Narty - skionline.pl
"Free Fall Ride" - ekscytująca atrakcja w 3 Zinnen Dolomity
"Free Fall Ride" - ekscytująca atrakcja w 3 Zinnen Dolomity
"Free Fall Ride" - ekscytująca atrakcja w 3 Zinnen Dolomity
O tym, że dynamiczna jazda w dół, stromą czarną trasą może sprawiać wiele frajdy i przy tym dostarczaj pożądanej dawki adrenaliny, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Ale czy tyle samo przeżyć dostarczyć może jazda ratrakiem? Zdecydowanie! Zwłaszcza jeżeli można to przeżyć na najstromszej trasie narciarskiej we Włoszech. A taką właśnie jest Holzriese w ośrodku narciarskim 3 Zinnen Dolomity. 72% nachylenia trasy gwarantuje emocje, niezależnie czym będziemy jechać…

3 Zinnen Dolomity, to jeden z najciekawszych ośrodków narciarskich w Dolomitach. Liczący łącznie 110 km tras zjazdowych, obsługiwanych przez ponad 30 kolejek i wyciągów, obejmuje pięć narciarskich gór i jedne z najbardziej spektakularnych widoków, jakie można zobaczyć na nartach w Alpach. Ale nie tylko krajobraz wyróżnia go spośród innych stacji narciarskich. Można doświadczyć tutaj czegoś znacznie więcej, niż tylko jazdy na nartach wśród bajkowych pejzaży.

Jedną z atrakcji, które pozornie wydają się banalne, ale okazują się czymś zupełnie niezwykłym jest "Free Fall Ride", które umożliwia podglądanie przez godzinę na czym polega codzienna praca na stacji narciarskiej, a w szczególności - jak wygląda praca "ratrakowców", którzy codziennie wieczorem ruszają na trasę, po to byśmy mogli się cieszyć nazajutrz idealnym sztruksem witającym nas tuż po śniadaniu…

Pobierz odtwarzacz filmów Flash aby zobaczyć ten film.

Godzinna przejażdżka w kokpicie nowoczesnego ratraku pozwala przeżyć i trochę lepiej zrozumieć nie tylko codzienną pracę przy przygotowywaniu tras zjazdowych, ale także precyzję i techniczną maestrię obsługiwania skomplikowanego urządzenia w ekstremalnych warunkach. "Free Fall Ride" bowiem to jazda ratrakiem najbardziej stromą trasą zajazdową we Włoszech - Holzriese, która w najbardziej spadzistych miejscach posiada 72 % nachylenie.

Jest to wezwanie nie tylko dla zjeżdżających na nartach - tutaj zapuszczać powinni się tylko doświadczeni narciarze - ale także i dla obsługi ratraka. Trasa jest bowiem tak stroma, że nawet najmocniejsze i najbardziej zaawansowane technicznie ratraki nie poradzą sobie z jej właściwym przygotowaniem bez wspomagania, które stanowi lina i praca dodatkowej wyciągarki. Wszystko to można zobaczyć z kokpitu ratraka, a także poczuć, co czuje jego operator, kiedy "wisi" w ukośnie nachylonym kiosku na krawędzi spadzistego stoku. Emocje są tu równie wielkie, jak przy zjeździe w dół na nartach!

"Free Fall Ride" - ekscytująca atrakcja w 3 Zinnen Dolomity
"Free Fall Ride" - ekscytująca atrakcja w 3 Zinnen Dolomity

"Free Fall Ride" można doświadczyć codziennie na trasie Holzriese w sektorze Croda Rossa w 3 Zinnen Dolomites - ratrak (Pistenbully 510 HP) startuje o godzinie 17.00/17.30. Jazda trwa 60 minut - w tym pokonanie na linie najbardziej stromego odcinka trasy. Koszt - 180 euro. Nie mniejszej dawki adrenaliny dostarcza też "Free Fall Ride", którego doświadczyć można w sektorze Monte Elmo w 3 Zinnen Dolomity - wszystko odbywa się tak samo, z tym, że ratrak (Prinoth Leitwolf) odbywa się na trasie Kristlerhang o nachyleniu do 68 %. Koszt atrakcji jest identyczny.
Powrót
Pogoda Stacje SprzętSport
Copyright © 1997-2019 JC Media S.C.