skionline.pl stacje Polska Sudety wyślij link znajomemu dodaj opinię

Szklarska Poręba

Kliknij, aby powiększyć.
Położona w malowniczej dolinie pomiędzy Karkonoszami, a Górami Izerskimi, Szklarska Poręba uznawana zawsze była za najważniejszy po Karpaczu ośrodek narciarski w Sudetach Zachodnich. W porównaniu do swojego równie słynnego sąsiada, leżącego na przeciwnym skraju Karkonoszy, posiada lepsze tereny narciarskie, natomiast ustępuję mu pod względem pojemności i różnorodności bazy noclegowej i gastronomicznej. Zabudowane pięknymi kamienicami i pensjonatami centrum oferuje jednak klimat górskiego kurortu, który psuje jedynie fakt, że przez jego centrum przebiega główna droga krajowa łącząca Polskę i Czechy.

Najważniejszym terenem narciarski w Szklarskiej Porębie są północne stoki Szrenicy – gdzie znajdują się trzy koleje krzesełkowe (z tego jedna nowoczesna 6-osobowa i dwie stare „dwójki” tworzące główny środek transportu pod szczyt), a także cztery orczyki. Łączna długość tras zjazdowych wynosi tu ponad 11 km, dając staj miejsce wśród największych ośrodków narciarskich w Polsce. O Szrenicy piszemy więcej w osobnym artykule.

Natomiast oprócz tego w mieście, które rozrzucone jest po wyższych i niższych wzgórzach i śródgórskich polanach, znajduje się także kilka małych, wybitnie szkoleniowo-treningowych stoków. Polecamy je wszystkim dopiero rozpoczynający naukę jazdy na nartach – co prawda na Szrenicy również znajdziemy trasy łatwe dla początkujących, ale nauka a osobnym stoku to zupełnie inny komfort, przede wszystkim psychiczny, dla stawiającego pierwsze kroki. Najbliżej Szrenicy leży kompleks Pietkiewiczówka – dwa orczyki o długości ok. 200 metrów, oświetlone i sztucznie dośnieżane. Przy tej samej ulicy znajdziemy też wyciąg Nartolandia.
Całkiem blisko, przy ulicy Uroczej (dojazdowa droga z centrum Szklarskiej Poręby pod Szrenicę) leży stacja Wesoła Górka – dwa wyciągi 120-metrowe dla najmłodszych. W centrum Szklarskiej, obok hotelu Sudety znajdziemy wyciąg talerzykowy Biała Polana, a na północ od centrum, w zacisznej dolince położony jest kompleks wyciągów Dolina Szczęścia – trzy wyciągi, z czego najdłuższy liczy ok. 250 metrów. Przy drodze do Jakuszyc jest jeszcze wyciąg Wiciarka.

Szklarska Poręba jako centrum sportów zimowych posiada bardzo bogatą bazę noclegową, a także całe potrzebne narciarzom zaplecze w postaci wypożyczalni sprzętu, sklepów sportowych i szkół narciarskich z wykwalifikowanymi instruktorami. Także lokalna gastronomia jest dość rozwinięta i zróżnicowana, chociaż przy wyciągów dominują raczej fast foody – lepsze lokale są rozproszone po całym mieście, raczej bliżej centrum.
czytaj więcej
Info o ośrodku
dywany orczyki krzesła gondole koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
17 3 tak
Długość tras biegowych:150 km
Wysokość: 560 - 1310 m n.p.m.
Sezon narciarski od grudnia do kwietnia
Wyciągi czynne od 08:00 do 22:00
Mapa ośrodka
Dla narciarzy
narciarstwo tourowe:
stok dla dzieci:
oświetlony stok:
skibus:
bramki automatyczne:
wyciąg dla dzieci:
pomiar czasu:
pomiar prędkości:
Po nartach - apres ski
kuligi:
psie zaprzęgi:
rakiety śnieżne:
spacery zimowe:
dyskoteka:
karczmy i restauracje:
bary i chaty narciarskie:
Kontakt
Ośrodek:Informacja Turystyczna Szklarska Poręba
Adres:Jedności Narodowej 1a; Szklarska Poręba
Telefon:+48 075 75 47 740
Fax:+48 075 75 47 742
WWW:www.szklarskaporeba.pl
Zobacz
Rusza sezon w Szklarskiej Porębie
Na Szrenicy pojeździsz!
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2019