skionline.pl stacje przeczytaj wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Skipark Ružomberok.

2002.12.19
Centrum narciarskie Skipark Ružomberok położone jest na zboczach pasma górskiego Wielka Fatra nad miastem Ružomberok, na wysokości od 545 do 1209 m n.p.m. Skipark Ružomberok ma bardzo dobre położenie geograficzne, ponieważ miasto Ružomberok znajduje się przy głównej trasie tranzytowej i kolejowej Poprad - Żylina.

Na początku roku 2001 we współpracy ze Spółką SWE-BEL PARTNER i miastem Ružomberok rozpoczęła się modernizacja ośrodka. Koszt inwestycji w sezonie 2001/2002 wyniósł 4,5 mln USD (około 200 mln. koron słowackich). Celem inwestora jest kompleksowy rozwój regionu i stopniowa budowa nowoczesnego ośrodka narciarskiego z pełnym pakietem usług dla miłośników nart i nie tylko.
Bramą wejściową do centrum jest miejscowość Hrabovo (około 1 km od centrum miasta), skąd prowadzi nowa 8-osobowa kolejka kabinowa o długości 1770 m z przepustowością 1500 osób/godz. Odległość ta pokonywana jest w ciągu niespełna 5 min. Dostawcą nowej kolejki kabinowej jest austriacka Spółka Doppelmayr, najbardziej znany producent kolejek linowych.

Bezpośrednio na stoku znajdują się 3 duże wyciągi oraz 4 dziecięce, do których w zeszłym roku dołączył 4-osobowy wyciąg krzesełkowy z przepustowością 2400 osób/godz., który długość trasy 1 300 m pokonuje w czasie 6,4 min. Dokonanie ww. inwestycji spowodowało poprawę frekwencji, obniżyło czas oczekiwania przy wyciągach i powiększyło przepustowość na 8500 osób w ciągu 1 godziny.

Ośrodek czynny jest codzienne w godz. 8.30 - 16.00. Długość tras zjazdowych wynosi od 900 do 4700 m. Najdłuższa trasa zjazdowa prowadzi z górnej stacji "krzesełka" do dolnej stacji kolejki linowej (gondoli). Łączna długość tras narciarskich wynosi 12 km.

Jedną z najważniejszych inwestycji jest również rekonstrukcja systemu sztucznego zaśnieżania, które działa poprzez system niskociśnieniowego zaśnieżania za pomocą 9 armatek śnieżnych. Trasy zaśnieżane są na długości 8 kilometrów i szerokości 250 m. Kolejną inwestycją jest zbudowanie u podnóża stoku nowoczesnej, samoobsługowej restauracji dla 250 osób.
W regionie znajduje się około 1500 miejsc noclegowych w hotelach, pensjonatach i kwaterach prywatnych. Dla narciarzy wszelką pomocą służy Centrum Informacji Turystycznej położone bezpośrednio w ośrodku (tel.00421/44/430 30 95, e-mail:info@skipark.sk, www.skipark.sk).

Do nowości, które przygotowuje Skipark w sezonie zimowym 2002/2003 należą:
- Snowpark (pierwszy na Słowacji) - specjalne przygotowana część trasy zjazdowej dla miłośników snowbordingu oraz Snowtubing, babysitting i bar przy górnej stacji kolejki,
- dla stałych klientów ośrodka przygotowany został FORUM KLUB, gdzie będzie można otrzymać zniżki na karnety narciarskie oraz inne usługi oferowane w ośrodku.

Sezon narciarski w Skiparku trwa średnio około 100 dni (od 15.12. do 01.04.), w zależności od warunków pogodowych. W każdy weekend oraz w czasie ferii organizowane będą różne imprezy i liczne atrakcje we współpracy z mediami i sponsorami.

Centrum narciarskie Skipark Ružomberok położone jest w przepięknej scenerii, która sprzyja odpoczynkowy i rekreacji. W okolicy znajdują sie ciekawe trasy turystyczne oraz trasy dla rowerzystów. Wielką atrakcją turystyczną jest kompleks basenów termalnych w miejscowości Bešeňová. Ośrodek otwarty jest przez cały rok i oferuje oprócz kąpieli różne zabiegi relaksacyjne.
Wykapać się w termalnym basenie i zrelaksować zmęczone ciało po całodziennej jeździe na nartach można również w pobliskim Uzdrowisku Lučky.
W samym Ružomberku warto zwiedzić muzeum regionu Liptowa oraz galerię Ľudovíta Fulu. Godne polecenia są również : Demianowska Jaskinia Slobody, zamek Likavka, "muzeum w przyrodzie Havranok", drewniany kościół we wsi Święty Krzyż (Svätý kríž) oraz niedaleko od miasta Ružomberok położona wieś Wilkoliniec (Vlkolinec) wpisana na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.

Powrót

Alpen Hotel Corona Alpen Hotel Corona

Vigo di Fassa
Trentino, Włochy

Alagna Experience Resort Alagna Experience Resort

Alagna Valsesia
Piemont, Włochy

Natur- und Wellnesshotel Höflehner Natur- und Wellnesshotel Höflehner

Haus im Ennstal
Styria, Austria

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


TAUERN SPA Zell am See - Kaprun TAUERN SPA Zell am See - Kaprun

5710 Kaprun
Kraj Salzburski, Austria
Hotel Schloss Rosenegg Hotel Schloss Rosenegg

6391 Fieberbrunn
Tyrol, Austria
Alpin Panorama Hotel Hubertus Alpin Panorama Hotel Hubertus

39030 Valdora
Południowy Tyrol, Włochy
0 noclegów - od 845,00 € za osobę
7 noclegów - od 978,50 € za osobę
7 noclegów - od 1286,00 € za osobę
5 noclegów - 20,00 PROCENT za osobę
7 noclegów - od 438,00 € za osobę
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | nota prawna | polityka cookies
Copyright © 1997-2018 Atmedia S.C.