skionline.plstacje relacje Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

"Start do Nart" odwiedzi Ski Arenę Łysa Góra

2015.01.27
"Start do Nart" odwiedzi Łysą Górę
"Start do Nart" odwiedzi Łysą Górę
W ciągu trwających sześć tygodni zimowych ferii "Start do Nart" odwiedzi sześć znanych i lubianych stacji narciarskich. Czarna Góra, Ski Arena Łysa Góra niedaleko Jeleniej Góry, Ustrzyki Dolne w Bieszczadach, a także Szczyrk, Zakopane Harenda i Białka Tatrzańska - te miejsca znajdują się na trasie tegorocznej edycji akcji. Pierwszy weekend - w Czarnej Górze - już za nami. Pora szykować się na kolejne spotkanie - tym razem w Ski Arenie Łysa Góra blisko Jeleniej Góry.
Zachodnią część naszych Sudetów tworzy Kotlina Jeleniogórska, ze wszystkich stron otoczona górami. Na północ od niej wznosi się niewysokie, ale bardzo malownicze pasmo Gór Kaczawskich. To właśnie tutaj, zaledwie 10 kilometrów na północ od Jeleniej Góry leży jedna z najlepiej zorganizowanych stacji narciarskich w regionie - Ski Arena Łysa Góra, kojarzona dawniej także z nazwą wioski, nad którą się wznosi - Dziwiszowem.

Ośrodek jest doskonałym miejsce do uprawiania zimowych i letnich aktywności w tygodniu, jak i rodzinnego dłuższego wypoczynku podczas weekendów czy ferii i wakacji. Wyciągi i trasy narciarskie położone są na północnym stoku Łysej Góry (708 m n.p.m.), dzięki czemu śnieg długo się utrzymuje, a na dobre warunki narciarskie można liczyć aż do początków wiosny. Nie bez znaczenia jest też fakt, że gospodarze terenu naprawdę znają się na rzeczy - jeśli tylko sprzyja pogoda, można tu zawsze liczyć na perfekcyjnie przygotowane stoki.

W ośrodku znajduje się sześć wyciągów - wszystkie to orczyki, ale gospodarze już planują budowę tutaj nowoczesnej kolei krzesełkowej. Dwa najdłuższe wyciągi, poprowadzone spod szczytu Łysej Góry aż do doliny Potoku Chrośnickiego liczą 900 metrów długości. Prowadzą wzdłuż nich szerokie, dobrze wyprofilowane trasy, idealne zarówno dla początkujących narciarzy, jak i dla miłośników szybkiej jazdy na krawędziach. Oprócz tego znajdują się tu jeszcze dwa wyciągi liczące nieco ponad 600 metrów, a także dwa krótsze - dla początkujących narciarzy. Na najmłodszych czeka tu narciarska karuzela.

"Start do Nart" odwiedzi Łysą Górę
"Start do Nart" odwiedzi Łysą Górę

W ośrodku przeważają trasy niebieskie, znajdziemy też jedną, nieco stroszą trasę czerwoną. Taka konfiguracja powoduje, że jest to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi. Łysa Góra zresztą od dawna słynie jako znakomity ośrodek szkolenia narciarzy. Wielkim atutem stacji jest szkoła narciarska Aeskulap, która powstała w 1970 roku. Hasłem przewodnim przyświecającym szkole od początków istnienia jest: "Wychowanie przez góry dla gór". Szkoła kształci dzieci oraz młodzież głównie w narciarstwie zjazdowym. W programie znajduje się nie tylko jazda na nartach - dzieci biorą udział również w wycieczkach górskich turystyczno-krajoznawczych w Karkonosze, Góry Izerskie, Rudawy Janowickie i Góry Kaczawskie.

Wszystkie stoki w ośrodku są naśnieżane, a główna trasa - także oświetlona. Znaleźć też można tutaj snowpark, wypożyczalnię i serwis, a także 4 punkty gastronomiczne. Dla narciarzy biegowych przygotowano specjalną trasę, znajdą tu coś dla siebie także narciarze skiturowi - wędrówka po okolicznych szczytach daje bowiem możliwość podziwiania kapitalnych widoków. To właśnie stąd najlepiej widać wyniosły masyw Karkonoszy - od Śnieżki po Szrenicę. Dodatkową atrakcją jest stadnina koni, a każdy kto chciałby pokręcić się po okolicy, znajdzie tu mnóstwo ciekawych miejsc - wszak Góry i Pogórze Kaczawskie nazywane jest Krainą Wygasłych Wulkanów, a atrakcji przyrodniczych jest tu co najmniej tak samo dużo jak ciekawych zabytków.

Łysa Góra z pewnością ustępuje renomowanym ośrodkom karkonoskim ilością i długością tras, chociaż jest ich tu w sumie ponad 4 km. Bije je jednak na głowę dostępnością komunikacyjną, a także podejściem do klienta - choć zakrawa to na absurd, tylko tutaj w regionie narciarze mają zapewnione darmowe parkingi!

"Start do Nart" odwiedzi Łysą Górę

Miasteczko "Startu do Nart" będzie obecne na Łysej Górze w dniach od 30 stycznia do 1 lutego. Będzie funkcjonować pod stokami od piątku do soboty w godzinach 10.00-16.00, a w niedziele do godziny 15.00. Znajdziecie w nim różne strefy, w których przetestować będzie można najnowsze narty marki Atomic, rozgrzać się przed wyjściem na stok, spróbować swoich sił w konkursach rodzinnych oraz wziąć udział w zabawie na wykonanie najlepszego selfie z misiem. Narciarze mogą też liczyć na poczęstunek gorąca herbatą i czekoladą oraz możliwość otrzymania wielu gadżetów narciarskich.

Redakcja skionline.pl, jako partner medialny całej akcji, serdecznie zaprasza wszystkich narciarzy do odwiedzenia Ski Areny Łysa Góra w najbliższy weekend - 30 stycznia-1 lutego. Do zobaczenia na stoku!

pk/skionline.pl

skionline.pl
Tagi: #start do nart #łysa góra #zabawa na śniegu

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Relacja z Start do Nart 2015
Partnerzy