skionline.pl stacje Polska Beskid Śląski wyślij link znajomemu dodaj opinię

Dolina Leśnicy
Brenna

Dolina Leśnicy to jedna z ważniejszych i większych dolin, odchodzących na południe od centrum Brennej. Rozdziela grzbiety Orłowej i Trzech Kopców Wiślańskich, pokryte w wielu miejscach polanami i polami, od niemalże prostolinijnie przebiegającego Starego Gronia, w dolnej części prawie wszędzie porosłego lasem. W miejscu, gdzie grzbiet ograniczający dolinę od zachodu zbliża się do niej najbardziej, leży niewielka kulminacja Świniarki (690 m n.p.m.) – poniżej niej, na płaskim dnie doliny znajduje się ośrodek wypoczynkowy „Dolina Leśnicy”, przy którym funkcjonuje jedna z trzech breńskich stacji narciarskich.

Zajmuje ona wschodnie i północno-wschodnie stoki wspomnianej Świniarki, dość stromo opadające ku Leśnicy – różnice wysokości sięgając tu ponad 200 metrów, korzystny mikroklimat powoduje, że śnieg zalega nawet do początku kwietnia – istnieją więc całkiem dobre warunki do funkcjonowania wyciągów i tras. Główną oś ośrodka tworzą dwa wyciągi talerzykowe, wspinające się pod szczyt Świniorki (konieczna jest przesiadka w połowie stoku). W dolnej części stoku stoi krótki wyciąg dla dzieci, natomiast czwarty wyciąg schodzi ze szczytu Świniarki na północ – przy nim znajduje się łatwa, niebieska trasa. Również górna część głównego stoku jest stosunkowo łatwa, dopiero poniżej pośredniej stacji wyciągów stok mocniej opada w dół – schodzi tędy szeroka, czerwona trasa.

W sumie w ośrodku działają cztery wyciągi narciarskie, a łączna długość tras przekracza 2,5 km, przy czym są w tej długości uwzględnione także krótkie warianty głównego zjazdu. Na dole zorganizowano także krótki stok snowtubingowy dla najmłodszych. Bezpośrednio na stokach narciarskich przy stacji dolnej i w środkowej części stoku usytuowane są bary serwujące ciepłe napoje oraz gorące przekąski. U podnóża stoków funkcjonuje restauracja dostępna zarówno dla gości ośrodka jak i narciarzy korzystających ze stacji narciarskiej. Biorąc pod uwagę fakt, że miejsce jest mało znane – daje zaskakująco dużo radości z jazdy, zarówno początkującym narciarzom, jak i tym nieco bardziej wymagającym.
czytaj więcej
Informacje o ośrodku
wyciągi dywanowe wyciągi orczykowe wyciągi krzesełkowe koleje gondolowe koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
1 3 tak
Ilość tras zjazdowych:7 szt.
Długość tras zjazdowych:2.55 km
- trasy łatwe1.6 km
- trasy średnie0.95 km
Wysokość: 490 - 690 m n.p.m.
Sezon narciarski od 2022.01.14 do kwietnia
Wyciągi czynne od 08:00 do 20:00
Mapa tras narciarskich
Mapa tras narciarskich ośrodka Brenna Dolina Leśnicy
Dla narciarzy
narciarstwo tourowe:dostępneoświetlony stok:dostępne
skibus:dostępnebramki automatyczne:dostępne
Po nartach - apres ski
rakiety śnieżne:dostępnetor saneczkowy:dostępne
spacery zimowe:dostępnekarczmy i restauracje:dostępne
bary i chaty narciarskie:dostępne
Hotele w ośrodku narciarskim Dolina Leśnicy
Booking.com
Kontakt
Ośrodek:Dolina Leśnicy
Adres:43-438 Brenna, ul. Leśnica 153
Telefon:+48 (33) 858 70 72
Fax:+48 (33) 858 71 40
WWW:www.dolinalesnicy.pl
Brenna Dolina Leśnicy
Booking.com