skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Jeszcze raz o planach TMR-u w Szczyrku - rozmowa z prezesem firmy

2014.12.08
Jeszcze raz o planach TMR-u w Szczyrku
Kliknij, aby powiększyć.
Jeszcze raz o planach TMR-u w Szczyrku
Przy okazji otwarcia sezonu zimowego w Jasnej, redakcja skionline.pl spotkała się z Bohušem Hlavatym - szefem Tatra Mountain Resort. Zapraszamy do obejrzenia najciekawszych fragmentów naszej rozmowy, w których szef słowackiej spółki opowiada nam o planach na najbliższą przyszłość, a także o trudnościach z jakimi właściciel SON-u spotyka się na co dzień w naszym kraju.
O planach rozbudowy Szczyrkowskiego Ośrodka Narciarskiego pisaliśmy już nie raz. Tym razem jednak informacje pochodzą naprawdę z pierwszej ręki. Bohuš Hlavaty opowiedział nam o kilku istotnych problemach związanych ze słowacką inwestycją w Beskidzie Śląskim. Poruszył temat kolejności nowych inwestycji w infrastrukturę, padły także liczby dotyczące sum, które mają być na nie przeznaczone. Kolejnym tematem była kwestia włączenia SON-u do systemu karty GoPass, która obecnie jest topowym produktem spajającym ośrodki narciarskie na Słowacji a także Szpindlerowy Młyn w Czechach.

Skomentował także problem, który co jakiś czas przewija się przez łamy polskich mediów - czy inwestycja w Szczyrku nie zagrozi frekwencji polskich narciarzy w słowackich ośrodkach TMR-u. Odpowiedź może w tym przypadku niejednego zaskoczyć. Przy okazji ustosunkował się do zagadnienia możliwości inwestowania spółki TMR w innych stacjach narciarskich w Polsce.Jak można wnioskować z naszej rozmowy, słowacka firma jest znakomicie przygotowana do wejścia na polski rynek. Ma opracowaną wieloletnią strategię, co nie zawsze jest takie oczywiste w przypadku polskich inwestorów. Można więc mieć nadzieję, że czas który przyjdzie nam jeszcze poczekać na powstanie pierwszych nowych wyciągów w Szczyrku wyjdzie na dobre zarówno inwestorowi, jak i (a może - przede wszystkim) narciarzom.

pk/skionline.pl

skionline.pl
Tagi: #polska #szczyrk #son #szczyrkowski ośrodek narciarski

powrót

Zobacz
Szczyrk - Co kupiła słowacka spółka TMR?
Szczyrk - Co kupiła słowacka spółka TMR?
Szczyrk - Co kupiła słowacka spółka TMR?
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com