Narty - skionline.pl
Zima dla całej rodziny w dolinie Stubai
Zima dla całej rodziny w dolinie Stubai fot. Andre Schoenherr
Zima dla całej rodziny w dolinie Stubai fot. Andre Schoenherr
Stubai to gwarancja niezwykle udanych ferii i różnorodnych atrakcji dla dzieci w sezonie zimowym.

O tym, że tyrolska dolina Stubai jest miejscem przyjaznym dla rodzin, świadczą liczne wyróżnienia przyznawane temu najbardziej przyjaznemu rodzinie regionowi narciarskiemu w Alpach. W znacznym stopniu przyczyniają się do tego kudłate maskotki BIG Family Stubai, które zimą serdecznie witają licznych młodych gości. Kolejnymi argumentami przemawiającymi za tą ofertą są ośrodki narciarskie dostosowane do potrzeb rodzin i oferujące bezpłatne przejazdy dla dzieci poniżej 10 roku życia w towarzystwie płacącego rodzica oraz sprawdzone pod względem jakości szkółki narciarskie, które wprawią w zachwyt całe pokolenia koncepcją BIG Family Stubai.

Czym dokładnie jest idea BIG Family Stubai, która zachwyca tak wiele dzieci? Skąd się biorą zabawni kompani, którzy są wspaniałymi animatorami podczas ferii i gdzie można ich spotkać? Na te pytania można łatwo znaleźć odpowiedź, wyjeżdżając z rodziną na ferie zimowe do doliny Stubai.

Najlepsza opieka i świetna zabawa na stokach narciarskich


Dzieci uwielbiają jazdę na nartach, ruch na świeżym powietrzu, nawiązywanie nowych przyjaźni i wspólną zabawę. Wiedzą o tym również maskotki BIG Family Stubai, ich liczni ciężko pracujący pomocnicy oraz doskonale wyszkoleni instruktorzy i instruktorki narciarstwa dla dzieci w Stubaital. Wszyscy oni razem zadbają o beztroski urlop narciarski z dziećmi.

Na lodowcu Stubai, największym austriackim ośrodku narciarskim tego typu, maskotki B.BIG i Mini B. witają swoich podopiecznych na obozie BIG Family Kinder & Jugend Ski-Camp. Tu już czteroletnie dzieci mogą uczyć się jazdy na nartach w strefach Mini- i Kinderland. Nawet podczas przerwy obiadowej dzieci znajdują się pod dobrą opieką w "Królestwie Śniegu". Prócz kolorowej strefy BIG Family Kinderland częścią oferty familijnej na lodowcu są również przedszkole BIG Family Kindergarten oraz przestronna restauracja dla dzieci BIG Family Kinderrestaurant. Cotygodniowa przejażdżka konna Pistenbully Reiten, ekscytujący rajd przez lodową grotę i fascynująca wycieczka piesza przez wieczną zmarzlinę sprawią, że rozbłysną Twoje oczy. Niebieskie połacie lodowe, tajemnicze inkluzje i fascynujące warstwy lodu - tak ciekawie i niesamowicie wygląda obszar położony 30 metrów poniżej stoku narciarskiego. Na stokach BIG Family Boardercross z pofalowanymi trasami i stromymi zakrętami, BIG Family Slalom lub na kilometrowym stoku BIG Family Fun Slope mogą przeżywać niezłą zabawę zarówno młodzi, jak i starsi fani jazdy na nartach NOWOŚCIĄ tej zimy jest tor BIG Family Slopestyle w Gamsgarten, gdzie amatorzy freestyle'u od samego rana wykonują swoje skoki.

Zima dla całej rodziny w dolinie Stubai fot. Andre Schoenherr
Zima dla całej rodziny w dolinie Stubai fot. Andre Schoenherr

Siedzibą maskotki BIG Ron jest ośrodek narciarski Schlick 2000 w miejscowości Fulpmes. Gdy tylko spadnie pierwszy śnieg, zakłada żółtą czapkę, bierze na ramiona różowe narty i schodzi z pasma górskiego Kalkkögeln, jego letniej rezydencji, do krainy Kinderland. Znajduje się tu między innymi kilka taśmociągów narciarskich, karuzela narciarska, tor slalomowy, kolorowe chorągiewki i parcours dla młodych. Nad zabawą i grami czuwają cierpliwi instruktorzy narciarstwa. Sypialnia i przebieralnia, stolik do karmienia i nie tylko - w pokoju zabaw BIG Rona, służącym do rozgrzewania się mile widziane są dzieci w wieku od trzech miesięcy - bez konieczności rejestracji. Ponieważ pokój zabaw i rozgrzewki znajduje się bezpośrednio na terenie narciarskim, rodzice w każdej chwili mogą odwiedzić swoich milusińskich.

