Narty - skionline.pl
Lodowiec Stubai rozpoczyna sezon zimowy
Lodowiec Stubai rozpoczyna sezon zimowy
Lodowiec Stubai rozpoczyna sezon zimowy
Lato się jeszcze nie skończyło, a Lodowiec Stubai największy ośrodek narciarski położony na lodowcach w Austrii, rozpoczyna sezon narciarski 19/20. W najbliższy piątek 13 września, otwarte zostaną koleje linowe i wyciągi oraz trasy dla narciarzy i snowboardzistów. Wszystko dzięki sprzyjającej aurze, za sprawą której na lodowcu przybyło kilkadziesiąt centymetrów śniegu.

Od piątku otwarte zostaną koleje: 3S Eisgratbahn I i II, EUB Gamsgarten II, 8-os. krzesło Rotadl jako dojazd i powrót na teren narciarski Daunferner oraz orczyk Daunferner II. Od rana na narciarzy będzie czekał "sztruks" na trasach nr 7 i nr 9 (sprawdź na mapie ośrodka). Otwarta zostanie także restauracja Eisgrat.

Koleje będą wywozić narciarzy z dolnego parkingu od godziny 8:00. Ostatni zjazd na dół Eisgrat i Gamsgarten zaplanowany został na godzinę 16:15. Kolej krzesełkowa Rotadl ostatni raz wywiezie narciarzy do góry o godzinie 15:15, a zjechać w dół będzie można najpóźniej o godzinie 15:45. Orczyk Daunferner II zostanie wyłączony o 15:30.

s
Aktualnie na lodowcu jest 55 cm śniegu, a prognozy na weekend są bardzo obiecujące. Według zapowiedzi termometry na lodowcu, przy błękitnym niebie, pokażą od -3C do 9C i to wszystko w pięknym słońcu.

Widok z kamery na Lodowcu Stubai

Aktualne warunki narciarskie i prognozę pogody na lodowcu Stubai znajdziecie na naszej stronie.
Jeżeli wybierzecie się na Lodowiec Stubai w najbliższy weekend to jednodniowy skipass zapłacicie 40,80 Euro. Trzydniowa przyjemność jazdy na nartach po naturalnym śniegu uszczupli Wasze portfele o 118,20 Euro. Z aktualnymi cenami skipassów w sezonie 19/20 na lodowcu i w Dolinie Stubai możecie zapoznać się tutaj.

Lodowiec Stubai
Lodowiec Stubai

Warto dodać, że od tego sezonu chcąc jeździć na nartach w Dolinie Stubai otrzymacie karnet karnet SKI plus CITY Pass, który łączy w sobie wiele możliwości. Pozwala korzystać z uroków 13 ośrodków narciarskich w dolinie Stubai i regionie Innsbrucka, odwiedzić 22 ciekawe miejsca oraz relaksować się na trzech krytych basenach w stolicy Tyrolu i jej okolicach. Więcej na ten temat znajdziecie w naszym artykule tutaj.

Noclegi w dolinie Stubai

jc/skionline.pl
Powrót
Pogoda Stacje SprzętSport
Copyright © 1997-2020 JC Media S.C.