skionline.plsprzęt wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Wywiad z Jasmine Flury, nową zawodniczką Fischer Race Family

2021.10.19
Jasmine Flury, Fischer Race Family
Jasmine Flury, Fischer Race Family
Początek zimowego sezonu olimpijskiego już tuż, tuż! W przyszły weekend rusza rywalizacja alpejskiego Pucharu Świata w Sölden. Z tej okazji przedstawiamy wywiad z Jasmine Flury. Szwajcarska specjalistka od konkurencji szybkościowych dołącza w tym sezonie do teamu Fischer Race Family.
Cześć, Jasmine! Bardzo miło nam powitać Cię w drużynie Fischer Race Family. Zdradź nam proszę kulisy Twojej decyzji o przeniesieniu się do stajni austriackiego producenta.
Jasmine Flury, Fischer Race Family
Jasmine Flury, Fischer Race Family
Jasmine Flury: Wielkie dzięki! Jestem bardzo zadowolona z dołączenia do Fischer Race Family. Pod koniec zeszłego sezonu poczułam potrzebę przetestowania sprzętu od różnych producentów, żeby w końcu sprawdzić, jak jeździ mi się na innych nartach. Jeśli chodzi o Fischera, to miałam bardzo pozytywne odczucia już po pierwszej rozmowie telefonicznej. Wzmocniły się one jeszcze bardziej, kiedy przyjechałam na testy nart do Austrii. Ogromne wrażenie zrobiła na mnie pasja całego teamu. Od razu dobrze się tam odnalazłam. Dokładnie tak samo było z nartami - od pierwszych skrętów poczułam się na nich komfortowo i bardzo pewnie. Zarówno sprzęt, jak i cała firma, przekonały mnie od samego początku. Już nie mogę się doczekać naszej współpracy!

Opowiedz nam trochę o swoim letnim treningu. Jak wyglądały Twoje przygotowania, zanim jesienią wszystko ruszy pełną parą?
Jasmine Flury, Fischer Race Family
Jasmine Flury, Fischer Race Family
Pierwszą częścią moich przygotowań na początku lata była długa, bardzo intensywna faza treningów kondycyjnych. Potem spędziłam kilka spokojnych dni w moim domu w Gryzonii, gdzie ładowałam baterie. Na początku sierpnia rozpoczęłam trening narciarski w Zermatt. Następnie, żeby w pełni przygotować się do sezonu, przepracowywaliśmy kolejne fazy treningowe z reprezentacją Szwajcarii na naszych rodzimych lodowcach.

Gdy przyglądasz się swojej karierze, które momenty najbardziej zapadły Ci w pamięć?
Bez najmniejszych wątpliwości było to moje pierwsze zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata w super gigancie w moim rodzinnym Sankt Moritz. Dziecięce marzenia spełniły się w tym samym kantonie, w którym dorastałam.

A czy jest ktoś, kogo opisałabyś jako swój wzór do naśladowania? Jeśli tak, to kto i dlaczego?
Jasmine Flury, Fischer Race Family
Jasmine Flury, Fischer Race Family
Nie wiem, czy określenie "wzór do naśladowania" jest tu właściwe, ale - tak jak wiele osób na świecie - naprawdę podziwiam Rogera Federera. Dlaczego? Myślę, że jest to oczywiste.

Czy Twoją pasją od zawsze było narciarstwo?
Zdecydowanie! Pierwszy raz stanęłam na nartach w wieku trzech lat. Moje dwie starsze siostry również jeździły i jako najmłodsza szybko zapragnęłam je naśladować.

A czy w takim razie Twoim celem od zawsze było zawodowe ściganie się na nartach?
W wieku około 14 lat stało się dla mnie jasne, że chcę zostać zawodniczką. Przed tym bardziej chodziło mi o spędzanie jak największej ilości czasu na stoku z moimi przyjaciółmi ze Skiclub Rhinerhorn. Wtedy jeszcze zawody same w sobie były dla mnie dodatkową rozrywką, ale nie celem.
Jasmine Flury, Fischer Race Family
Jasmine Flury, Fischer Race Family

A jak najbardziej lubisz spędzać czas, kiedy nie jesteś na nartach lub w fazie przygotowań do sezonu?
Ponieważ bardzo dużo podróżuję przez cały rok, największą frajdę w wolnych chwilach sprawia mi przebywanie z rodziną i przyjaciółmi. Zdecydowanie uwielbiam spędzać czas w naturze, która jest dla mnie najlepszym miejscem na odcięcie się i odzyskanie energii. Odkąd mieszkam w samym sercu gryzońskich Alp, wszystkie moje ulubione aktywności są na wyciągnięcie ręki. Jest to m. in. skituring, jazda na rowerze i wspinaczka.

Jakie cele obrałaś sobie na nadchodzący sezon olimpijski?
Moim celem jest rywalizacja na czele stawki i obecność na podium Pucharu Świata. No i oczywiście marzę o medalu olimpijskim...

Trzymamy kciuki! Na koniec powiedz nam proszę, czym jest dla Ciebie narciarstwo?
Narciarstwo to moja największa pasja. Pozwala mi poczuć się naprawdę wolną. I jestem ogromną szczęściarą, że na co dzień mogę robić to, co kocham najbardziej.

skionline.pl
Tagi: #sprzęt narciarski

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Sprzęt narciarski 22/23
Porady
WorldSkitest 19/20