W ośrodku Elfer w miejscowości Neustift wszyscy rodzice mogą zjeżdżać ze swoimi maluchami po doskonale przygotowanych i długich torach saneczkowych Elferbahnen. Są ich nawet trzy, z czego dwa są oświetlone trzy razy w tygodniu w ciągu nocy. Rodziny jeżdżące na nartach znajdą tu nie tylko zaawansowane trasy zjazdowe na lokalnej górze w Neustift, lecz również ośrodek treningowy w miejscowości Krößbach, gdzie mieszka sowa narciarska Elfi. Stosunkowo płaski teren o niewielkim nachyleniu jest idealny do pierwszych prób na nartach. Dzięki wyciągowi talerzykowemu i taśmociągowi narciarskiemu można również szybko i łatwo wykonać kilka zjazdów dziennie. Ofertę dopełnia wypożyczalnia nart i pastwisko górskie, na którym można się ogrzać.

Zima dla całej rodziny w dolinie Stubai fot. Andre Schoenherr
Zima dla całej rodziny w dolinie Stubai fot. Andre Schoenherr

W miejscowości Mieders królują dzieci! Maskotka Król Serli lubi nie tylko dzielić się swoim tytułem z najmłodszymi, lecz również swoją dziecięcą krainą położoną przy dolnej stacji kolejki Serles. Teren ten jest oddzielony od reszty tras narciarskich, dzięki czemu najmłodsi narciarze cieszą się bezpieczeństwem w chronionej strefie. Różne urządzenia pomocnicze, np. wyciąg talerzykowy i taśmociąg narciarski, zapewniają wygodny transport na górę. Szczególną zaletą jest nie tylko ich położenie przy parkingach i przystankach autobusowych: rodzice, którzy chcą pomóc swoim dzieciom przy pierwszych szusach po śniegu, nie potrzebują karnetu Skipass!

Imprezy dla dzieci


Członkowie programu BIG Family Stubai mogą również bawić się na wielkich imprezach organizowanych w dolinie Stubai. W nowym roku w ośrodku pojawią się ponownie popularne, sympatyczne maskotki, których celem będzie opiekowanie się najmłodszymi. Podobnie jak w przypadku imprezy Life Radio Wintertour, która odbędzie się 10 lutego 2019 r. w restauracji panoramicznej Kreuzjoch w Schlick 2000 lub 5 marca 2019 r., BIG Ron zaprasza na swoją imprezę karnawałową, na stację pośrednią w Schlick 2000.

Dnia 5 marca w godzinach popołudniowych na stacji górskiej Gamsgarten na lodowcu Stubai odbędzie się impreza "BIG Family Children's Carnival Festival". Zabawę i rozrywkę zapewni dziecięcy DJ, CZERWONONOSI klauno-doktorzy oraz występ klaunów Herberta i Mimi.

Zima dla całej rodziny w dolinie Stubai fot. Andre Schoenherr
Zima dla całej rodziny w dolinie Stubai fot. Andre Schoenherr

Ferie rodzinne z dodatkowymi usługami


Oprócz kursów narciarskich oferujemy wiele dodatkowych usług, które B.BIG i Co. przygotowały dla Państwa podopiecznych. Dzieci do 10 roku życia, w towarzystwie płacącego rodzica, mogą bezpłatnie jeździć na nartach we wszystkich czterech ośrodkach narciarskich. Kolejną zaletą są wyciągi narciarskie w ośrodkach narciarskich, które posiadają osobne wejścia dla dzieci biorących udział w kursach narciarskich, eliminujące czas oczekiwania.

BIG Family zapewnia nie tylko świetne oferty na stokach narciarskich, lecz również w dolinie. BIG Family Premium Homes to miejsca noclegowe zaprojektowane specjalnie na potrzeby dzieci. Ponadto restauracje BIG Family Restaurant serwują wyśmienite menu dla dzieci, a także spełniają wszelkie specjalne życzenia małych gości. Jakby tego było mało, BIG Family organizuje w sezonie zimowym kilka festiwali. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby spędzić niezapomniany urlop narciarski z dziećmi i całą rodziną.
Powrót
Pogoda Stacje SprzętSport
Copyright © 1997-2019 JC Media S.C.