skionline.pl stacje Austria Tyrol wyślij link znajomemu dodaj opinię

Kitzbuehel

Opis stacji
fot. J.Ciszak/skionline.pl
Kliknij, aby powiększyć.
fot. J.Ciszak/skionline.pl
Położone w Tyrolu Kitzbühel należy do najbardziej ekskluzywnych i renomowanych ośrodków narciarskich w Alpach. Główne tereny narciarskie Kitzbühel i leżącego nieopodal Kirchberg to: Hahnenkamm, Pengelstein, Resterhöhe, Gaisberg, Bichlalm oraz najwyżej położony z nich Kitzbühel Horn.
Okolice Kitzbühel są naprawdę bliskie doskonałości pod względem zróżnicowania tras, infrastruktury narciarskiej i możliwości spędzania czasu po nartach.
Trasy rozciągają się pomiędzy Steinbergkogel i Pengelstein. Są tu zarówno strome i pełne muld zjazdy (do Ehrenbachgraben), jak i łagodnie nachylone stoki (Pengestein-Nord w kierunku wyciągów Maierl w Kirchberg), nadające się doskonale dla mniej wprawnych narciarzy. Są również możliwości uprawiania narciarstwa poza przygotowanymi trasami - np. zjazd do Jochberg (Pengestein-Süd). Po wschodniej stronie Kitzbühel kursuje kolejka linowa (duże wagoniki) na Kitzbüheler Horn. Stoki są tu nieco łagodniejsze niż na Hahnenkamm. Jedyną wadą tych terenów jest to, że zbyt szybko topnieje tu śnieg (szczyty wznoszą się tutaj stosunkowo nisko - od 762 do niespełna 2000 m n.p.m.).
Na teren ośrodka narciarskiego Hahnenkamm wjeżdża się z Kitzbühel linową kolejką kabinową, wyciągiem krzesełkowym lub znacznie szybciej: z Klausen, nowoczesną kolejką gondolową Fleckalm.

Dzięki stosunkowo nowej inwestycji - 8-osobowej kolejce gondolowej "Ki-West" - Kitzbühel zyskało połączenie z jednym z największych ośrodków narciarskich Austrii - Ski Welt Wilder Kaiser Brixental. Powstał w ten sposób jeden z największych regionów narciarskich na świecie. Inwestorzy szacują, iż po francuskim Trois Vallees i szwajcarskim Portes du Soleil (oba ośrodki oferują ponad 600 km tras), jest to trzeci co do wielkości region narciarski w Europie.
Stacje kolejki są zlokalizowane w ośrodkach Westendorf i Kirchberg. Dzięki budowie gondoli powstała również nowa, sztucznie naśnieżana, 4-kilometrowa trasa.

Oprócz nowoczesnej infrastruktury i świetnie przygotowanych tras, Kitzbühel przyciąga turystów również wielką liczbą interesujących cyklicznych imprez narciarskich. Słynie przede wszystkim ze styczniowego weekendu, podczas którego - na osławionej trasie zawodniczej Streif - odbywają się zawody Hahnenkamm. Wówczas Kitzbühel - niewielka tyrolska miejscowość, na parę dni zamienia się w centrum narciarskiego świata.

Narciarzom klasycznym Kitzbühel oferuje rozległą sieć zróżnicowanych tras biegowych.
Hahnenkamm i Kitzbühel Horn od lat uważane są także za prawdziwy raj dla snowboardzistów (na Hahnenkamm słyną w szczególności zbocza Kasereck i zjazd Silberstuben).
Jeździć na łyżwach lub zagrać w hokeja można na zamarzniętej tafli jeziora Schwarzsee, którego powierzchnia wynosi aż 8 hektarów.

Oferta apres ski ośrodka jest tak bogata i zróżnicowana, że dla niektórych przyjeżdżających tu gości to właśnie rozrywki niezwiązane z nartami stanowią treść zimowego pobytu w tych stronach.
Ilość restauracji, snow-barów, pubów i dyskotek, a także rozmaitych imprez apres ski przyprawić może o zawrót głowy. Osoby pragnące spędzić zimowy urlop w oazie ciszy i spokoju powinny raczej wybrać się gdzie indziej.
Booking.com