skionline.plsprzęt wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Dynastar 08/09: D’stinct Limited - nowoczesna, przyjazna narta rekreacyjna

2008.09.10
Seria D’stinct Dynastara obecna jest na rynku od dwóch sezonów. To narty rekreacyjne przeznaczone dla średnio zaawansowanych użytkowników. Ich wyróżnikiem było dotąd nowoczesne taliowanie i - przede wszystkim - łatwość manewrowania. To, co do tej pory w nartach tej serii było dobre, inżynierowie Dynastara postanowili uczynić doskonałym. W efekcie powstała linia D’stinct Limited 08/09, wyposażona w innowacyjną technologię Autodrive Fluid Ultimate. Producent obiecuje, że w praktyce oznacza to jeszcze więcej fantastycznej zabawy na stoku.
Autodrive Fluid Ultimate to nowy pomysł specjalistów z Dynastara na konstrukcję ścian bocznych narty. Narty z linii D’stinct Limited na zimę 08/09 w swojej przedniej części posiadają ściany boczne wykonane z surowca pod nazwą melamina, której właściwości sprawiają, że przody nart są bardziej elastyczne, a inicjacja skrętu przychodzi znacznie łatwiej. Z kolei w tylnej strefie nart ściany boczne wykonano z użyciem materiału o wyjątkowej wytrzymałości stosowanego w sprzęcie zawodniczym, co zapewnia świetne trzymanie krawędzi i właściwą dynamikę przy wychodzeniu ze skrętu.
W środkowej części narty, pod butem, w roli łącznika, występuje kolejny element systemu - nazwany przez Dynastara Ultimate - w postaci tytanalowej szyny o specjalnej konstrukcji. Takie rozwiązanie gwarantuje optymalny transfer sił z nogi na nartę.

Wszystkie te skomplikowane technologiczne zabiegi mają w istocie jedno na celu: stworzenie narty przyjaznej użytkownikowi, wybaczającej błędy i zapewniającej jak najwięcej dobrej zabawy na stoku. I taka właśnie ma być udoskonalona seria D’stinct Limited.

Oprócz najnowszej technologii Autodrive Fluid Ultimate nowe narty Dynastara zyskały wzmocnioną talię, a dzięki temu lepszą stabilność. Dzioby poszerzono, by jeszcze łatwiej można było inicjować skręty oraz wprowadzono boczne wzmocnienia, dzięki którym - jak zapewnia producent - użytkownik ma pełną kontrolę nad nartą w fazie skrętu.

Podsumowując, linia D’stinct Limited to łakomy kąsek dla wszystkich fanów narciarstwa w wydaniu rekreacyjnym, którzy na stoku zamiast bić rekordy prędkości pragną raczej bawić się jazdą. Nowa narta Dynastara z pewnością im w tym pomoże. I jeszcze jedna dobra wiadomość: producent obiecuje, że topowe technologie w tym przypadku będą dostępne w całkiem zachęcającej cenie.

Joanna Wrona/skionline.pl

powrót

Zobacz
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


sprzęt narciarski 20/21
Porady
WorldSkitest 19/20
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2020