skionline.pl stacje Austria Kraj Salzburski wyślij link znajomemu dodaj opinię

Hochkoenig

Hochkönigs to nazwa związku gmin, które na terenach rozciągających się pomiędzy trzema alpejskimi miejscowościami: Dienten, Maria Alm i Mühlbach zorganizowały interesujący kompleks narciarski.

Najwyższy z okolicznych szczytów to Hochkönig (2 941 m n.p.m.), z połacią lodowca na jednym ze zboczy. Zarówno jednak lodowiec, jak i cała ta majestatyczna góra, w celu ochrony jej naturalnego ekosystemu, nie została objęta siecią wyciągów.

Skipass jednodniowy pozwala na jazdę w obrębie całego regionu Hochkönigs, natomiast wykupiony na więcej niż jeden dzień - obowiązuje na terenie całego obszaru Ski Amadé, którego Hochkönigs jest częścią składową.

Trasy w większości należą do średnio trudnych. Sporo jest również terenów nadających się świetnie dla początkujących narciarzy. Dużym atutem stacji jest z reguły bardzo dobre przygotowanie stoków i brak kolejek pod wyciągami. Na zboczach Aberg - atrakcja dla snowboardzistów: snowpark, na terenie którego znajdują się kickery, raile i pro-jumpy (również dla początkujących).

Huśtawka narciarska rozpoczyna się od Karbachalm, a jej kolejne etapy to Schneeberg i Kollmannsegg, skąd można dotrzeć do Dienten. Z Dienten wyjeżdża się z kolei na Gabühel, aby przedostać się następnie do Hinthertal. Stąd już bardzo blisko znajdują się tereny narciarskie Maria Alm na zboczach Aberg i Natrun. Wszędzie - jak wspomniano - obowiązuje jeden karnet narciarski i aby przenieść się z ośrodka do ośrodka nie trzeba odpinać nart.

Rejon Hochkönigs można polecić amatorom narciarstwa biegowego, choć trudno o porównanie z tak znakomitymi rejonami do uprawiania tej dyscypliny, jak choćby Seefeld. Narciarze o dobrej kondycji i co najmniej średnich umiejętnościach mogą jednak (pokonując trasę Klarellwinkl) przedostać się w rejon Saalfelden, dysponujący znacznie rozleglejszą i ciekawszą siecią tras biegowych (m.in. trasa zawodnicza Mistrzostw Świata i trasa do biegania z psem).

Oferta apres ski jest przyzwoita, jednak nie należy się nastawiać na zabawę do białego rana.
Tutejsze miejscowości należą raczej do spokojnych. Oferują swoim gościom przytulne winiarnie i bezpretensjonalne gospody. Jeśli chodzi o inne - poza narciarstwem - sporty, to można wybierać spośród pieszych spacerów, curlingu, pływania i zjazdów na sankach.

Minusem stacji Hochkonigs, zwłaszcza podczas opadów śniegu, jest dojazd w te rejony, wiodący wąską i krętą drogą.
czytaj więcej
Info o ośrodku
dywany orczyki krzesła gondole koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
3 19 9 5 tak
Długość tras zjazdowych:112 km
- trasy łatwe52 km
- trasy średnie41 km
- trasy trudne19 km
Ilość tras biegowych:4
Długość tras biegowych:47 km
Wysokość: 800 - 1900 m n.p.m.
Sezon narciarski od listopada do kwietnia
Wyciągi czynne od 09:00 do 16:00
Mapa ośrodka
Dla narciarzy
jazda poza trasami:
narciarstwo tourowe:
snowpark:
stok dla dzieci:
oświetlony stok:
skibus:
bramki automatyczne:
wyciąg dla dzieci:
park dla dzieci:
Po nartach - apres ski
lodowisko:
curling:
kuligi:
rakiety śnieżne:
tor saneczkowy:
spacery zimowe:
basen:
sauna:
centrum fitness:
jazda konna:
tenis:
squash:
paragliding:
opieka nad dziećmi:
dyskoteka:
karczmy i restauracje:
bary i chaty narciarskie:
Hotele w ośrodku
Booking.com
Kontakt
Ośrodek:Hochkönig Tourismus GmbH
Adres:Am Gemeindeplatz 7, 5761 Maria Alm
Telefon:+43 6584 20388
Fax:+43 6584 20388-25
WWW:www.hochkoenig.at
Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2020