skionline.pl stacje Słowacja Wielka Fatra wyślij link znajomemu dodaj opinię

Malinô Brdo
Ružomberok

fot. Ružomberok
fot. Ružomberok
Skipark Ružomberok to ośrodek narciarski usytuowany w odległości ok. 2 km od miasta Ružomberok, na zboczach Malinô Brdo (1 209 m n.p.m.), w łańcuchu Wielkiej Fatry.

Jedno z głównych miast Liptova, trzydziestotysięczny Ružomberok, leży przy trasie tranzytowej Poprad - Žilina. Od przejścia granicznego w Chyżnem jest tu nieco ponad 60 km.

Do Ružomberka można przyjechać zarówno na kilkudniowy pobyt i skorzystać z bazy noclegowej, jaką oferuje miasto lub zamieszkać w którymś z hoteli położonych u podnóża terenów narciarskich. Ciekawszą alternatywą jest chyba jednak jednodniowy rekonesans po trasach skiparku przy okazji narciarskiego pobytu chociażby pod Chopokiem.

Skipark Ružomberok dysponuje 12 kilometrami tras o zróżnicowanym poziomie trudności (trzy trasy czarne, jedna niebieska, sześć tras czerwonych), a zatem znajdują się tutaj tereny odpowiednie zarówno dla narciarzy zaawansowanych, jak i stawiających dopiero pierwsze narciarskie kroki.

System wyciągów składa się z jednej gondoli, jednego czteroosobowego krzesła i ośmiu orczyków (w tym pięciu dla dzieci i jednego przy trasie do snowtubingu).

Dwie czarne trasy posiadają homologację FIS.

Niestety w ośrodku nie ma możliwości jazdy wieczornej na nartach, żadna z tras nie jest bowiem oświetlona. Większość (60 proc.) posiada natomiast sztuczne naśnieżanie.

Najdłuższa trasa zjazdowa, prowadząca do dolnej stacji kolejki gondolowej, ma długość 3,9 km i jest jednocześnie najdłuższą sztucznie naśnieżaną trasą zjazdową na Słowacji.

Ze szczytu Malinô Brdo, na który wyjeżdża się czteroosobowym krzesełkiem, roztaczają się przepiękne widoki na pasma Małej Fatry i Tatr Niżnych.

Na terenie Skiparku wytyczono ok. 2 km tras biegowych (wokół szczytu Malinne). W okolicy biegać na nartach można również na Vlkolinskich lúkach (ok. 5 km szlaków).

Dla snowboardzistów (poza zaadaptowaniem wyciągów) nie przewidziano jakichś wyjątkowych atrakcji. W szczególności brakuje na razie snowparku. Jest to jednak dobre miejsce do stawiania pierwszych snowboardowych kroków.

Okolice Skiparku, w szczególności pobliski Ružomberok, oferują sporo możliwości ciekawego i aktywnego spędzenia czasu po nartach (m.in. lodowisko, snowtubing, jazda na sankach, wieża lodowa do wspinaczki, paralotnie, kręgle, bilard, paintball).

Miejscem niezwykle interesującym i wartym zobaczenia jest, znajdująca się ok. 10 km na południe od Ružomberka, na stromym stoku pod szpiczastym szczytem Sidorovo (1 099 m n.p.m.), posiadająca osiemnastu stałych mieszkańców, osada Vlkolinec (wpisana na listę Światowego Dziedzictwa Unesco) ze świetnie zachowaną tradycyjną drewnianą architekturą, typową niegdyś dla tych okolic.

Można również wybrać się do całorocznych źródeł termalnych w oddalonej o 12 km Bešeňovej lub do aquaparku Tatralandia w Liptowskim Mikulaszu.
czytaj więcej
Info o ośrodku
dywany orczyki krzesła gondole koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
8 1 1 tak
Długość tras zjazdowych:12 km
- trasy łatwe1.4 km
- trasy średnie8.5 km
- trasy trudne2.1 km
Długość tras biegowych:2 km
Wysokość: 545 - 1209 m n.p.m.
Sezon narciarski od grudnia do marca
Mapa ośrodka
Dla narciarzy
narciarstwo tourowe:
halfpipe:
bordercross:
snowpark:
stok dla dzieci:
oświetlony stok:
skibus:
wyciąg dla dzieci:
pomiar czasu:
pomiar prędkości:
Po nartach - apres ski
lodowisko:
tor saneczkowy:
spacery zimowe:
basen:
basen termalny:
sauna:
centrum fitness:
tenis:
paragliding:
kino:
opieka nad dziećmi:
dyskoteka:
karczmy i restauracje:
Kontakt
Ośrodek:SKI PARK Ružomberok, a. s.
Adres:Hrabovská cesta 1679/31 034 01 Ružomberok, Słowacja
Telefon:+421 44 432 26 06
Fax:+421 44 430 39 82
WWW:www.skipark.sk
Zobacz
Narciarzu! Szykuj euro na Słowację
Najlepsze ośrodki narciarskie na Słowacji
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2019