścicieli.

Oby kiedyś udało się utworzyć trasy na północnym stoku, bo obecna trasa na południowym stoku wymaga znacznego wysiłku w utrzymanie warunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zgadzam się. na Mosornym nie ma łatwej trasy. Tzn poczatek i koniec jest nie załatwy;)jesli byc dokładnym - zalezy dla kogo, srodek nawet dla poczatkujących :) Przydałaby sie jeszcze jedna trasa...ale czy tak na prawde chodzi nam o tłumy ? na Mosornym ?

O tłumy nie ;) ,ale stacja musi na siebie zarobić,bo w końcu całkiem padnie.Wiesz,ja nie raz bym się tam wybrał,ale żeńska część ekipy nie chcę,bo trasa zbyt trudna. :o Poza tym im więcej tras,tym ciekawsza jazda. :rolleyes: Więcej tras,to może też więcej wyciągów... :rolleyes: Rozmarzyłem się za bardzo. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tłumy nie ;) ,ale stacja musi na siebie zarobić,bo w końcu całkiem padnie.Wiesz,ja nie raz bym się tam wybrał,ale żeńska część ekipy nie chcę,bo trasa zbyt trudna. :o Poza tym im więcej tras,tym ciekawsza jazda. :rolleyes: Więcej tras,to może też więcej wyciągów... :rolleyes: Rozmarzyłem się za bardzo. :o

widzisz ja na Mosorny zawitałam 3 lata temu pierwszy raz. Wcześniej męska cześć ekipy uważała że moze to byc za trudne dla mnie. Pomylili się, widoki Babiej są tam cudne, trasa jest ok, knajpka w1/3 od ległosci od góry tez ok.

:rolleyes: ach niech ten snieg wreszcie zacznie sypać :)

no tak im więcej tras, tym ciekawiej, ok. zgadzam się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Byłem na Mosornym 06-10 stycznia. Była bardzo fajnie.Ja bardzo lubie ten stok. Nie za dużo ludzi, trasa jak na warunki pogodowe panujące przygotowana dobrze. Tylko niestety jak kończyłęm w niedziele jeździć to wiem, że jeśli nie przyjdą mrozy lub opady to po trasie jest już. Było już bardzo mało śniegu. Bez kamieni ale malutko.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 11 months later...

Dzisiaj (czwartek) pierwszy raz w tym sezonie odwiedziłem Mosorny i pozytywne zaskoczenie – brak babki klozetowej! Warsztat jest, tzn biurko i krzesło a babki nie ma. Odjeżdżałem po 14-tej i też nie było. Toaleta czyściutka aż radość wejść za potrzebą. Myślę, że jeżeli warsztat został to i babka wróci.

Narciarzy mało, pojeździć można co też uczyniłem.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj (czwartek) pierwszy raz w tym sezonie odwiedziłem Mosorny i pozytywne zaskoczenie – brak babki klozetowej! Warsztat jest, tzn biurko i krzesło a babki nie ma. Odjeżdżałem po 14-tej i też nie było. Toaleta czyściutka aż radość wejść za potrzebą. Myślę, że jeżeli warsztat został to i babka wróci.

Narciarzy mało, pojeździć można co też uczyniłem.

Kurcze,to Ty tam w kiblu jeździłeś? :confused::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o tym, że na pół godziny wyłączyli wyciąg koło 9:30 to już nie wspomnisz? Przedłużyli karnety chociaż, do 14:30 czy olali klienta? Warunki, też słyszałem, że nie były cudowne. Ratrak jeździł dzień wcześniej wieczorem i na stoku było sporo świeżego. Jak kolega poprosił, by w czasie tej przerwy przejechać po stoku ratrakiem, to się mu zaśmiano w twarz ;)

Moim zdaniem, ten ośrodek zmienił się na gorsza (od czasu pkl'u). Poza systemem armatek, które zakupili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie było tak – o 10 stanął wyciąg, ruszył o 10,45, ale system się zawiesił i nie działały bramki. O 11 chłopcy PKL odkręcili bramki i można było przez około godzinę jeździć za darmo. Całe zamieszanie było spowodowane zerwanym przewodem w sieci energetycznej, co fachowcy z Tauronu musieli usunąć. Miałem wykupioną kartę do 14 a ostatni raz wsiadałem na wyciąg o 14,35 i nie było żadnych kłopotów. Oczywiście, że to błąd, że ratrakują przed nocą a nie rano, ale są narciarze którzy lubią takie warunki jakie były, tzn dużo zajeżdżonego śniegu, ale nie muldy. Ja naprawdę jeździłem na nartach po stoku a nie na desce klozetowej. Koledzy, dzięki za prawdziwe poczucie humoru!

Następny mój wyjazd to Czarny Groń. Na kamerce widać, że tam ratrakują rano, tylko te talerzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poranne ratrakowanie nie ma sensu ponieważ trasa nie ma kiedy się utwardzić,nie będzie wystarczająco twardo.
To prawda. Ale jak ratrakowane było wieczorem, a przez noc napadało sporo świeżego, to w sytuacji, gdy na 45 minut staje wyciąg nie widzę przeszkód, by zrobić jeden kurs do góry i z powrotem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...