skionline.pl stacje Polska Tatry i Podhale wyślij link znajomemu dodaj opinię

Suche-Ski
Poronin

Niewielkie Suche, położone niedaleko Poronina, to miejscowość, w którym od nie dawna zaczęło się nieco intensywniej rozwijać narciarstwo. Co prawda wyciągi stały tu juz od kilkunastu lat, wykorzystując wielką modę na jeżdżenie na Podhalu, jednak dopiero niedawno nawet pojedyncze wyciągi zaczęły oferować kompleksowe usługi (trasy, wypożyczalnie, serwis, gastronomia), tworząc liczne w regionie mikrostacje. Jedną z nich jest stacja Suche-Ski „U Jędrola”.

Wyciągi te znane były dawniej wśród bywalców Poronina, jako Cabanówka, obecnie funkcjonują pod zmienioną nazwą. Położone są na północnych stokach grzbietu opadającego od Gubałówki w kierunku Poronina. Dłuższy wyciąg ma ok. 450 metrów długości i ok. 70 metrów różnicy wysokości – schodzą wzdłuż niego dwie trasy, rozdzielone wąskim pasem drzew. Obok, na osobnej polanie znajduje się krótki, 100-metrowy wyciąg dla dzieci, przy którym urządzone specjalne pole saneczkowe dla najmłodszych. Stok jest oświetlony, naśnieżany i ratrakowany.

W ośrodku znajduje się wypożyczalnia sprzętu, a także restauracja i szałas regionalny. Przy wyciągu znajduje się także pensjonat „U Jędrola”, oferujący noclegi dla narciarzy. Wielką zaletą stacji jest lokalizacja – tylko 500 metrów od zakopianki, nie bez znaczenia jest także fakt, że północna ekspozycja pozwala utrzymać dobre warunki na trasach przez większą część dnia.
czytaj więcej
38. miejsce Wśród małych stacji narciarskich w rankingu 16/17 skionline.pl
Info o ośrodku
dywany orczyki krzesła gondole koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
1 1 tak
Ilość tras zjazdowych:3 szt.
Długość tras zjazdowych:1 km
- trasy łatwe1 km
Wysokość: 779 - 857 m n.p.m.
Sezon narciarski od grudnia do marca
Wyciągi czynne od 09:00 do 21:00
Mapa ośrodka
Dla narciarzy
stok dla dzieci:
oświetlony stok:
bramki automatyczne:
wyciąg dla dzieci:
Po nartach - apres ski
kuligi:
spacery zimowe:
karczmy i restauracje:
bary i chaty narciarskie:
Kontakt
Ośrodek:Suche-Ski
Adres:Suche 60a, 34-520 Poronin
Telefon:+48 694 352 526
WWW:www.suche-ski.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2018