skionline.pl stacje Austria Tyrol wyślij link znajomemu dodaj opinię

lodowiec
Pitztal

Lodowiec Pitztal otwiera sezon narciarski
Lodowiec Pitztal otwiera sezon narciarski
2018.09.12
W sobotę 15 września 2018 rozpoczyna się sezon zimowy na położonym w Tyrolu lodowcu Pitztal. Od soboty będzie otwarta gondola Wildspitzbahn oraz zostaną przygotowane dla narciarzy 3 km tras. Z kolei będzie można korzystać codziennie od godziny 8:30 do 13:00. W położonej najwyżej w Austrii kawiarni Caffe 3.440 będzie można odpocząć codziennie do 15:30.

Wiosenne atrakcje na pięciu tyrolskich lodowcach
2018.02.23
Sezon zimowy powoli wkracza w ostatnią fazę, ale to wcale nie oznacza końca wyjazdów narciarskich. Wręcz przeciwnie - już niedługo na austriackich lodowcach rozpocznie się czas wiosennego szusowania po nasłonecznionych stokach. Oczywiście nie zabraknie dobrej muzyki oraz imprez sportowo-kulturalnych.
Huczne otwarcie sezonu na lodowcu Pitztal
Huczne otwarcie sezonu na lodowcu Pitztal
2017.10.05
Chociaż trasy na lodowcu Pitztal są otwarte od połowy września, oficjalna inauguracja sezonu nastąpi w weekend 14-15 października podczas Gletscher Ski & Show. W programie m.in. testy sprzętu i kursy narciarstwa telemarkowego, nie zabraknie oczywiście regionalnych przysmaków i dobrej muzyki.
Ile kosztują skipassy na austriackich lodowcach?
Ile kosztują skipassy na austriackich lodowcach?
2017.09.08
Tuż przed rozpoczęciem sezonu na austriackich lodowcach przyglądamy się bliżej cenom skipassów, interpretujemy zniżki w poszczególnych grupach wiekowych, a także obliczamy, ile zapłaci czteroosobowa rodzina w każdym z ośrodków. Jeśli planujecie wyjazd na narty, oprócz analizy dostępnych tras warto przejrzeć cenniki, by dokonać najlepszego wyboru.
Wiosenne narty na tyrolskich lodowcach
Wiosenne narty na tyrolskich lodowcach
2017.03.01
Chociaż w wielu polskich stacjach panują jeszcze całkiem dobre warunki jak na przełom lutego i marca, sezon powoli będzie dobiegał końca. Jeśli marzy Wam się wiosenna jazda na nartach, warto zapoznać się z możliwościami, jakie oferują wybrane ośrodki w Austrii. Niektóre tyrolskie lodowce przewidują zamknięcie tras dopiero w czerwcu, a Hintertux tradycyjnie działa przez cały rok.
Tyrolskie lodowce 16/17 - Pitztal
Tyrolskie lodowce 16/17 - Pitztal
2016.09.15
Kolejny lodowiec, który już niedługo otworzy swoje trasy, to położony najwyżej w Tyrolu Pitztal. Jeśli warunki pozwolą, sezon rozpocznie się tutaj 16 września i potrwa aż do 7 maja 2017. Inauguracji towarzyszyć będą liczne szkolenia, testy sprzętu i koncerty.
Pierwszy krok do połączenia ośrodków Sölden i Pitztal fot. Pitztaler Gletscherbahn
Pierwszy krok do połączenia ośrodków Sölden i Pitztal
2016.07.07
Po dwóch latach intensywnego planowania oficjalnie przedstawiono projekt połączenia terenów narciarskich w Sölden z lodowcem Pitztal. W przyszłości na granicy ośrodków powstaną trzy nowe koleje linowe oraz trasy o powierzchni 64 hektarów, a inwestycja znacznie uatrakcyjni narciarską ofertę całego regionu.
Jeśli majówka - to tylko na lodowcach fot. Hintertux
Jeśli majówka - to tylko na lodowcach
2016.04.08
Nic tak nie poprawia humoru narciarza jak myśl, że kiedy u nas wiosna w natarciu, w wyższych partiach Alp zima trwa na całego. Pod wieloma względami jest to najlepsza pora na wyjazd - długi dzień, sprzyjająca temperatura nawet na dużej wysokości, zazwyczaj bardzo dobre warunki, a przy tym nierzadko tańsze karnety. Dlatego nie dziwi fakt, że jak co roku, wielu narciarzy z Polski wybierze się na majówkę właśnie na lodowce, przeważnie do Austrii i Włoch. Przed zbliżającym się długim weekendem, przygotowaliśmy dla Was krótką "ściągawkę" na ten temat.
Pitztal Cross Week - skicross nie tylko dla zawodowców
Pitztal Cross Week - skicross nie tylko dla zawodowców2015.10.21
Lodowiec Pitztal jest od lat znaną areną zmagań sportowców, którzy w bezpośrednim starciu rywalizują z sobą na nartach lub snowboardzie. Zarówno skicross, jak i snowcross zdążyły już zaistnieć na Igrzyskach Olimpijskich i cieszą się coraz większą popularnością. W dniach 21-29 listopada 2015 roku odbędzie się Pitztal Cross Week, w ramach którego zostaną rozegrane Mistrzostwa Austrii i Puchar Europy. Przy okazji każdy będzie mógł przejechać się specjalnie przygotowaną trasą pod okiem instruktora.
5 tyrolskich lodowców 15/16 fot. J.Ciszak
5 tyrolskich lodowców 15/16 - James Bond, nowe wyciągi i inne atrakcje
2015.09.15
Lodowce w Tyrolu to nie tylko perfekcyjnie przygotowane trasy narciarskie na wysokości 3000 metrów. Kaunertal, Pitztal, Sölden-Ötztal, Stubai i Hintertux jak co roku zapewniają mnóstwo atrakcji i niezapomnianych wrażeń. W tym sezonie będziecie mogli podążać śladami Jamesa Bonda, spróbować swoich sił w olimpijskiej dyscyplinie skicross oraz przejechać się nowym, sześcioosobowym wyciągiem krzesełkowym. Zobaczcie, co Was czeka na tyrolskich lodowcach!
Świat tyrolskich lodowców przed sezonem
Świat tyrolskich lodowców przed sezonem - podsumowanie
2014.10.13
Nasza podróż po Tyrolu dobiegła końca - w ciągu czterech dni odwiedziliśmy cztery tereny narciarskie położone na lodowcach. Pitztal, Sölden, Stubai i w końcu Hintertux pokazały nam oblicze jakiego dotąd nie znaliśmy, wnosząc ogromną dawkę wiedzy na temat planowania i organizacji jesiennych wypadów na narty. W ciągu tych czterech dni dzieliliśmy się z Wami "na gorąco" swoimi wrażeniami i uwagami, okraszając teksty bogatym materiałem z pierwszej ręki. Pora więc na krótkie podsumowanie całego tygodnia naszej pracy.
Lodowiec Pitztal - wyżej w Tyrolu się nie da!
Lodowiec Pitztal - wyżej w Tyrolu się nie da!
2014.10.07
Zgodnie z naszą obietnicą - zaczynamy relację z narciarskiej podróży po lodowcach Tyrolu. Pierwszym celem jest Pitztaler Gletscher - nie tylko najwyżej położony teren zjazdowy w całej Austrii, ale także punkt wyjścia na najwyższy szczyt Tyrolu - Wildspitze. Trasy narciarskie sięgają tu wysokości 3440 m n.p.m. a warunki klimatyczne i terenowe pozwalają na jazdę od września do maja.
poprzednie1 - 12 z 46następne
Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2021