skionline.pl stacje Polska Śląsk wyślij link znajomemu dodaj opinię

DSD
Bytom

Na narty w sierpniu, w Polsce i to w centrum Aglomeracji Górnośląskiej? Tak, to możliwe. Ośrodek Dolomity Sportowa Dolina w Bytomiu - Suchej Górze dysponuje całorocznym stokiem narciarskim. Stację usytuowano wśród skał dawnej odkrywkowej kopalni dolomitu. Bliskość rezerwatu przyrody "Segiet" gwarantuje, ciszę, piękne widoki i świeże powietrze.

Ośrodek dysponuje 3 oświetlonymi trasami narciarskimi, które obsługują dwa wyciągi talerzykowe:

Całoroczny stok długości 300 metrów, o różnicy poziomów 30 metrów. Trasa pokryta jest bezpiecznym igielitem, dodatkowo wyposażona w system zraszaczy, który pozwala na uzyskanie poślizgu. Jeździ się jak po lekko zmrożonym śniegu.

Naśnieżany stok długości 300 metrów, o różnicy poziomów 30 metrów.

Naśnieżany stok dla dzieci długości 150 metrów

Dodatkowo do dyspozycji najmłodszych przygotowano "park mistrzów" z prawdziwą narciarską karuzelą i figurami zwierząt, które udają tyczki slalomu. Trasy są szerokie i bezpieczne. Najnowocześniejszy w kraju system sprzedaży karnetów, sprawia że Bytomiu w kolejce do wyciągu nie stoi się łużej niż 10 minut. Ośrodek dysponuje elektronicznym systemem pomiaru czasu przejazdu. W każdy czwartek i piątek dla amatorów szybkiej jazdy rozstawiane są tyczki do slalomu giganta, we wtorki i środy organizatorzy sypią chopki i ustawiają poręcze dla snowboardzistów, a poniedziałki to dni dla nowicjuszy.

Wszystkie trasy usytuowano po północnej stronie stoku, w cieniu roziągających się wokół wzniesień. Dlatego śnieg w Sportowej Dolinie, mimo stosunkowo małej wysokości nad poziomem morza, utrzymuje się do kwietnia, a w lutym często zalega jego 2-metrowa warstwa.

Do dyspozycji narciarzy pozostaje wypożyczalnia sprzętu, sklep, restauracja i ski bar. Wokół wytyczono 6 kilometrów ścieżek rowerowych, zimą doskonałych do uprawiania narciarstwa biegowego.

Już w sezonie 2004 - 2005 w "śląskich Dolomitach" powstanie snowpark dla snowboardzistów z halfpipem, skoczniami (straight, corner,...) i poręczami. Trwają również prace przygotowawcze do budowy całorocznego centrum tenisowego i otwartego kompleksu basenów (także z gorącą wodą).

Z pewnością, jazda na bytomskim stoku to nie to samo, co szusowanie po zboczach Alp. Wspaniała atmosfera, profesjonalna obsługa i nowoczesne rozwiązania techniczne sprawiają jednak, że w Sportowej Dolinie jeździ się miło, przyjemnie i... przez cały rok
czytaj więcej
Info o ośrodku
dywany orczyki krzesła gondole koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
2 tak
Długość tras zjazdowych:0.7 km
- trasy łatwe0.7 km
Wysokość: 300 - 335 m n.p.m.
Sezon narciarski cały rok
Wyciągi czynne od 09:00 do 21:00
Dla narciarzy
jazda poza trasami:
narciarstwo tourowe:
heli-skiing:
halfpipe:
bordercross:
snowpark:
stok dla dzieci:
oświetlony stok:
skibus:
bramki automatyczne:
wyciąg dla dzieci:
park dla dzieci:
pomiar czasu:
pomiar prędkości:
Po nartach - apres ski
lodowisko:
curling:
kuligi:
psie zaprzęgi:
rakiety śnieżne:
tor saneczkowy:
spacery zimowe:
basen:
basen termalny:
sauna:
centrum fitness:
kamping:
jazda konna:
tenis:
squash:
paragliding:
kino:
kasyno:
opieka nad dziećmi:
Kontakt
Ośrodek:Dolomity Sportowa Dolina
Adres:Btyom
WWW:www.dsd.pl
Zobacz
Wiadomości: Dni otwarte DSD
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2019