Narty - skionline.pl
skionline.pl rekomenduje: SkiFanatic w Warszawie
skionline.pl rekomenduje: SkiFanatic w Warszawie
skionline.pl rekomenduje: SkiFanatic w Warszawie
Zachęceni przychylnymi opiniami naszych czytelników, dotyczących naszego cyklu rekomendującego dobre sklepy narciarskie, powracamy z naszym cyklem w nowym sezonie. Na początek udajemy się do Warszawy, by przedstawić sklep Ski Fanatic - miejsce zupełnie wyjątkowe, gdyż jest to sklep narciarski, w którym… nie znajdziemy nart! Jest on bowiem wyspecjalizowany w dobrze i modyfikacji buta narciarskiego - najważniejszego elementu wyposażenia narciarza.

Sklep Ski Fanatic to marka istniejąca od 2008 roku, gdzie w przyjemnej i kameralnej atmosferze można bez pośpiechu przygotować się do nowego sezonu. Fachowa obsługa, doświadczenie i nieukrywana miłość do sportów zimowych pracowników sprawia, że można tu dobrać właściwy sprzęt narciarski i dopasować buty tak, by jazda na nartach stała się jeszcze bezpieczniejsza, bardziej efektywna i przyjemna.

Położony na Ursynowie sklep prowadzi sprzedaż i bootfitting takich marek jak Atomic, Salomon, Head , Fischer, Dalbello. Lange, Salomon, K2 czy Rossignol. Wybierać można w ponad stu modelach butów narciarskich, a także - jako jedyne miejsce w Polsce oferuje buty narciarskie wykonywane na miarę w oparciu o produkty firmy DaleBoot. W ofercie znajduje się także wysokiej jakości skarpety X-Socks oraz Smartwool, kaski i gogle Smith, POC i Salomon oraz czapki austriackiej marki Eisbar. Jest jednak raczej dodatek uzupełniający do zasadniczej oferty, jaką stanowią buty i ich personalizacja.

Jako, że główna oferta sklepu skupiona jest na butach narciarskich, można też tu znaleźć pełną gamę osprzętu do tego rodzaju ekwipunku narciarskiego. Poczynając od tradycyjnych toreb i pokrowców, również tych z funkcją podgrzewania butów, a kontynuując na ochraniaczach ułatwiających chodzenie, zabezpieczającymi przed niską temperaturą i wiatrem, a także elementami ułatwiającymi zakładanie butów, czy poprawiającymi komfort na piszczelach. Osoby poszukujące perfekcyjnego dopasowania znajdą tam takie dodatki jak Boostery, termoformowalne i wtryskowe buty wewnętrzne, a także liftery z usługą frezowania skorupy i dostosowania do wiązań.

W sklepie można liczyć nie tylko na odpowiedni dobór buta narciarskiego i dodatkowego osprzętu do niego, ale także na kompletną obsługę w zakresie personalizacji butów narciarskich - coraz popularniejszego bootfittingu - łącznie z obsługą zaawansowanych technologii termoformowania skorup Atomica, Salomona, Dalbello, K2 i Heada, czy też technologii Vacuum Fischera.

skionline.pl rekomenduje: SkiFanatic w Warszawie
skionline.pl rekomenduje: SkiFanatic w Warszawie

- Nasza firma, tak jak i pewnie kilka innych w naszej branży - powstała z zamiłowania do nart i narciarstwa - mówi Michał Małecki, właściciel SkiFanatic. - Jako narciarz od samego początku mojej przygody z nartami miałem kłopot z odpowiednim doborem butów narciarskich. Stąd pomysł, by skoncentrować się właśnie na tym elemencie doboru sprzętu, który jest najistotniejszy w moim przekonaniu, by bezpiecznie i komfortowo uprawiać ten sport. W naszej pracy najważniejszym elementem jest dokładne poznanie potrzeb i umiejętności narciarzy, tak by idealnie dopasować but. Dotyczy to zarówno narciarzy zaawansowanych, zawodników, ale i początkujących i rekreacyjnych narciarzy, którzy przykładają dużą wagę do komfortu. Narciarstwo powinno cieszyć - a dobrze dobrany i spersonalizowany but jest podstawą, by urlop na nartach był przyjemnością, a nie udręką.

W sklepie przeprowadzić można kompletny bootfiting - na każdym etapie pracownicy sklepu dokładają wszelkich starań, by but był idealnie dopasowany. - Zaczynamy od dokładnego wywiadu z naszym klientem, by dobrze rozpoznać potrzeby narciarza, po czym następuje analiza budowy stopy i podudzia przy użyciu miarki i różnych przyrządów - tłumaczy Małecki. - Kolejne kroki to mierzenie wyselekcjonowanych modeli butów, wybór właściwego modelu, a następnie ewentualne modyfikowanie buta i wykonywanie termo-formowalnych wkładek - dodaje pan Michał.

- Oprócz dokładnego pomiaru stopy, bardzo istotnym elementem jest ocena ruchomość stawu skokowego w płaszczyźnie strzałkowej, dzięki której możemy ustalić, pod jakim kątem ma być nachylony bootboard. Jeśli zmniejszymy kąt nachylenia, bootbaord może wymagać szlifowania, jeśli go zwiększymy, należy dołożyć dodatkowy materiał. To niezwykle istotna modyfikacja, która bezpośrednio wpływa na dopasowanie butów, rozłożenie ciężaru ciała na stopach, a w konsekwencji na efektywność jazdy - opowiada Michał Małecki.

