skionline.pl stacje Austria Tyrol wyślij link znajomemu dodaj opinię

Wildschoenau

Opis stacji
Kliknij, aby powiększyć.
Dolina Wildschönau, położona między Alpami Kitzbühelskimi a doliną Zillertal, ok. 60 km na wschód od Innsbrucku, należy do najbardziej malowniczych wysokogórskich dolin w Tyrolu. Na terenie ciągnącej się przez 24 km doliny leżą cztery wioski - Niederau, Oberau, Mühltal-Thierbach i Auffach - tworzące wspólnie jedną gminę. Okolica ta jest bardzo atrakcyjna dla miłośników narciarstwa - dobrze przygotowane trasy i sieć wyciągów, nasłonecznienie terenów narciarskich, malownicze widoki oraz szeroka oferta rozrywek après ski zachęcają do przyjazdu.

Głównym ośrodkiem w dolinie jest miejscowość Oberau. Tradycje narciarskie tych terenów sięgają bardzo dawna - miejscowość Niderau już od 1947 roku jest ośrodkiem sportów zimowych. Wtedy to uruchomiono pierwszy wyciąg krzesełkowy wywożący narciarzy na pobliską górę Markbachjoch.

W okolicy znajdują się dwa tereny narciarskie: Markbachjoch i Schatzberg. Łączna długość tras (w większości o średnim stopniu trudności) wynosi przeszło 45 km.
Narciarze początkujący czy wybierający się na narciarski urlop z dziećmi mogą spokojnie szusować w wyższych partiach Markbachjoch. Na zboczach Schatzbergu, zwłaszcza w wyższych, niezalesionych partiach, przygotowano wiele urozmaiconych, czerwonych tras.

Kliknij, aby powiększyć.
Na terenie narciarskim Markbachjoch, powyżej miejscowości Niederau, zlokalizowana jest Race'n'Boarder Arena - prawdziwy raj dla snowboardzistów, obiekt wyjątkowy na skalę całego kraju. Do dyspozycji jest tutaj 6 tras. Park snowboardowy znajduje się również na stokach Schatzbergu.

Narciarze biegowi korzystać mogą w okolicy z około 30 km tras, w większości o średnim stopniu trudności. Wiele szlaków biegowych prowadzi dnem doliny na wysokościach od 800 do 1150 m n.p.m. Tereny biegowe odznaczają się wyjątkowymi walorami krajobrazowymi - dolinę Wildschönau otaczają zewsząd malownicze alpejskie szczyty.

Każda z wiosek położonych w dolinie zachowała do dziś swój odrębny charakter. Tradycja miesza się tutaj z nowoczesnością. Wieczorne rozrywki, jakie region ma do zaoferowania turystom, mają zróżnicowany charakter - są tutaj i dyskoteki i tradycyjne schroniska, gdzie spędza się wieczory przy dźwiękach regionalnej muzyki.
Booking.com