skionline.plsprzęt wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Materac 90x200 cm to dobry wybór dla jednej osoby

2020.12.31
Materac 90x200 cm to dobry wybór dla jednej osoby
Kliknij, aby powiększyć.
Materac 90x200 cm to dobry wybór dla jednej osoby
Jednym ze standardowych rozmiarów materaca jest rozmiar 90x200 cm. Odpowiedni dla jednej osoby, posiadającej niewielki pokój a pragnących w komfortowych warunkach regenerować się podczas nocnego snu.
Materac 90x200 cm to jeden z podstawowych rozmiarów jednoosobowych materacy, obok 80x200 cm, 100x200 cm, 120x200 cm. Kupując ten rozmiar zazwyczaj jest on przeznaczony dla dziecka lub nastolatka. Poza wymiarami zwróćmy jednak uwagę również na pozostałe parametry. Należą do nich twardość materaca 90x200 cm, typ wkładu wewnętrznego (stanowiącego rdzeń) oraz rodzaj warstw zewnętrznych.

Wyróżniamy cztero lub pięciostopniową skalę twardości. Sklep Kaszmirowysen.pl stosuje tą czterostopniową i wygląda ona następująco:

- materac miękki ( dla osób o wadze nie przekraczającej 60 kg)
- materac średnio twardy ( dla osób w przedziale wagowym 60-100 kg)
- materac twardy (dla wagi powyżej 100 kg)
- materac bardzo twardy ( dla osób, których waga przekracza 120 kg)

Dobranie odpowiedniej twardości jest bardzo istotne, nie tylko w celu zapewnienia odpowiedniego komfortu, ale również by właściwie wspierać sylwetkę i kręgosłup podczas wypoczynku. Zbyt miękki sprawi, że kręgosłup będzie wyginać się w pałąk, co z kolei może wywoływać doskwierający ból w odcinku lędźwiowym i piersiowym. Zbyt twardy materac 90x200 cm spowoduje bolesne napięcie mięśni, ucisk na naczynia krwionośne wywoła drętwienie kończyn, kręgosłup również odczuje niedogodności, sygnalizując to bólami w dolnej części pleców. Jak więc widać twardość materaca jest ważnym czynnikiem, mającym wpływ na komfort wypoczynku.

Rdzeń wewnętrzny to podstawa każdego materaca. Istnieje kilka jego rodzajów:

- materac piankowy - bardzo komfortowy i wygodny materac przeznaczony jednak głównie dla dzieci i osób lekkich. Wykonany z różnych typów pianek. W sklepie Kaszmirowysen.pl jest to pianka wysokoelastyczna HR o zwiększonej gęstości, wynoszącej 35 kg/m3. Materace piankowe doskonale dopasowują się do sylwetki posiadając elastyczność punktową. Są antyalergiczne, antybakteryjne, nie rozwijają się w nich roztocza i nie gromadzi kurz. Ze względu na ryzyko szybkiego wypracowania nie zalecamy wyboru tego typu materaca 90x200 cm osobom dorosłym i ciężkim. Jeżeli chcemy by materac służył nam dłużej pomyślmy o pozostałych typach.

- materac lateksowy - to kolejny rodzaj materaca z wkładem piankowym, ale znacznie odporniejszym od powyższego. Wykonany z 16 cm grubości pianki lateksowej, odpornej na wypracowanie, o niezwykłej trwałości i elastyczności. Pianka lateksowa ma gęstość wynoszącą 60 kg/m3, która zapewnia wysoki standard wypoczynku. Materace lateksowe posiadają aż siedem stref twardości, dzięki czemu ciało jest odpowiednio wspierane, wszystkie jego strategiczne punkty takie jak głowa, ramiona oraz biodra. Dzięki elastyczności punktowej są odpowiednie również dla par, gdyż wszelkie ruchy są amortyzowane oraz osób starszych, które bez problemu zmienią pozycję na takiej powierzchni.

- materac sprężynowy kieszeniowy - bardzo trwały i doskonale podtrzymujący ciało materac 90x200 cm. Wkład wykonany jest z cylindrycznych sprężyn umieszczonych w materiałowych kieszonkach. Sprężyny pracują niezależnie od siebie, uginając się tylko w miejscu nacisku. Materace kieszeniowe dzielimy na materace pocketowe (liczba sprężyn to 262 szt/m2) oraz materace multipocketowe (liczba sprężyn wynosi 510 szt/m2). Materace 90x200 cm kieszeniowe dzielimy również ze względu na wysokość sprężyn na: standardowe (sprężyny mają wysokość 12 cm), mini ( sprężyny obniżone o połowę, ich wysokość to 6 cm) oraz lux (wydłużone o 5 cm, o wysokości 17 cm).

Ze względu na rodzaj warstw zewnętrznych materac 90x200 cm dzielimy na: materac termoelastyczny, materac kokosowy, materac z trawy morskiej, materac z końskim włosiem, materac wysokoelastyczny i inne. By poznać ich szczegółowe parametry warto zapoznać się z właściwościami poszczególnych surowców. Pianka termoelastyczna reaguje na temperaturę i nacisk. Materac z podwójną warstwą kokosową zaliczamy do materacy bardzo twardych, z jedną warstwą kokosa lub z trawą morską do twardych.


Tagi: #materac #jak się wyspać #dobry sen

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


sprzęt narciarski 20/21
Porady
WorldSkitest 19/20
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2021