skionline.pl sprzęt narciarski wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

UVEX tworzy historię

2014.11.06
Kliknij, aby powiększyć.
Są marki w sportach zimowych, których przedstawiać nikomu nie trzeba. Mamy kilku wiodących producentów nart i butów narciarskich, mamy także topowe marki rękawiczek i strojów narciarskich. Jeśli natomiast pomyślimy o kasku narciarskim i goglach, to zdecydowana większość z nas automatycznie myśli UVEX
UVEX to sporty zimowe. UVEX to narciarstwo alpejskie. UVEX to najlepsi zawodnicy. UVEX to najbardziej prestiżowe zawody. UVEX to marka obecna na rynku od 1926 roku, a w świecie sportów zimowych od 1936 roku. Chwalona przez najlepszych za serwis, ceniona za jakość i poczucie bezpieczeństwa. Nic dziwnego, że obok najlepszych marek sprzętu hard to właśnie marka UVEX stoi na podium zawodów międzynarodowych, Mistrzostw Świata i Igrzysk Olimpijskich najczęściej. Podczas tych ostatnich, spektakularnych Zimowych Igrzysk w Sochi, UVEX wyposażył w sprzęt ponad 470 sportowców, trenerów i członków personelu pomocniczego najważniejszych Międzynarodowych Reprezentacji, począwszy od Niemiec, Austrii, Kanady po Finlandię, Norwegię, Francję, na Polsce kończąc. Spośród nich, najlepsi czyli Justyna Kowalczyk, Kamil Stoch, Mathias Mayer, Anna Fenninger, Ivica Kostelic, Marlies Schild, Nicole Hosp, Peter Prevc, czy Anders Bardal stanęli aż 65 razy na podium, zdobywając 21 złotych, 22 srebrnych i 22 brązowych medali. Takim wynikiem nie może się poszczycić żadna inna marka sportowa!


To właśnie dla tych najlepszych UVEX tworzy swą specjalną linię kasków i gogli. Co więcej, w porozumieniu z nimi i w oparciu od ich sugestie. W ten właśnie sposób, z pomocą ówczesnego Mistrza Świata Helli Lantschera w 1964 roku powstały pierwsze gogle race’owe- champion 64. Kolejni mistrzowie, Rosi Mittermaier i Bernhard Russi pomogli stworzyć pierwsze w historii gogle ze sferyczną szybą - downhill. Model stał się ponadczasowym bestsellerem i dzięki współpracy z Ivicą Kostelicem w 2012 na rynek weszła odświeżona wersja tych gogli, pod nazwą downhill 2000.

Od 1980 po dzień dzisiejszy marka UVEX jest marką nr. 1 wśród największych gwiazd sportów zimowych. Złote nazwiska sportu, jak Markus Wasmeier, Martina Ertl, Dieter Thoma, Janne Ahonen, Michaela Dorfmeister, Adam Małysz i Kamil Stoch przez dekady potwierdzały zasadność tworzenia najbardziej zaawansowanego sprzętu.

- Nasze doświadczenie w produkcji sprzętu połączone z doświadczeniem sportowców pozwala nam tworzyć sprzęt, spełniający ich najbardziej rygorystyczne wymagania- tłumaczy Frank Proksch, UVEX Product Manager. Najlepsi sportowcy biorący udział w tworzeniu produktu, są naszymi największymi krytykami, testerami i projektantami w jednym. Z ich pomocą tworzymy modele, które mają zapewniać im komfort i bezpieczeństwo, i oczywiście dać zwycięstwo.W ostatnim roku UVEX po raz kolejny zrewolucjonizował rynek kasków narciarskich, wprowadzając model z grupy race w swej najnowszej technologii Plus. Mowa o kasku UVEX Race+. Kask w technologii Plus, opracowanej przez markę UVEX, to najnowocześniejsza, najbezpieczniejsza i najlżejsza konstrukcja, jaką kiedykolwiek wyprodukowano. Technologia Plus wykorzystuje nowy typ mocnego, a zarazem bardzo lekkiego polimeru, dając marce prowadzenie w wyścigu największych producentów profesjonalnych kasków. Zgodny z normami FIS, spełnia ich najbardziej restrykcyjne standardy bezpieczeństwa. Podczas, gdy inne marki spełniają tę normę, stosując wzmocnioną, ale i cięższą skorupę, UVEX wybrał inną drogę, tworząc skorupę o 15% lżejszą niż standardowe, a jednocześnie o 16% bezpieczniejszą, niż wymagają tego normy. W efekcie kask ten pochłania siłę uderzenia do 250 G (siła grawitacji).Oprócz modelu Race+ kolekcja race w sezonie 2014/15 obejmuje także kaski: Hlmt 5 race oraz jego juniorski odpowiednik- Hlmt 5 junior race (oba modele z miękkimi uszami i gardą w zestawie) oraz gogle: Downhill 2000 race chrome, Downhill 2000 oraz Fire race. Wszystko w najbardziej charakterystycznym w tym sezonie połączeniu kolorystycznym zwycięzców, pink- cobalt.


UVEX RACE +
Rekomendowana cena detaliczna: 659.90 zł


UVEX HLMT 5 RACE
Rekomendowana cena detaliczna: 749.90 złUVEX DOWNHILL 2000 RACE CHROME
Rekomendowana cena detaliczna: 749.90 złUVEX DOWNHILL 2000 RACE
Rekomendowana cena detaliczna: 399.90 złUVEX FIRE RACE
Rekomendowana cena detaliczna: 299.90 zł


Więcej na: uvex.com.pl
Kup teraz: www.sportmix.pl

Tagi: #uvex #kaski narciarskie #gogle narciarskie

Powrót

Top Residence Kurz Top Residence Kurz

Val Senales, Maso Corto
Południowy Tyrol, Włochy

Bergland Hotel Sölden Bergland Hotel Sölden

Sölden
Tyrol, Austria

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Sprzęt narciarski 18/19
Porady
WorldSkitest 17/18
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2019