Trudno też nie wspomnieć o serwisie, który jest mocną stroną sklepu, z takimi usługami jak odbarczanie, frezowanie, wykonanie wkładek narciarskich Custom, modyfikacja kąta bootboardu, montaż lifterów, ustawienie kąta cholewki, redukcja objętości, formowanie skorupy i linerów, modyfikacja linerów, montaż Boosterów i systemów ogrzewania wkładek , wykonanie wtryskowych butów wewnętrznych oraz języków wtryskowych, modyfikacja flexu.

skionline.pl rekomenduje: SkiFanatic w Warszawie
skionline.pl rekomenduje: SkiFanatic w Warszawie

Nie jest tajemnicą dobrych bootfiterów, że to buty powinny być dostosowane do stopy, a nie odwrotnie. Stąd wielką wagę przykłada się w SkiFanatic do doboru i formowania wkładek, które tworzą optymalne połączenie pomiędzy stopą a butem. Sklep pracuje głównie na wkładach firmy Sidas, pomagają chronić nie tylko stopy, ale również inne stawy - kolan, bioder, kręgosłupa - i dobrze amortyzują. W ofercie znaleźć tu można wkładki Custom Ski, Custom Ski Pro, Custom Ski Wide, dedykowane zawodnikom wkładki Custom Ski Race, a także wkładki 3Feet i wkładki z systemem grzewczym. Są one podgrzewane w przedniej części, czyli tam, gdzie stopy marzną najbardziej. Wkładki Custom Heat wyposażone są w akumulatorki. Łączące je przewody poprowadzone są między skorupą a butem wewnętrznym, dzięki czemu są niewyczuwalne i nie wpływają na komfort jazdy.

To co wyróżnia sklep SkiFanatic - to możliwość zamówienia butów narciarskich wykonanych od podstaw "na miarę". Jest to jedyne miejsce w Polsce, gdzie można wykonać całkowicie spersonalizowane buty marki DaleBoot. - Cały proces wykonania butów narciarskich na wymiar rozpoczyna się od zebrania pomiarów podudzia, stopy i biomechanicznych funkcji stopy - opowiada Małecki. - Podczas pierwszego spotkania wykonujemy pomiary: bierzemy pod uwagę długość stopy, długość łuku podłużnego oraz szerokość stopy. Te trzy elementy mierzymy zarówno w obciążeniu, jak i odciążeniu. Kolejne trzy pomiary to obwód łydki w dwóch miejscach oraz obwód mierzony wokół pięty i grzbietowej części stopy.

skionline.pl rekomenduje: SkiFanatic w Warszawie
skionline.pl rekomenduje: SkiFanatic w Warszawie

Wszystkie pomiary są analizowane przez techników w DaleBoot. Następnym krokiem jest wykonanie skorupy do długości, szerokości oraz objętości stopy i podudzia. Gdy skorupa jest już gotowa, w czasie drugiej wizyty ustawiany jest canting, formowany but wewnętrzny, ustawiany kąt bootboardu oraz wykonywana spersonalizowana wkładka. Ostatnim elementem całego procesu, jest ocena ustawienie narciarza w płaszczyźnie czołowej i sprawdzenia pod jakim kątem ustawiona jest narta w pozycji neutralnej. W razie potrzeby wykonywana jest odpowiednia kompensacja. Ten zabieg gwarantuje niezwykłe rezultaty w całej postawie podczas jazdy na nartach, łatwiejsze krawędziowanie, lepszy przekaz sił na nartę oraz zmniejsza ryzyko wystąpienia kontuzji.

Warto też dodać, że pracownicy SkiFanatic cały czas podnoszą swoje kwalifikacje, szkoląc się w ramach Masterfit University. Dzięki temu, można być pewnym, że w SkiFanatic wszyscy cały czas są na bieżąco z najnowszymi technologiami. Zanim rozpoczniemy nowy sezon - ale i w trakcie niego - zdecydowanie warto tutaj zajrzeć!

SkiFanatic
Al. Komisji Edukacji Narodowej 51 lok.U4
Warszawa 02-799
e-mail: sklep@skifanatic.pl
telefon: +48 22 241 12 99
Otwarty pon.-piąt.12.00-20.00, sob. 10.00-18.00
www.skifanatic.pl
FB: www.facebook.com/Ski-Fanatic

Powyższy tekst jest kolejnym z cyklu "skionline.pl rekomenduje". W następnych artykułach będziemy prezentować firmy i placówki, które według naszej oceny oferują znakomitą jakość usług i bogaty wybór sprzętu narciarskiego. Jeśli znacie dobre sklepy czy serwisy, które warto polecić innym narciarzom - napiszcie do nas na adres skionline@skionline.pl . Postaramy się dotrzeć, sprawdzić i opisać je dla Was.
Powrót
Pogoda Stacje SprzętSport
Copyright © 1997-2019 JC Media S.C.