skionline.pl stacje Austria Tyrol wyślij link znajomemu dodaj opinię

lodowiec
Pitztal

Opis stacji
Skiarena na lodowcu Pitztal (Pitztaler Gletscher) jest najwyżej położonym terenem narciarskim na terenie Austrii - górne partie niektórych tras biegną na wysokości 3 340 m n.p.m.
Miejscowości u podnóża lodowca - Arzl, Wenns, Jerzens i St. Leonard - oddalone są od stolicy Tyrolu, Innsbrucku, o ok. 60 km. W dolinę Pitz najłatwiej dostać się samochodem, jadąc autostradą A12 przez Kufstein i Innsbruck aż do Imst, skąd dalej prowadzi już droga lokalna.

Teren narciarski na lodowcu często bywa miejscem treningów narodowych kadr alpejskich; znajdują się tu jednak i trasy odpowiednie dla narciarzy początkujących i rodzin z dziećmi, które przyjeżdżają w ten region skuszone korzystnymi cenami.
Region Pitztal dysponuje 8 tys. miejsc noclegowych wszystkich kategorii.

Narciarze mają tu do dyspozycji 39 km tras oraz 7 wyciągów. Zdecydowana większość tras posiada oznaczenie czerwone (trudne).
Aby dostać się na szczyt lodowca (Hinterer Brunnenkogel - 3 340 m n.p.m.) trzeba najpierw przejechać blisko 4 km kolejką podziemną Pitzexpress, a następnie kolejny odcinek pokonać gondolą Panoramabahn. Górna stacja Pitzexpress, komunikacyjny węzeł terenów narciarskich na lodowcu, jest bardzo nowoczesna. Znajduje się tu m.in. restauracja, bary, depozyt i sklepy narciarskie.

Trasy biegnące ze szczytu lodowca to wyzwanie dla bardziej ambitnych narciarzy - tu właśnie trenują najczęściej zawodnicy. W niższych partiach znajdują się tereny do bardziej rekreacyjnej jazdy.
Na lodowcu znajduje się również snowpark. Narciarze biegowi korzystać mogą z 8-kilometrowej, średnio trudnej trasy na wysokości 2 750 m n.p.m.

W sezonie zimowym lodowiec nie jest jedynym terenem narciarskim w dolinie Pitz. Powyżej wioski Jerzens położony jest ośrodek narciarski Hochzeiger (1450 - 2450 m n.p.m.), a znad miejscowości St. Leonard początek swój biorą trasy ośrodka Rifflsee (1600 - 2800 m n.p.m.). Razem z terenem na lodowcu daje to ok. 85 km tras w warunkach zimowych.
Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2021